تاکید بایدن بر 'بازگشت آمریکا' هنگام معرفی اعضای کلیدی کابینه‌ - BBC News فارسی

بایدن رسما برخی از اعضای کابینه‌ خود را معرفی کرد

25/11/2020 01:01:00 ق.ظ

بایدن رسما برخی از اعضای کابینه‌ خود را معرفی کرد

با سرعت گرفتن روند انتقال قدرت در آمریکا، جو بایدن رئیس جمهور منتخب آمریکا رسما اولین اعضای کابینه خود را معرفی کرده است. آقای بایدن در کنفرانسی خبری گفت که این تیم دستور کاری را اجرا خواهد کرد که منعکس کننده 'بازگشت آمریکا به صحنه و آمادگی این کشور برای رهبری جهان' است.

اعضای پیشنهادی کابینهآقای بایدن شش مقام کلیدی کابینه را روز سه شنبه معرفی کرد:آنتونی بلینکن وزیر خارجه؛ آقای بایدن گفته که این دیپمات قدیمی "از روز اول آمادگی کار" خواهد داشتجان کری، فرستاده امور اقلیمی؛ او یکی از معماران توافق اقلیمی پاریس بود که آقای ترامپ از آن خارج شد. آقای کری گفت که جهان باید "برای پایان دادن به بحران اقلیمی متحد شود"

آوریل هینز، مدیر اطلاعات ملی؛ آقای بایدن گفت: "من یک آدم حرفه ای را انتخاب کرده ام... مدافع سرسخت بیان حقیقت"الهاندرو مایورکاز، وزیر امنیت ملی؛ آقای بایدن گفت "این یکی از دشوارترین پست ها در دولت است" و آقای مایورکاز نقشی حیاتی "در حل سیستم معیوب مهاجرت بازی خواهد کرد"

ادامه مطلب: BBC NEWS فارسی »

استانبول مرکز برگزاری فستیوال‌های تفریحی ایرانی‌ها

با کاهش سطح تدابیر بهداشتی کرونایی و همچنین فرا رسیدن فصول گرما، شمار رویدادهای تفریحی و فرهنگی ایرانی‌های مقیم و غیرمقیم در ترکیه نیز افزایش یافت. - خبرگزاری آناتولی ادامه مطلب >>

رسما دیگر بیننده ندارید. FakeNews دوسە تا پیشنهاد هم شما ، حوزە علمیە بی بی سی ،باید بدهد تا جمع یاران ولایی تکمیل شود مثلا اقایان تریتا و بهمن از بخش کنسولی سفارت جمهوری اعدام در امریکا خانمها رعنا و فرناز از صدا وسیما هم تو هم بایدن گوه خوردید ماله کشهای پفیوز خائن ننگ بر شماها که ۵۷ بر علیه شاه تبلیغ کردید و مردم جاهل انزمان را اینگونه فریب دادید. ننگ بر شما بیوطنان مزدور ننگ بر عمال کثیف جمهوری چسلامی

رسمن بهنود رو گاییدم :) 🙋‍♀️بایدن گ*ه خورد با BBC فارسی. فیک_نیوز کصمغزای عزیز تو آیت‌الله بی‌بی‌سی، کسی‌ که هنوز 'رسما' رئیس جمهور نشده، نمیتونه 'رسما' اعضای کابینه رو انتخاب کنه. سواد انگلیسی که ندارین. روزنامه‌نگاری که بلد نیستین. به نظر میاد فارسی هم تا راهنمایی خوندین. اگه ج.ا. نبود شما الان حداکثر، دربون پارک بودین

سینه چاک عمام بایدن هستینا؟راستی چرا؟! چه سودی در بایدن برای شما‌ هست که در‌ ترامپ نیست؟ کسکش خوش‌شانس biden fake president بایدن یا تو بی ناموس بایدن غلط کرد با تو بیناموس پی پی سی!

گوه خورد با تو.

آوریل هینز، جنت یلن و الهاندرو مایورکاز از راست به چپ اعضای پیشنهادی کابینه آقای بایدن شش مقام کلیدی کابینه را روز سه شنبه معرفی کرد: آنتونی بلینکن وزیر خارجه؛ آقای بایدن گفته که این دیپمات قدیمی "از روز اول آمادگی کار" خواهد داشت جان کری، فرستاده امور اقلیمی؛ او یکی از معماران توافق اقلیمی پاریس بود که آقای ترامپ از آن خارج شد. آقای کری گفت که جهان باید "برای پایان دادن به بحران اقلیمی متحد شود" آوریل هینز، مدیر اطلاعات ملی؛ آقای بایدن گفت: "من یک آدم حرفه ای را انتخاب کرده ام... مدافع سرسخت بیان حقیقت" الهاندرو مایورکاز، وزیر امنیت ملی؛ آقای بایدن گفت "این یکی از دشوارترین پست ها در دولت است" و آقای مایورکاز نقشی حیاتی "در حل سیستم معیوب مهاجرت بازی خواهد کرد" جِیک سالیوان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید؛ آقای بایدن از او به عنوان "یکی از معتمدترین مشاوران" خود نام برد لیندا توماس-گرینفیلد، سفیر آمریکا در سازمان ملل؛ آقای بایدن او را یک "دیپلمات آبدیده و متشخص" که "با همه با احترام و کرامت برخورد می کند" توصیف کرد یک گزینه دیگر که انتظار آن می رود اما هنوز رسما اعلام نشده مربوط به انتصاب جَنِت یِلِن، رئیس سابق بانک مرکزی، به عنوان وزیر دارایی است. بیشتر این نامزدها نیازمند تایید در سنا که در کنترل جمهوری خواهان است خواهند بود، هرچند به ندرت اتفاق می افتد که سنا نامزدهای مورد نظر رئیس جمهور را رد کند. اولین مصاحبه تلویزیونی جو بایدن به عنوان رئیس جمهور منتخب قرار است عصر سه شنبه پخش شود. جمهوری خواهان چه می گویند؟ درحالی که نامزدهای مورد نظر آقای بایدن ده ها سال تجربه کار را دارند، اما همین موضوع سبب انتقاد کسانی شده که به سابقه دیرینه دولتی آنها اعتراض دارند. آقای ترامپ تا پیش از ریاست جمهوری هیچ نوع پست دولتی نداشت و بسیاری از مقام هایی که منصوب کرد هم تجربه کار دولتی نداشتند. با این حال جمهوری خواهان در سنا عمدتا در مورد گزینه های آقای بایدن سکوت کرده اند. آقای ترامپ روز سه شنبه در حضوری کوتاه در اتاق کنفرانس خبری کاخ سفید از کار دولت خود قدردانی کرد، عبور شاخص بازار سهام دا جونز از مرز ۳۰ هزار را ستود و بدون پاسخگویی به سوالات آنجا را ترک کرد. هرچند بیشتر هم حزبی های آقای ترامپ تاکنون با او در مورد عدم پذیرش شکست همصدا بوده اند، برخی شروع به خروج از صف متحدان او کرده اند. لامار الگزاندر سناتور اهل تنسی که قصد بازنشستگی دارد گفت که رئیس جمهور باید "کشور را در اولویت قرار دهد" و به موفقیت آقای بایدن کمک کند. او گفت: "وقتی در دولت خدمت می کنید، مردم همیشه آخرین کار شما را به خاطر خواهند سپرد." سناتور شلی کاپیتو مور از ویرجینیای غربی هم گفت "انتخابات ۲۰۲۰ باید در مقطعی پایان یابد." بیشتر بخوانید: