تاثیر گرانی بنزین بر حمل‌و‌نقل عمومی؛ افزایش ۲۰ درصدی مسافران در تهران

01/09/1398 07:35 ب.ظ

رئیس شورای شهر تهران اعلام کرده که با توجه به سهمیه بندی بنزین ۱۵ تا ۲۰ درصد به تعداد مسافران وسایل حمل ونقل عمومی اضافه شده است.

رئیس شورای شهر تهران اعلام کرده که با توجه به سهمیه بندی بنزین ۱۵ تا ۲۰ درصد به تعداد مسافران وسایل حمل ونقل عمومی اضافه شده است.

محسن هاشمی گفته افزایش نرخ سوخت تاثیر مستقیمی بر حمل و نقل عمومی تهران دارد. تهران تا قبل از سهمیه بندی بنزین هم با مشکل کمبود و فرسودگی سیستم حمل و نقل عمومی روبرو بود. اما حالا با توجه به گفته رئیس شورای شهر آیا ناوگان حمل و نقل عمومی تهران توان خدمات رسانی به این تعداد مسافر اضافه را دارد؟

ادامه مطلب:
bbcpersian »

رشد 15 تا 20 درصدی مسافران اتوبوس و مترو درپی سهمیه‌بندی بنزینرئیس شورای شهر تهران: باتوجه به سهمیه بندی بنزین شاهد افزایش ۱۵ تا ۲۰ درصدی مسافران وسایل حمل ونقل عمومی هستیم مدیریت شهری در حالی با افزایش مسافران روبرو است که ناوگان فرسوده ‌اش توان لازم را ندارد این جور مدیریت کردن‌ها خیلی عادیه، یعنی ما دیگه عادت کردیم آقای هاشمی رفسنجانی،جا داره که به توقف روزانه حدود سی درصد از اتوبوسهای شهری هم به دلیل فرسودگی اشاره کنید.

صحت نداشتن نقل قول منتسب به رهبری خطاب به یک طلبه‌ درباره اصلاح قیمت بنزیننقل قول منتسب به رهبری خطاب به یکی از طلبه‌ها درباره افزایش قیمت بنزین صحت ندارد.

اعتراض‌های عمومی به افزایش قیمت بنزین، گذاری آرام به‌سوی وضعیتی انقلابیعلی حیدری، تحلیلگر سیاسی، درمورد اعتراض‌های_سراسری اخیر می‌نویسد: «در شرایط کنونی، حاکمیت سیاسی حتی آمادگی پاسخگویی به خواسته‌های_حداقلی مردم را نیز ندارد و هر‌گونه پاسخگویی را عقب‌نشینی از مواضع خود در برابر یک شورش نامشروع می‌پندارد.» بیشتر بخوانید:

اعتراض به قیمت بنزینEnjoy the videos and music you love, upload original content, and share it all with friends, family, and the world on YouTube.

اصلاح‌طلبان و اعتراضات؛ حمایت از افزایش قیمت بنزین و محکومیت خشونت هامحمد خاتمی، رئیس جمهوری پیشین ایران که بعنوان «رهبر اصلاحات» در ایران شناخته می شود و پدر معنوی اصلاح‌طلبان به حساب می آید در ۶ روز گذشته هیچ گونه واکنشی به این اتفاقات نشان نداده است.

نحوه تامین یارانه ۵۰ هزارتومانی؛ درآمد دولت از گرانی بنزین چقدر است؟دولت ایران مدعی است که افزایش ۳ برابری قیمت بنزین آزاد و بالا بردن ۵۰ درصدی بهای بنزین سهمیه‌ای با هدف بهبود سطح معیشت مردم انجام شده و یک ریال از درآمد حاصل از این محل صرف امور دیگر از جمله پوشش کسری بودجه دولت نمی‌شود. این ادعا تا چه حد صحت دارد و یارانه وعده داده شده دولت از چه محلی تامین می‌شود؟