تاکید روسای جمهور ایران و ترکمنستان بر توسعه مبادلات تجاری

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 29 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 15%
  • Publisher: 63%

رؤسای جمهور ایران و ترکمنستان با اشاره به روابط دوستانه و برادرانه دو کشور، بر ضرورت تلاش مسوولان دو کشور برای توسعه و تحکیم بیش از پیش و همه جانبه مناسبات و همکاری‌های تهران – عشق آباد در راستای تامین منافع دو ملت تاکید کردند

ایران اخبار, ایران سرفصلها

به گزارش ایسنا ، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز چهارشنبه در تماس تلفنی «قربانقلی بردی محمداُف» رئیس جمهور ترکمنستان با وی، با تبریک عید سعید قربان به عنوان عید بزرگ همه مسلمانان جهان به دولت و ملت ترکمنستان، گفت: توسعه روابط و همکاری‌ها با ترکمنستان برای ما حائز اهمیت است، چراکه دارای تاریخ و فرهنگی مشترک و حُسن همجواری در طول قرن ها بوده ایم و همواره بین دوملت دوستی و همکاری برقرار بوده است.

روحانی با اشاره به اینکه شیوع بیماری کرونا موجب کاهش تبادلات تجاری و مناسبات اقتصادی دو کشور شده است، اظهار امیدواری کرد در ماه های آینده با کنترل بیشتر این بیماری و تلاش مسئولان دو کشور شاهد توسعه بیش از پیش همکاری‌ها و مناسبات در عرصه‌های مختلف اقتصادی و تجاری فی مابین باشیم. «قربانقلی بردی محمداف» رئیس جمهور ترکمنستان نیز در این گفتگو با تبریک عید سعید قربان به عنوان یکی از اعیاد مقدس جهان اسلام به دولت و ملت ایران، افزود: عید قربان نماد انسان دوستی، رحمت و سخاوت است و امیدوارم این عید برای همه مردم جهان، صلح، ثبات و رحمت را به دنبال داشته باشد.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

ایران دو تبعه سوئد را به اتهام قاچاق مواد مخدر دستگیر کردسخنگوی قوه قضائیه بدون اشاره به هویت افراد یاد شده یا زمان و محل دستگیری آنها گفت که این پرونده در مرحله رسیدگی قرار دارد و متهمان نیز در بازداشت به سر می‌برند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

تاکید یونان برای از سرگیری مذاکرات با ترکیه
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

آغاز موج تازه اعتراضات در عراق دست کم دو کشته بر جای گذاشتآغاز موج تازه اعتراضات در عراق دست کم دو کشته بر جای گذاشت گزارش‌ها حاکی است که درگیری میان معترضان عراقی و نیروهای امنیتی آن کشور در روز دوشنبه ۶ مرداد ماه در مرکز شهر بغداد دست کم دو کشته در پی داشته است.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

محکومیت قطعی ۱۱ اخلالگر در بازار/ بازداشت دو تبعه سوئد به اتهام قاچاق مواد مخدربازداشت دو تبعه سوئد به اتهام قاچاق مواد مخدر سخنگوی قوه قضائیه: *دو سوئدی با محموله مواد مخدر دستگیر شده‌اند *آن‌ها می‌توانند از امتیازات سایر زندانیان مانند ملاقات برخوردار شوند *هنوز رای دادگاه صادر نشده است
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

محکومیت محمد فلاحی عضو هیات مدیره کانون صنفی معلمان به دو سال حبس
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

دو پایگاه نظامی در عراق هدف حمله قرار گرفتشبکه رسانه‌ای امنیتی وابسته به دولت عراق از وقوع انفجار در پایگاه شهید ماجد در استان صلاح‌الدین و پرتاب سه موشک به پایگاه التاجی در بغداد خبر داد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »