تاکید کشورهای عضو دائم شورای امنیت بر ضرورت تکمیل اجرای توافق ریاض

28/07/1400 11:13 ب.ظ

تاکید کشورهای عضو دائم شورای امنیت بر ضرورت تکمیل اجرای توافق ریاض العربيه_فارسى

سفرای پنج کشور عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل متحد به همراه معین عبدالملک، نخست وزیر یمن بر ضرورت تکمیل اجرای توافق ریاض به منظور کاستن از درد و رنج مردم در این نشست همچنین به ادامه تنش‌افزایی‌های نظامی شبه‌نظامیان کودتاگر حوثی بویژه در استان مأرب یمن و فشارهای بین‌المللی لازم برای متوقف ساختن اقدامات تجاوزکارانه مکرر حوثی‌ها علیه غیرنظامیان و آوارگان که با موشک‌های بالستیک، حملات توپخانه‌ای و...

در این نشست همچنین به ادامه تنش‌افزایی‌های نظامی شبه‌نظامیان کودتاگر حوثی بویژه در استان مأرب یمن و فشارهای بین‌المللی لازم برای متوقف ساختن اقدامات تجاوزکارانه مکرر حوثی‌ها علیه غیرنظامیان و آوارگان که با موشک‌های بالستیک، حملات توپخانه‌ای و پهپادی حوثی‌ها هدف قرار می‌گیرند، پرداخته شد.

در این جلسه همچنین موضع حمایت‌کننده پنج‌ کشور عضو دائم شورای امنیت برای رسیدن به راه‌حل سیاسی در یمن بر اساس مرجع‌های سه‌گانه بررسی شد. در همین راستا رئیس دولت یمن بر ضرورت تکمیل اجرای همه‌جانبه توافق ریاض به عنوان اولویت بالا و شامل منافع همه طرف‌ها و همچنین تضمین کننده اصلاحات ضروری و متحد ساختن همه نیروها و تلاش‌های درون ساختارهای حکومتی تاکید کرد.

به گفته این مقام یمنی تکمیل اجرای توافق ریاض مانع از هر گونه تلاش‌ برای آشوب‌طلبی و تهدید علیه ثبات پایتخت موقت و استان‌های آزاد شده می‌شود. معین عبدالملک گفت اجرایی شدن توافق ریاض مسیر سالم برای توانمند ساختن موسسات دولتی و تقویت تلاش‌های آنها برای برقراری ثبات و انجام وظایف آنها جهت بهبود عملکرد اقتصادی در همه زمینه‌ها است. headtopics.

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

اسرائیل به ۴ هزار فلسطینی در کرانه باختری مجوز اقامت دائم می‌دهداسناد و مدارک هویتی، امکان عبور از ایست‌های بازرسی تعبیه شده در کرانه باختری رود اردن از سوی ارتش اسرائیل را برای فلسطینیان فراهم می‌کند. مرگ بر رژیم آپارتاید صهیونسیتی زمین های خودشان را به خودشان می بخشند. مسخره مثل اقامت دادم آمریکا به ته مونده قبیله های سرخ پوست!

عضو اتاق بازرگانی تهران: حذف دلار از اقتصاد ایران ناممکن است🔺عضو اتاق بازرگانی تهران: حذف دلار از اقتصاد ایران ناممکن است یک عضو اتاق بازرگانی تهران می‌گوید حذف دلار از مبادلات اقتصادی ایران غیرممکن است، چرا که به گفته او «همه چیز ما به دلار است.» ⬇️ بیشتر بخوانید:

انتصاب دو عضو حقیقی هیات امنای صندوق نوآوری و شکوفایی از سوی رئیس جمهوررئیس جمهور با صدور حکمی، دکتر محمدصادق خیاطیان و دکتر عیسی زارع‌پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات را به سمت «عضو هیات امنای صندوق نوآوری و شکوفایی» منصوب کرد.

شورای امنیت ملی آمریکا: بازگشت متقابل به رعایت برجام «بهترین گزینه موجود» برای محدود کردن برنامه هسته‌ای ایران است🔺 یک سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا با تاکید بر خواست ایالات متحده برای بازگشت متقابل به برجام است، نسبت به پیامدهای «مطالبه بیشتر» و «عرضه کمتر» جمهوری اسلامی در مذاکرات هشدار داد. ⬇ بیشتر بخوانید: AfghanistanBiomedical Engineering team help request for evantate of Afghanistan ملایان امام پرست ترسو مانند امام زمان که 1000 سال در چاه از ترس پنهان شده است امروز آنقدر پر رو و وقیح شده اند که نماینده پارمان بریتانیا را بقتل میرسانند و بریتانیای کبیر در مقابلشان از بریتانیای صغیر هم کمتر و بی بخارتر شده!!! لابد فردا ملکه انگلیس را هم ترور میکنند. KINGVALA تجمع آخوندها در سال ۱۳۰۰ مقابل سفارت انگلیس برای پناهندگی و فرار از رضاخان . تجربه تاریخی کاملا نشان داده که ملایان وحشی 12 امامی فقط با زبان خشونت و زور اهلی و رام میشوند و رضاشاه نه با زبان مذاکره و مماشات بلکه با زبان زور و قلدری آنانرا تحت کنترل کامل خویش درآورد . KINGVALA

۲۲۰ گود رها شده در تهران وجود دارد۲۲۰ گود رها شده در تهران وجود دارد یک عضو شورای شهر تهران: ۲۲۰ گود رها شده در تهران وجود دارد که در سنوات گذشته شاهد بروز حوادثی در این گودها بوده‌ایم. برای نمونه در منطقه ۱۷ گودی که زمین بزرگی نبود اما دچار ریزش شد و ساختمان‌های اطراف آن آسیب دیدند

حقوق شهروندی | به تعویق افتادن تصویب طرح رتبه‌بندی معلمان به دلیل «کمبود منابع مالی»🔺 حقوق شهروندی | به تعویق افتادن تصویب طرح رتبه‌بندی معلمان به دلیل «کمبود منابع مالی» ▪ یک عضو کمیسیون آموزش مجلس گفت که نمایندگان نمی‌خواهند این طرح به صحن بیاید، تصویب شود، و شورای نگهبان به دلیل کمبود منابع مالی آن را رد کند. ⬇ بیشتر بخوانید:

خبرگزاری رسمی یمن گزارش داد در این نشست که چهارشنبه، 20 اکتبر، از طریق ارتباط تصویری برگزار شد آخرین تحولات اوضاع در صحنه ملی یمن در سایه تحولات اخیر و مواضع استقبال کننده و حمایت کننده برای بازگشت دولت قانونی به عدن، پایتخت موقت یمن مورد بررسی قرار گرفت.بنا به گزارش این خبرگزاری علاوه بر آن موضوع پشتیبانی منطقه‌ای و بین‌المللی لازم برای فراهم ساختن حمایت‌های فوری از دولت قانونی یمن برای رویارویی با چالش‌های موجود بررسی شد.

در این نشست همچنین به ادامه تنش‌افزایی‌های نظامی شبه‌نظامیان کودتاگر حوثی بویژه در استان مأرب یمن و فشارهای بین‌المللی لازم برای متوقف ساختن اقدامات تجاوزکارانه مکرر حوثی‌ها علیه غیرنظامیان و آوارگان که با موشک‌های بالستیک، حملات توپخانه‌ای و پهپادی حوثی‌ها هدف قرار می‌گیرند، پرداخته شد.

در این جلسه همچنین موضع حمایت‌کننده پنج‌ کشور عضو دائم شورای امنیت برای رسیدن به راه‌حل سیاسی در یمن بر اساس مرجع‌های سه‌گانه بررسی شد.

در همین راستا رئیس دولت یمن بر ضرورت تکمیل اجرای همه‌جانبه توافق ریاض به عنوان اولویت بالا و شامل منافع همه طرف‌ها و همچنین تضمین کننده اصلاحات ضروری و متحد ساختن همه نیروها و تلاش‌های درون ساختارهای حکومتی تاکید کرد.

به گفته این مقام یمنی تکمیل اجرای توافق ریاض مانع از هر گونه تلاش‌ برای آشوب‌طلبی و تهدید علیه ثبات پایتخت موقت و استان‌های آزاد شده می‌شود.

معین عبدالملک گفت اجرایی شدن توافق ریاض مسیر سالم برای توانمند ساختن موسسات دولتی و تقویت تلاش‌های آنها برای برقراری ثبات و انجام وظایف آنها جهت بهبود عملکرد اقتصادی در همه زمینه‌ها است.

او همچنین اجرایی شدن کامل توافق ریاض را به منظور گسترش تلاش‌ها برای مقابله با خطرهای حقیقی، اشکالات موجود و بهره‌برداری از امکانات و منابع اقتصادی برای افزایش درآمدها و بهبود زمینه‌های سرمایه‌گذاری دانست.در بخش دیگری از سخنانش نخست وزیر یمن بر ضرورت شناسایی طرفی که در روند سیاسی و همچنین در دسترسی تیم کارشناسان بین‌المللی برای تخلیه نفتکش صافر کارشکنی می‌کند، تاکید کرد.

او همچنین درباره خطر نفتکش صافر و فاجعه زیست محیط احتمالی آن که پیامدهای آن تهدیدی علیه منطقه و جهان است، هشدار داد.

در همین راستا سفرای پنج کشور عضو دائم شورای امنیت بر حمایت کامل خود از دولت قانونی یمن و تکمیل اجرای توافق ریاض تاکید کردند. نمایندگان کشورهای عضو دائم شورای امنیت همچنین خواستار تلاش همه طرف‌ها برای تسهیل فعالیت‌های دولت قانونی برای انجام ماموریت‌ها و ظایف آن در قبال مردم یمن شده و بر مواضع کشورهای متبوع خود در حمایت از تلاش‌های دولت قانونی یمن برای حفظ موسسات و ساختارهای حکومتی و رسیدگی به اوضاع اقتصادی و خدماتی در یمن تاکید کردند.