تاخیر در اجرای سیاست مهاجرپذیری دولت آلمان | DW | 04.09.2019

04/09/2019 04:08:00 ب.ظ

موضوع بر سر پذیرش و اسکان برنامه‌ریزی شده پناهجویان است. هدف مانع شدن از سفر خطرناک پناهجویان و آوارگان جنگی است. آلمان و سایر کشورهای اروپایی در اجرای این سیاست طبق زمان‌بندی تعیین شده موفق نبوده‌اند.

پناهجویان, آلمان

موضوع بر سر پذیرش و اسکان برنامه‌ریزی شده پناهجویان است. هدف مانع شدن از سفر خطرناک پناهجویان و آوارگان جنگی است. آلمان و سایر کشورهای اروپایی در اجرای این سیاست طبق زمان‌بندی تعیین شده موفق نبوده‌اند.

موضوع بر سر پذیرش و اسکان برنامه‌ریزی شده پناهجویان است. هدف مانع شدن از سفر خطرناک پناهجویان و آوارگان جنگی است. آلمان و سایر کشورهای اروپایی در اجرای این سیاست طبق زمان‌بندی تعیین شده موفق نبوده‌اند.

برنامه پذیرش و اسکان پناهجویان از سوی کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان (UNHCR) و در هماهنگی با دولت‌های اروپایی تنظیم شده است.وزارت کشور آلمان در پاسخ به پرسشی که از سوی خبرگزاری آلمان درباره اجرای سیاست مهاجر‌پذیری آلمان مطرح شده، از بروز تاخیر در سقف زمانی تعیین شده خبر داده است.

سایت"تاگس‌شاو" وابسته به شبکه یک تلویزیون آلمان روز چهارشنبه ۱۳ شهریور (چهارم سپتامبر) با انتشار گزارشی به چند و چون اجرای سیاست مهاجرپذیری آلمان و همچنین برنامه پذیرش و اسکان هدفمند آوارگان واجد شرایط پرداخته است.به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

ادامه مطلب:
DW فارسی »

هفته سوم اعتراضات در ایران و خارج؛ میرحسین موسوی خطاب به نیروهای مسلح: سمت حقیقت و ملت بایستید

ایرانیان خارج از کشور در فراخوانی بین‌المللی قرار است امروز، شنبه ۱ اکتبر (۹ مهر) در شهرهای مختلف دنیا به خیابان‌ها بیایند و ضمن ابراز همدردی با درگذشت مهسا امینی، مخالفت خود را با جمهوری اسلامی ابراز دارند. ادامه مطلب >>

انفجار در منطقه محل استقرار شرکت‌های خارجی در کابل ۱۶ کشته در پی داشتانفجار یک خودرو بمب‌گذاری شده در منطقه سبز کابل دست‌کم ۱۶ کشته بر جای گذاشت.\r\n به گزارش رویترز، حمله طالبان به یک ساختمان در کابل، پایتخت افغانستان که محل استقرار شرکت‌های خارجی بوده است منجر به کشته

پیامد افزایش آرای راست‌گرایان افراطی در انتخابات آلمان چیست؟حزب راست افراطی آلترناتیو برای آلمان موفق شد در انتخابات روز یکشنبه در دو ایالات بالاترین آرای خود از زمان تاسیس حزب کسب کند. پیامدهای افزایش محبوبیت راست‌گرایان چیست؟

نوربخش: راست افراطی دیگر حاشیه‌نشین نیست/ تبعیض در شرق آلمان به ضرر احزاب اصلی تمام شدکارشناس ارشد مسائل اروپا گفت: افزایش ۱۷.۸ درصد آراء حزب آلترناتیو در ایالت زاکسن و بیش از ۱۰ درصدی در ایالت براندنبورگ نشان می‌دهد که نه تنها صدراعظم بلکه احزاب اصلی آلمان با بحران روبه‌رو هستند.

آلبایراک: نرخ تورم در ترکیه در اوت کاهش قابل توجهی داشتوزیر دارایی و خزانه داری ترکیه اعلام کرد که نرخ تورم در ماه اوت کاهش قابل توجهی داشته و روند کاهشی شاخص قیمت تولیدکننده نیز همچنان ادامه دارد. - خبرگزاری آناتولی

دیدار نماینده سازمان ملل در امور سوریه با ظریف در تهراننماینده ویژه دبیر کل سازمان ملل متحد در امور سوریه با وزیر امور خارجه ایران در تهران دیدار و گفتگو کرد. - خبرگزاری آناتولی

علت مرگ یک فرد در اداره آگاهی خرم‌بید در حال بررسی استشیراز - ایرنا- دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان فارس در مورد ادعای فوت یک فرد در اداره آگاهی شهرستان خرم بید با اشاره به تشکیل پرونده قضایی در این زمینه از صدور دستور لازم به پزشکی قانونی برای بررسی علت مرگ خبر داد.

نظارت یکی از مسئولان"کمیساریای عالی سازمان ملل برای پناهندگان" به پذیرش پناهجویان در آلمان، برلین ۱۹ ژوئن ۲۰۱۹ برنامه پذیرش و اسکان پناهجویان از سوی کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان (UNHCR) و در هماهنگی با دولت‌های اروپایی تنظیم شده است.کمال جعفری یزدی، از امضاکنندگان درخواست استعفای خامنه‌ای، بازداشت شد کمال جعفری یزدی، از امضاکنندگان بیانیه استعفای خامنه‌ای کمال جعفری یزدی، از امضا‌کنندگان نامه درخواست استعفای علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، در مشهد بازداشت شد.Aa حزب راست گرای افراطی آلترناتیو برای آلمان موفق شد در انتخابات روز یکشنبه در دو ایالت زاکسن و براندنبورگ آرای قابل توجهی را بدست بیاورد.«سید نادر نوربخش» کارشناس ارشد مسائل اروپا در تشریح نتایج انتخابات روز یکشنبه در دو ایالت براندنبورگ و زاکسن واقع  در شرق آلمان در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا اظهار کرد: در نظام سیاسی غیرمتمرکز آلمان انتخابات ایالتی نقش مهمی دارد؛ با این حال اهمیت ویژه انتخابات روز یکشنبه در رشد جریان راست افراطی در کشور آلمان نهفته است.

وزارت کشور آلمان در پاسخ به پرسشی که از سوی خبرگزاری آلمان درباره اجرای سیاست مهاجر‌پذیری آلمان مطرح شده، از بروز تاخیر در سقف زمانی تعیین شده خبر داده است. سایت"تاگس‌شاو" وابسته به شبکه یک تلویزیون آلمان روز چهارشنبه ۱۳ شهریور (چهارم سپتامبر) با انتشار گزارشی به چند و چون اجرای سیاست مهاجرپذیری آلمان و همچنین برنامه پذیرش و اسکان هدفمند آوارگان واجد شرایط پرداخته است. بنا بر اطلاعات منتشر شده، در زمان بازداشت آقای جعفری یزدی، پانزده مامور اداره اطلاعات در محل حضور داشتند. به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید هدف از اجرای این سیاست کاستن از خطرات ناشی از فرار پناهجویان از مناطق بحرانی است. افزایش رای شهروندان آلمانی به این حزب در حالی است که حزب چپ آلمان، دی لینکه، با شکست سنگینی در انتخابات یکشنبه در ایالت زاکسن روبرو شد. طبق تصمیم دولت آلمان این کشور می‌بایست ۱۰ هزار و ۲۰۰ نفر را تا آغاز پائیز سال جاری در چارچوب اجرای این سیاست اسکان دهد. /**/ /**/ /**/ حکم ۱۳ سال زندان یک منتقد دیگر خامنه‌ای در دادگاه تجدیدنظر عینا تائید شد اواخر مرداد ماه سال جاری، حکم ۱۳ سال زندان این فعال مدنی و استاد دانشگاه در مشهد بابت اتهام‌هایی از جمله «تشکیل دسته و گروه به قصد برهم زدن امنیت داخلی»، «فعالیت تبلیغی علیه نظام» و «توهین به رهبری» از سوی دادگاه تجدیدنظر استان خراسان رضوی تایید شد. حال آنکه بر اساس اطلاعات منتشر شده از سوی وزارت کشور آلمان، تنها ۴۸۰۰ نفر اسکان داده شده‌اند.۸ درصد افزایش روبه‌رو شد.

علت تاخیر در اجرای این سیاست دولت آلمان اعلام کرده است که یکی از علت‌های اصلی بروز این تاخیر در اجرای سیاست یاد شده، شکل‌گیری توام با تاخیر دولت ائتلافی آلمان بوده است. زرتشت احمدی‌راغب، محمدرضا بیات، کمال جعفری یزدی، هاشم خواستار، محمدحسین سپهری، گوهر عشقی (مادر ستار بهشتی)، حوریه فرج‌زاده (خواهر شهرام فرج‌زاده از کشته‌‌شدگان اعتراض‌های سال ۸۸)، محمد کریم‌بیگی، جواد لعل‌محمدی، محمد ملکی، محمد مهدوی‌فر، رضا مهرگان، محمد نوری‌زاد، و عباس واحدیان شاهرودی امضاکنندگان نامه درخواست استعفای خامنه‌ای بودند. با وجود پیروزی حزب سنتی و محافظه کار دموکرات مسیحی، حزب متبوع آنگلا مرکل، در ایالت مهم زاکسن افزایش محبوبیت حزب آلترنانیو برای آلمان قابل توجه است. دولت ائتلافی آلمان عملا شش ماه پس از پایان انتخابات پارلمانی کار خود را رسما آغاز کرد. افزون بر آن، سازماندهی پذیرش و اسکان این دسته از پناهجویان نیز با دشواری‌ها و پیچیدگی‌های بسیاری همراه است که می‌توانند در اجرای این سیاست ایجاد اختلال کنند. /**/ /**/ /**/ جمعی از فعالان مدنی زن خواستار «گذار از جمهوری اسلامی» و تدوین قانون اساسی جدید شدند شهلا انتصاری، نصرت بهشتی، فرشته تصویبی ، پروا (سکینه) پاچیده، گیتی پورفاضل، عزت جوادی‌حصار، زهرا جمالی، شهلا جهان‌بین ، فاطمه سپهری، مریم سلیمانی ، سوسن طاهرخانی، فرنگیس مظلوم، نرگس منصوری و کیمیا نوروزی‌صابر امضاکنندگان این نامه بودند. تظاهرات در حمایت از پناهجویان و انتقال امن آنان به کشورهای اروپایی باید یادآور شد که دیگر کشورهای اروپایی نیز که در هماهنگی با کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان در این برنامه مشارکت دارند نیز، در اجرای این سیاست تاخیر داشته‌اند. با وجود پیروزی در این دو ایالت، دو حزب اصلی صحنه سیاست آلمان در دهه های اخیر با کاهش چشمگیر آره مواجه شدند. آلمان و شماری از کشورهای اروپایی عضو اتحادیه اروپا پذیرفته بودند که در بازه زمانی بین دسامبر ۲۰۱۷ تا اکتبر ۲۰۱۹ مجموعا ۵۰ هزار پناهجو را در کشورهای خود اسکان دهند. بسیاری از امضاکنندگان این دو نامه در روزهای اخیر بازداشت شده‌اند. همچنین حزب سبز‌های آلمان نیز موفق شد اندکی نتایج خود نسبت به سال ۲۰۱۴ را بهبود ببخشد که البته این میزان با نسبت رشد راست افراطی فاصله زیادی دارد.

این در حالی است که تا کنون تنها ۷۰ درصد این برنامه اجرا شده است. به این ترتیب، آلمان و این دسته از کشورهای عضو اتحادیه اروپا ظرف این مدت موفق به اسکان ۳۴ هزار و ۷۰۰ نفر شده‌اند. وزارت خارجه آمریکا نیز می گوید که رژیم ایران در دو سال اخیر هزاران معترض، فعال مدنی، و نمایندگان کارگران و سایر اصناف را بازداشت کرده است. این عدد پایین ترین آرایی است که این حزب از زمان تاسیس، ۱۳۰ سال پیش، در انتخابات ایالتی بدست می آورد. بر اساس این برنامه برای اسکان هر پناهجو مبلغی حدود ۱۰ هزار یورو در بودجه اتحادیه اروپا پیش بینی شده است. آمار منتشر شده حکایت از آن دارند که از سال ۲۰۱۵ تا کنون حدود ۶۰ هزار پناهجو در کشورهای اروپایی اسکان داده‌ شده‌اند. کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان شمار افرادی که بین سال‌های ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۸ اسکان داده‌ شده‌اند را در سطح جهانی حدود ۳۲۹ هزار نفر اعلام کرده است. حزب آلترناتیو برای آلمان، نشان داد که از همیشه برای کسب به قدرت نزدیک تر است در حال حاضر تمام احزابی که در پارلمان فدرال آلمان حضور دارند از ائتلاف با این حزب پوپولیستی، آلترناتیو برای آلمان، امتناع می کنند. در این میان دسته نخست به دلیل رویکرد غیر دمکراتیک خود در صحنه سیاسی آلمان موفق نبودند اما پوپولیست ها طی سال‌های اخیر رشد بی سابقه‌ای در صحنه سیاسی آلمان داشتند.

این تعداد حدود یک چهارم شمار کسانی است که باید اسکان داده شوند. در همین زمینه: .