تاکید ترکیه بر پاکسازی شرق فرات از تروریست‌ها

16/07/1398 01:50:00 ق.ظ

08.10.

2019 آنکارا\ خبرگزاری آناتولی حامی آکسوی، سخنگوی وزارت امور خارجه ترکیه در پاسخ به سوالات کتبی مبنی بر اظهارات اخیر برخی مقامات خارجی پیرامون ایجاد منطقه امن در شرق فرات اعلام کرد: ترکیه مصمم به پاکسازی تروریست‌ها برای حفظ امنیت خود، برقراری صلح، ثبات و آرامش سوریه و ایجاد منطقه امن است.

در ادامه این جوابیه آمده است: «اتخاذ تدابیر لازم در قبال تهدیدات تروریستی که از سوریه نشات می گیرد، اساسی ترین حق ترکیه و مبتنی بر حقوق بین المللی است. آنکارا تاکنون برای تحقق این تدابیر با همکاری متحدان خود اهتمام لازم را به خرج داده است.

حسن نیت خود و تلاش های سازنده درراستای محافظت از منافع امنیتی مشروع خود از طریق یک منطقه امن در شمال سوریه و فراهم کردن مسیر بازگشت امن و داوطلبانه صدها هزار آواره سوری به خانه های خود را نشان دادیم. بروکراسی امنیتی آمریکا در طول این روند فارغ از پایان دادن به تعاملات خود با گروه تروریستی پ.ی.د/ ی.پ.گ که شرق فرات را اشغال کرده است، رویکرد مغایر با روابط هم پیمانی موجود اتخاذ کرده بود. headtopics.com

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : حمله پهپادی روسیه به کی‌یف؛ ساکنان آپارتمانی تخریب سکونت‌گاه خود را به نظاره نشسته‌اند

ویدیوها : در این ویدئو گوشه‌ای از حملات موشکی و پهپادی روسیه به اوکراین در بامداد سه‌شنبه ۳۰ مه به تصویر کشیده شده است. ادامه مطلب >>

اعلام تاریخ تور دوچرخه‌سواری جام ریاست‌جمهوری ترکیه

ترکیه خواستار «توضیح روشن‌تر» سفارت آمریکا در آنکارا شد

عذرخواهی مجدد سفارت آمریکا از ترکیه- خبرگزاری آناتولی

وزارت امورخارجه ترکیه کاردار سفارت آمریکا در آنکارا را احضار کرد

اردوغان: نباید خیال خام ترکیه سابق را در سر بپروراننداردوغان: نباید خیال خام ترکیه سابق را در سر بپرورانند

ترکیه به هیچ کدام از کنوانسیون‌های آبی نپیوسته است/ امنیت با لشکرکشی حفظ نمی‌شودوزیر امور خارجه گفت: بارها گفته‌ایم تنها راه ثبات در سوریه حضور دولت مرکزی و ارجاع «قراداد آدانا» است و با اقدام علیه تمامیت ارضی نمی‌توان امنیت ایجاد کرد.