تاکید وزیر خارجه اردن بر طرح ابتکار سعودی برای پایان دادن به تنش‌ها در عدن

  • 📰 AlArabiya_Fa
  • ⏱ Reading Time:
  • 43 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 21%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

ایمن الصفدی وزیر خارجه پادشاهی اردن سه‌شنبه 3 سپتامبر 2019 تاکید کرد که پایان دادن به تنش‌ها در عدن

به گزارش خبرگزاری‌ها، وزیر خارجه اردن سه‌شنبه در امان پایتخت کشورش طی گفت‌وگوهایی با مارتن گریفتس فرستاده ویژه سازمان ملل در امور یمن تلاش‌های انجام شده برای حل بحران یمن را مورد بررسی قرار داد.

او همچنین اجرایی شدن توافق الحدیده را تشکیل دهنده گام‌های مهمی دانست که جهت رسیدن به توافق سیاسی برای بازگرداندن امنیت و ثبات به یمن ضروری است.وزارت خارجه اردن در حساب کاربری‌اش در شبکه «توئیتر» اعلام کرد که دو طرف همچنین طی این گفت‌وگوها بر ضرورت پایان دادن به تنش‌های جاری در عدن در جنوب یمن از طریق پایبندی به طرح ابتکاری گفت‌وگوهایی که سعودی ارائه داده‌ است، تاکید کردند.

وزیر خارجه اردن همچنین ضمن محکوم کردن هر گونه حملات به پادشاهی عربی سعودی تاکید کرد که امنیت سعودی و امارات بخشی تفکیک ناپذیر از امنیت اردن است.فرستاده سازمان ملل، چهارشنبه گذشته اعلام کرد که دولت قانونی یمن و شبه نظامیان حوثی با پیشنهاد او برای اجرایی شدن توافق الحدیده موافقت کردند. گریفتس طی گفت‌وگویی با «العربیه» افزود که پاسخ‌هایی را درباره پیشنهادش حول مرحله اول عقب‌نشینی از الحدیده از دو طرف دولت قانونی یمن و حوثی‌ها دریافت کرده است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 12. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

معاون وزیر خارجه آمریکا: جنگ میان اسرائیل و حزب‌الله لبنان حتمی استمعاون وزیر خارجه آمریکا: *جنگ میان اسرائیل و حزب‌الله لبنان حتمی است *رژیم صهیونیستی برای این سناریو آماده است و همه دنیا می‌دانند که این جنگ مساله‌ای مسلم است *تل‌آویو برای این احتمال برخلاف جنگ ۲۰۰۶ آماده شده است
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

وزیر خارجه ایالات متحده به بروکسل سفر می کندسخنگوی وزارت خارجه آمریکا از سفر وزیر خارجه ایالات متحده به بروکسل خبر داد. مورگان اورتگاس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا عصر روز یکشنبه ۱۰ شهریور در صفحه توئیتر خود با اعلام این خبر نوشت که مایک پمپئو
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

وزیر خارجه ایران عازم بنگلادش شدمحمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران در صدر هیئتی به بنگلادش سفر کرد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

وزیر خارجه آمریکا با رئیس منتخب کمیسیون اروپا دیدار کردوزیر خارجه آمریکا با رئیس منتخب کمیسیون اروپا دیدار کرد مایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده، روز دوشنبه ۱۱ شهریور ماه در بروکسل با اورسولا فن در لاین، رئیس منتخب کمیسیون اروپا، دیدار کرد. وزیر خارجه آمریکا برای سفری دو روزه راهی بلژیک شده است.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

گفت‌وگوی تلفنی وزیر خارجه پاکستان با ظریف درباره کشمیروزارت خارجه پاکستان با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: وزیر امور خارجه پاکستان از مردم و رهبری ایران 'برای حمایت‌هایشان از مردم سرکوب‌شده جامو و کشمیر' تشکر و قدردانی کرده است ظریف نسبت به اوضاع حقوق بشر و وضعیت بشردوستانه جامو و کشمیر ابراز نگرانی کرده است
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

وزیر خارجه فرانسه: برای نجات برجام مسائل زیادی باید حل شودبه گفته وزیر امور خارجه فرانسه ایجاد خط اعتباری «تضمین شده توسط فروش نفت» در ازای اجرای کامل برجام از سوی ایران می‌تواند یکی از سناریوهای احتمالی برای خروج از بن‌ بست کنونی باشد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »