آغاز موج تازه اعتراضات در عراق دست کم دو کشته بر جای گذاشت

  • 📰 VOA Farsi صدای آمریکا
  • ⏱ Reading Time:
  • 29 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 15%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

آغاز موج تازه اعتراضات در عراق دست کم دو کشته بر جای گذاشت گزارش‌ها حاکی است که درگیری میان معترضان عراقی و نیروهای امنیتی آن کشور در روز دوشنبه ۶ مرداد ماه در مرکز شهر بغداد دست کم دو کشته در پی داشته است.

گزارش‌ها حاکی است که درگیری میان معترضان عراقی و نیروهای امنیتی آن کشور در روز دوشنبه ۶ مرداد ماه در مرکز شهر بغداد دست کم دو کشته در پی داشته است.

علی البیاتی، سخنگوی نهاد نیمه‌رسمی «کمیسیون عالی حقوق بشر» در عراق ضمن تایید خبر کشته شدن دو معترض، گفت که نیروهای امنیتی برای پراکنده کردن جمعیت اقدام به تیراندازی با فشنگ‌ جنگی کرده‌اند. مصطفی الکاظمی، نخست وزیر عراق، روز دوشنبه اظهار کرد که اعتراضات «یک حق مشروع است و نیروهای امنیتی اجازه ندارند حتی یک گلوله به سمت معترضان شلیک کنند.»

در همین حال پزشکان دو بیمارستان در بغداد اعلام کردند که دو مرد به دلیل اصابت گلوله گاز اشک‌آور به سر و گردن‌شان، جان خود را از دست دادند. پلیس هم شمار زخمی‌شدگان در این اعتراضات را ۲۶ نفر اعلام کرده است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 17. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

وزیر آموزش و پرورش: آغاز سال تحصیلی جدید از ۱۵ شهریور قطعی استتهران- ایرنا- وزیر آموزش و پرورش گفت: این وزارتخانه با توجه به شرایط ویژه جامعه ناشی از شیوع ویروس کرونا با آمادگی کامل، سال تحصیلی جاری را از ۱۵ شهریورماه امسال آغاز می‌کند.
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

آغاز خوداظهاری داوطلبان کرونایی کارشناسی ارشد از ۹ مردادتهران- ایرنا- سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: فرآیند خوداظهاری داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد ۹۹ مبتلا به ویروس کرونا از روز پنج‌شنبه ۹ مرداد به مدت ۲ روز آغاز می‌شود.
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

توزیع کارت آزمون دکتری آغاز شد/برگزاری آزمون از پنج شنبهتوزیع کارت آزمون دکتری آغاز شد برگزاری آزمون از پنج‌شنبه ‌ داوطلبان‌ دکتری تخصصی (Ph.D) سال ۹۹ می‌توانند با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور کارت ورود به جلسه خود را دریافت کنند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

گسترده‌ترین عملیّات آزمایش واکسن کرونا در آمریکا آغاز شدبیش از ۱۵۰ هزار نفر برای این آزمایش داوطلبانه، به‌شکل آنلاین ثبت نام کرده بودند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

آغاز به کار بذرپاش به عنوان رئیس دیوان محاسبات در میان مخالفت‌ها - BBC News فارسیمحمدباقر قالیباف رییس مجلس ایران از سپردن کنترل دیوان محاسبات به یک چهره جنجالی دفاع کرده است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

سازمان ملل خواستار آغاز گفتگوهای صلح بین افغانستان و طالبان شد - BBC News فارسیسازمان ملل متحد در گزارشی خواهان شروع گفتگوهای صلح میان دولت افغانستان و طالبان شده است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »