تایلند نام ایرانی‌های مبادله شده با کایلی مور را فاش کرد

06/09/1399 09:03:00 ب.ظ

تایلند نام ایرانی‌های مبادله شده با کایلی مور را فاش کرد العربية

یک روز پس از آزادی کایلی مور گیلبرت اسلام‌شناس استرالیایی از ایران، تایلند فاش کرد که او با سه این سه ایرانی کوشیده بودند در سال 2012 علیه دیپلمات‌های اسرائیلی در بانکوک بمب‌گذاری کنند و از آن زمان در زندان به سر می‌برند.

اداره زندان‌‌های بانکوک اعلام کرد که مسعود صداقت‌زاده و سعید مرادی روز چهارشنبه 25 نوامبر آزاد شدند و محمد خزایی هم در ماه آگوست در پی عفو پادشاهی آزاد شد. صداقت‌زاده و مرادی به عنوان زندانی به ایران منتقل شدند و خزایی مشمول عفو شد.

خبرگزاری صدا و سیمای ایران روز چهارشنبه تصاویری از کایلی مور گیلبرت در فرودگاه تهران منتشر کرد که لیندال ساش سفیر استرالیا در تهران در کنار او ایستاده بود. در تصاویر دیگری هم 3 مرد دیده می‌شد که از سوی عباس عراقچی معاون وزیر امور خارجه ایران مورد استقبال قرار گرفتند.

یکی از این سه نفر که روی ویلچر نشسته بود، سعید مرادی نام دارد و در حین تلاش ناکام برای بمب‌گذاری پاهای خود را از دست داد. رسانه‌های ایران اعلام کردند مقامات این کشور روز چهارشنبه 25 نوامبر 2020 در ازای آزادی سه نفر که خبرگزاری ایرنا آنها «سه فعال اقتصادی ایرانی که به قصد دور زدن تحریم بازداشت شده بودند» خواند، کایلی مور تبعه استرالیایی که از سال 2018 در ایران زندانی است، را آزاد کرد. headtopics.com

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : مسابقه زنان برای بزرگ‌ترین شکم باردار؛ عجیب و جالب یا احمقانه و بی‌مورد؟

ویدیوها : زنان باردار در نیکاراگوئه برای بزرگ‌ترین سایز شکم باهم به رقابت پرداختند. ادامه مطلب >>

درگیری شدید ارتش میانمار با مخالفان مسلح در مناطق مرزی با تایلند | DW | 27.04.2021درگیری‌های نظامی میان ارتش_میانمار و گروه‌های مسلح و از جمله با اقلیت قومی کارن در شرق این کشور ابعاد وسیعی گرفته است. در جریان بمباران این منطقه، واقع در نزدیکی مرز میانمار با تایلند، ۲۴ هزار نفر آواره شده‌اند.

یک پرسش بی‌پاسخ؛ کایلی مور با چه کسانی معاوضه شد؟

اردوغان: مسائل مرتبط با مدیترانه شرقی را نه با تنش بلکه با مذاکره می‌توان حل کرداردوغان: مسائل مرتبط با مدیترانه شرقی را نه با تنش بلکه با مذاکره می‌توان حل کرد اردوغان: پیشنهاد ما برای برگزاری کنفرانسی با حضور تمامی کشورهای شرق مدیترانه و ترک‌های قبرس هنوز روی میز است اردوغان: ترکیه کشوری است که مرز دریایی طولانی در مدیترانه دارد و نمی‌توانیم تنها از دور نظاره‌گر تحولات در این منطقه باشیم اردوغان: اتحادیه اروپا باید از نابینایی راهبردی که دچار آن شده رهایی یافته و اجازه سوءاستفاده از خود به یونان و بخش روم نشین قبرس در مسائل مربوط به مدیترانه شرقی را ندهد

آیا علی سیستانی در دیدار با پاپ، با طرح عادی سازی رابطه با اسرائیل مخالفت کرد؟

چرا تایلند؛ همین‌جا انواع ماساژ همراه با سکس ارائه می‌شود