تاکید آمریکا بر عدم حذف نیروی قدس سپاه از فهرست سازمان‌های تروریستی

20/01/1401 02:07 ق.ظ

ایالات متحده در حالی که همچنان به دنبال دستیابی به توافق با ایران بر سر احیای برجام است، روز جمعه تاکید کرد که نیروی قدس سپاه پاسداران در فهرست سازمان‌های تروریستی باقی خواهد ماند.

ایالات متحده در حالی که همچنان به دنبال دستیابی به توافق با ایران بر سر احیای برجام است، روز جمعه تاکید کرد که نیروی قدس سپاه پاسداران در فهرست سازمان‌های تروریستی باقی خواهد ماند. ایالات متحده در حالی که همچنان به دنبال دستیابی به توافق با ایران بر سر احیای برجام است، روز جمعه ۱۹ فروردین تاکید کرد که نیروی قدس سپاه پاسداران در فهرست سازمان‌های تروریستی باقی خواهد ماند.

یک روز قبل از این ژنرال مارک الکساندر میلی، رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح ایالات متحده، به کمیته نیروهای مسلح سنای آمریکا گفته بود که نیروی قدس «از نگاه شخص او» نباید از فهرست سازمان‌های تروریستی حذف شود.

حذف نیروی قدس از فهرست سیاه آمریکا یکی از شروط تهران برای ازسرگیری توافق هسته‌ای بوده است. اما روز جمعه جالینا پورتر، سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده، در واکنش به این سئوال که آیا دیدگاه ژنرال میلی گویای مواضع دولت جو بایدن است، به نوعی با آن موافقت کرد.

او به خبرنگاران گفت: «رئیس جمهور با رئیس ستاد مشترک هم‌نظر است که نیروی قدس سپاه پاسداران تروریستی است.» سپاه پاسداران به طور کلی و نیروی قدس به طور خاص در دوره ریاست جمهوری دونالد ترامپ که خواستار تحریم‌های سفت و سخت علیه ایران بود، به فهرست سازمان‌های تروریستی آمریکا اضافه شدند و اکنون این موضوع به یکی از موانع از سرگیری توافق هسته‌ای تبدیل شده است. headtopics.com

ادامه مطلب:
RadioFarda_ »

بازداشت دو نفر به نام‌های آرین طاهرزاده و حیدر علی به دست ماموران فدرال در واشینگتنماموران اف‌بی‌آی در واشینگتن، پایتخت ایالات متحده، روز چهارشنبه دو نفر را که خود را مامور فدرال و کارمند وزارت امنیت داخلی آمریکا معرفی می‌کردند بازداشت کردند. احتمالا میخاستن به رابرت مالی(نفوذی مستقیم علی خامنه ایی در کابینه بایدن) حقوقش رو بدهند

حملات روسیه به شهرک لوسووا در منطقه خارکیفمقامات محلی در شرق اوکراین می‌گویند که شهرک لوسووا در منطقه خارکیف هدف حملات موشکی نیروهای روسیه قرار گرفته است.

غائبی: تا زمان بازگشت به اجرای برجام، اطلاعات دوربین‌های نظارتی در ایران می‌ماندسرپرست نمایندگی دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان‌های بین‌المللی در وین درباره گزارش جدید مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درمورد راستی‌آزمایی اجرای برجام، توضیحاتی ارائه کرد.

موضع طالبان درباره حمله به طلاب در مشهد اعلام شدطالبان حادثه حرم رضوی را محکوم کرد سخنگوی طالبان حمله به سه طلبه روحانی در مشهد را محکوم و تاکید کرد این مساله ربطی به افغان‌ها و افغانستان ندارد. باز هم دم طالبان گرم که اگه کسی از افرادشون سرخود کاری کنه محکومش میکنن توی کشور ما که همه اتش به اختیارن چاقو. اسلحه. شیشه نوشابه......

حادثه تروریستی در مشهد شائبه‌ای در جایگاه ملت افغانستان ایجاد نمی‌کندوزیر کشور: *حادثه تروریستی در مشهد شائبه‌ای در جایگاه ملت افغانستان ایجاد نمی‌کند *تمامی ریشه‌های جریان‌های تروریستی و تکفیری دنبال شده و آن‌ها شناسایی خواهند شد *داعش و گروه‌های تروریستی را استکبار ایجاد کرده است فساد_سازمان_تحقیقات_آموزش_کشاورزی

دستگیری دو مرد به اتهام تلاش برای نفوذ در میان ماموران سرویس مخفی آمریکا🔺 دستگیری دو مرد به اتهام تلاش برای نفوذ در میان ماموران سرویس مخفی آمریکا ▪ دادستان‌های آمریکا روز چهارشنبه علیه دو مرد، که با معرفی خود به عنوان ماموران دولت فدرال به اعضای سرویس_مخفی هدایایی داده بودند، طرح اتهام کردند. ⬇ بیشتر بخوانید: والبته توی اون هدایا کلی ابزار جاسوسی جاسازی شده بود، ولی با این هم بایدن جاکش، به رویه ۴۴ سال پیش همچنان عاشق سپاه تروریست و خامنه‌ای قاتله.

نسخه چاپی

ایالات متحده در حالی که همچنان به دنبال دستیابی به توافق با ایران بر سر احیای برجام است، روز جمعه ۱۹ فروردین تاکید کرد که نیروی قدس سپاه پاسداران در فهرست سازمان‌های تروریستی باقی خواهد ماند.

یک روز قبل از این ژنرال مارک الکساندر میلی، رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح ایالات متحده، به کمیته نیروهای مسلح سنای آمریکا گفته بود که نیروی قدس «از نگاه شخص او» نباید از فهرست سازمان‌های تروریستی حذف شود.

حذف نیروی قدس از فهرست سیاه آمریکا یکی از شروط تهران برای ازسرگیری توافق هسته‌ای بوده است. اما روز جمعه جالینا پورتر، سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده، در واکنش به این سئوال که آیا دیدگاه ژنرال میلی گویای مواضع دولت جو بایدن است، به نوعی با آن موافقت کرد.

او به خبرنگاران گفت: «رئیس جمهور با رئیس ستاد مشترک هم‌نظر است که نیروی قدس سپاه پاسداران تروریستی است.»

سپاه پاسداران به طور کلی و نیروی قدس به طور خاص در دوره ریاست جمهوری دونالد ترامپ که خواستار تحریم‌های سفت و سخت علیه ایران بود، به فهرست سازمان‌های تروریستی آمریکا اضافه شدند و اکنون این موضوع به یکی از موانع از سرگیری توافق هسته‌ای تبدیل شده است.

ارشدترین ژنرال آمریکایی با حذف نیروی قدس سپاه از «فهرست تروریستی» مخالفت کرد

تهران خواستار حذف سپاه پاسداران از فهرست سازمان‌های تروریستی شده است. اما حذف احتمالی سپاه پاسداران از این فهرست خشم برخی سیاستمداران آمریکایی، خاصه اپوزیسیون راست‌گرا را برانگیخته است.

خبرگزاری فرانسه می‌نویسد، این واقعیت که ژنرال میلی و دولت ایالات متحده به ظاهر تمایزی میان سپاه پاسداران به طور عام و واحد نیروی قدس قائل می‌شوند که متهم به «فعالیت‌هایی بر ضد ثبات در خاورمیانه» است، می‌تواند گویای طرحی برای مصالحه باشد. از نظر تئوری این امر امکان‌پذیر است که سپاه پاسداران از فهرست سیاه خارج شود و نیروی قدس همچنان در آن باقی بماند.

راب مالی، مذاکره‌کننده آمریکایی، چندی پیش گفته بود که سپاه پاسداران همچنان تحت تحریم باقی خواهد ماند حتی اگر از این فهرست خارج شود و موضع واشینگتن دراین باره تغییری نخواهد کرد.

خانم پورتر نیز به نظر می‌رسد که در اظهارات روز جمعه خود از این موضوع حمایت کرد وقتی که گفت از ۱۰۷ موردی که دولت بایدن ایران را تحریم کرده است، ۸۶ مورد آن به طور خاص مربوط به افراد و نهادهای مرتبط با سپاه پاسداران بوده است.

خبرگزاری فرانسه در خاتمه گزارش خود می‌نویسد اگرچه به نظر می‌رسد ایالات متحده قصد دارد سپاه پاسداران را از فهرست سازمان‌های تروریستی خارج کند، اما سخنگوی وزارت خارجه آمریکا تاکید کرد که توافق هسته‌ای با ایران «در این مرحله نه قریب‌الوقوع است و نه حتمی».انتخاب سردبیر