پناهجویان, آلمان, مهاجرپذیری, سیاست مهاجرپذیری

پناهجویان, آلمان

تاخیر در اجرای سیاست مهاجرپذیری دولت آلمان | DW | 04.09.2019

موضوع بر سر پذیرش و اسکان برنامه‌ریزی شده پناهجویان است. هدف مانع شدن از سفر خطرناک پناهجویان و آوارگان جنگی است. آلمان و سایر کشورهای اروپایی در اجرای این سیاست طبق زمان‌بندی تعیین شده موفق نبوده‌اند.

04/09/2019 04:08:00 ب.ظ

موضوع بر سر پذیرش و اسکان برنامه‌ریزی شده پناهجویان است. هدف مانع شدن از سفر خطرناک پناهجویان و آوارگان جنگی است. آلمان و سایر کشورهای اروپایی در اجرای این سیاست طبق زمان‌بندی تعیین شده موفق نبوده‌اند.

موضوع بر سر پذیرش و اسکان برنامه‌ریزی شده پناهجویان است. هدف مانع شدن از سفر خطرناک پناهجویان و آوارگان جنگی است. آلمان و سایر کشورهای اروپایی در اجرای این سیاست طبق زمان‌بندی تعیین شده موفق نبوده‌اند.

برنامه پذیرش و اسکان پناهجویان از سوی کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان (UNHCR) و در هماهنگی با دولت‌های اروپایی تنظیم شده است.وزارت کشور آلمان در پاسخ به پرسشی که از سوی خبرگزاری آلمان درباره اجرای سیاست مهاجر‌پذیری آلمان مطرح شده، از بروز تاخیر در سقف زمانی تعیین شده خبر داده است.

انتقاد ورزشکار کره‌ای از طلای فروغی: «چگونه یک تروریست می‌تواند مقام اول را کسب کند؟» پرسپولیسی‌ها جام قهرمانی لیگ برتر را بالای سر بردند- اخبار فوتبال ایران - اخبار ورزشی تسنیم | Tasnim درگیری و شعارهای ضد حکومتی در جشن هواداران پرسپولیس | DW | 31.07.2021

سایت"تاگس‌شاو" وابسته به شبکه یک تلویزیون آلمان روز چهارشنبه ۱۳ شهریور (چهارم سپتامبر) با انتشار گزارشی به چند و چون اجرای سیاست مهاجرپذیری آلمان و همچنین برنامه پذیرش و اسکان هدفمند آوارگان واجد شرایط پرداخته است.به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

هدف از اجرای این سیاست کاستن از خطرات ناشی از فرار پناهجویان از مناطق بحرانی است. طبق تصمیم دولت آلمان این کشور می‌بایست ۱۰ هزار و ۲۰۰ نفر را تا آغاز پائیز سال جاری در چارچوب اجرای این سیاست اسکان دهد. حال آنکه بر اساس اطلاعات منتشر شده از سوی وزارت کشور آلمان، تنها ۴۸۰۰ نفر اسکان داده شده‌اند. headtopics.com

علت تاخیر در اجرای این سیاستدولت آلمان اعلام کرده است که یکی از علت‌های اصلی بروز این تاخیر در اجرای سیاست یاد شده، شکل‌گیری توام با تاخیر دولت ائتلافی آلمان بوده است.دولت ائتلافی آلمان عملا شش ماه پس از پایان انتخابات پارلمانی کار خود را رسما آغاز کرد. افزون بر آن، سازماندهی پذیرش و اسکان این دسته از پناهجویان نیز با دشواری‌ها و پیچیدگی‌های بسیاری همراه است که می‌توانند در اجرای این سیاست ایجاد اختلال کنند.

تظاهرات در حمایت از پناهجویان و انتقال امن آنان به کشورهای اروپاییباید یادآور شد که دیگر کشورهای اروپایی نیز که در هماهنگی با کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان در این برنامه مشارکت دارند نیز، در اجرای این سیاست تاخیر داشته‌اند.آلمان و شماری از کشورهای اروپایی عضو اتحادیه اروپا پذیرفته بودند که در بازه زمانی بین دسامبر ۲۰۱۷ تا اکتبر ۲۰۱۹ مجموعا ۵۰ هزار پناهجو را در کشورهای خود اسکان دهند. این در حالی است که تا کنون تنها ۷۰ درصد این برنامه اجرا شده است. به این ترتیب، آلمان و این دسته از کشورهای عضو اتحادیه اروپا ظرف این مدت موفق به اسکان ۳۴ هزار و ۷۰۰ نفر شده‌اند.

بر اساس این برنامه برای اسکان هر پناهجو مبلغی حدود ۱۰ هزار یورو در بودجه اتحادیه اروپا پیش بینی شده است.آمار منتشر شده حکایت از آن دارند که از سال ۲۰۱۵ تا کنون حدود ۶۰ هزار پناهجو در کشورهای اروپایی اسکان داده‌ شده‌اند.کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان شمار افرادی که بین سال‌های ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۸ اسکان داده‌ شده‌اند را در سطح جهانی حدود ۳۲۹ هزار نفر اعلام کرده است. این تعداد حدود یک چهارم شمار کسانی است که باید اسکان داده شوند.

ادامه مطلب: DW فارسی »

پرسپولیسی‌ها جام قهرمانی لیگ برتر را بالای سر بردند- اخبار فوتبال ایران - اخبار ورزشی تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید

انفجار در منطقه محل استقرار شرکت‌های خارجی در کابل ۱۶ کشته در پی داشتانفجار یک خودرو بمب‌گذاری شده در منطقه سبز کابل دست‌کم ۱۶ کشته بر جای گذاشت.\r\n به گزارش رویترز، حمله طالبان به یک ساختمان در کابل، پایتخت افغانستان که محل استقرار شرکت‌های خارجی بوده است منجر به کشته

پیامد افزایش آرای راست‌گرایان افراطی در انتخابات آلمان چیست؟حزب راست افراطی آلترناتیو برای آلمان موفق شد در انتخابات روز یکشنبه در دو ایالات بالاترین آرای خود از زمان تاسیس حزب کسب کند. پیامدهای افزایش محبوبیت راست‌گرایان چیست؟

نوربخش: راست افراطی دیگر حاشیه‌نشین نیست/ تبعیض در شرق آلمان به ضرر احزاب اصلی تمام شدکارشناس ارشد مسائل اروپا گفت: افزایش ۱۷.۸ درصد آراء حزب آلترناتیو در ایالت زاکسن و بیش از ۱۰ درصدی در ایالت براندنبورگ نشان می‌دهد که نه تنها صدراعظم بلکه احزاب اصلی آلمان با بحران روبه‌رو هستند.

آلبایراک: نرخ تورم در ترکیه در اوت کاهش قابل توجهی داشتوزیر دارایی و خزانه داری ترکیه اعلام کرد که نرخ تورم در ماه اوت کاهش قابل توجهی داشته و روند کاهشی شاخص قیمت تولیدکننده نیز همچنان ادامه دارد. - خبرگزاری آناتولی

دیدار نماینده سازمان ملل در امور سوریه با ظریف در تهراننماینده ویژه دبیر کل سازمان ملل متحد در امور سوریه با وزیر امور خارجه ایران در تهران دیدار و گفتگو کرد. - خبرگزاری آناتولی

علت مرگ یک فرد در اداره آگاهی خرم‌بید در حال بررسی استشیراز - ایرنا- دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان فارس در مورد ادعای فوت یک فرد در اداره آگاهی شهرستان خرم بید با اشاره به تشکیل پرونده قضایی در این زمینه از صدور دستور لازم به پزشکی قانونی برای بررسی علت مرگ خبر داد.