بی‌عدالتی رسانه‌ای؛ دومین استان زیر خط فقر، کمترین رسانه را دارد

15/01/1401 08:49:00 ب.ظ

خبرگزاری «مهر» در گزارشی با عنوان «بی‌عدالتی رسانه‌ای»، نوشته که از مجموع ۱۳ هزار و ۲۷۵ رسانه مجوز دار موجود در سراسر کشور، استان خراسان شمالی با ۳۸ رسانه در انتهای فهرست قرار گرفته است و کمترین تعداد رسانه را در کشور دارد. اطلاع_رسانی

خبرگزاری «مهر» در گزارشی با عنوان «بی‌عدالتی رسانه‌ای»، نوشته که از مجموع ۱۳ هزار و ۲۷۵ رسانه مجوز دار ... »، نوشته که از مجموع ۱۳ هزار و ۲۷۵ رسانه مجوز دار موجود در سراسر کشور، استان خراسان شمالی با ۳۸ رسانه در انتهای فهرست قرار گرفته است و کمترین تعداد رسانه را در کشور دارد.

خراسان شمالی پس از سیستان و بلوچستان دومین استانی است که زیر خط فقر

قرار دارد . استان تهران با آمار پنج هزار و ۹۹۴ رسانه، اعم از اقسام رسانه‌های چاپی و الکترونیک، در صدر قرار دارد. بر اساس این گزارش، استان آذربایجان شرقی با ۵۷۲ رسانه، در رده دوم رسانه‌های مجوزدار کشور قرار گرفته است. اصفهان، خراسان رضوی، قم و سپس گیلان و خوزستان هر یک با برخورداری از ۵۱۹، ۵۱۲، ۴۹۵، ۴۲۷ و ۴۱۶ رسانه، در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

چهارمحال‌وبختیاری با ۸۰ رسانه، زنجان با ۸۱ رسانه، استان خراسان جنوبی با ۹۱ رسانه و سمنان با ۹۶ رسانه رتبه‌های بعدی را دارا هستند. این گزارش به وضوح نشان می‌دهد که با فاصله گرفتن از پایتخت، استان‌های کمتر برخوردار حتی در زمینه دسترسی به رسانه نیز رتبه‌های پایینی در کشور دارند و عدالت رسانه‌ای در تخصیص رسانه و اعطای مجوز در مورد آن‌ها رعایت نشده است. headtopics.com

این گزارش نشان می‌دهد که اختلاف معناداری در برخورداری از رسانه میان دو استان تهران و خراسان شمالی با سایر استان‌ها وجود دارد.

ادامه مطلب:
ایران وایر »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : مسابقه زنان برای بزرگ‌ترین شکم باردار؛ عجیب و جالب یا احمقانه و بی‌مورد؟

ویدیوها : زنان باردار در نیکاراگوئه برای بزرگ‌ترین سایز شکم باهم به رقابت پرداختند. ادامه مطلب >>

لحظه‌لحظه با جنگ اوکراین؛ وقوع چندین انفجار در بندر اودساهمزمان با وقوع چندین رشته انفجار در اودسا، قرار است وزیر خارجه یونان امروز یکشنبه به این بندر مهم و استراتژیک اوکراین واقع در دریای سیاه سفر کند. جزئیات بیشتر را در صفحه پوشش زنده خبرهای حمله روسیه به اوکراین در وب‌سایت یورونیوز بخوانید:

انفجار در باکو؛ ترکیه با آذربایجان ابراز همدردی کردوزارت امور خارجه ترکیه انفجار و جان باختن یک شهروند آذربایجانی بر اثر انفجار در یک کلوب شبانه در باکو را تسلیت گفت. - خبرگزاری آناتولی 😔😔😔 Azərbaycan başın sağ olsun 🇦🇿🇦🇿🇦🇿🇦🇿🇦🇿🇦🇿🇦🇿🇦🇿🇦🇿🇦🇿🇦🇿🇦🇿🇦🇿🇦🇿🇦🇿🇦🇿🇦🇿🇦🇿🇦🇿🇦🇿🇦🇿🇦🇿🇦🇿🇦🇿🇦🇿🇦🇿🇦🇿♥️♥️♥️🇦🇿🇦🇿🇦🇿♥️♥️♥️♥️🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇦🇿🇦🇿🇦🇿🇦🇿

مسعود پزشکیان از تصادف با خودرو قاچاقچیان جان سالم به در بردمسعود پزشکیان، نماینده تبریز در مجلس شورای اسلامی، روز یکشنبه ۱۴ فروردین ۱۴۰۱، از تصادف جاده‌ای با خودروی قاچاقچیان انسان جان سالم به در برد. اخبار_ایران

گفت‌وگوی اختصاصی با منصور؛ ترانه‌خوانی در کوچه‌های اعتراضدرمیان ترانه‌های اعتراض در سال‌های اخیر، این بار منصور در اثری به نام «چند نفر به یه نفر» اعتراضش را در فرمی متفاوت زمزمه کرده است. دراین مصاحبه با او در کوچه‌های اعتراض قدم بزنید. همینو کم داشتیم که اومد منصور کیه دیگه؟!! واقعا فکر کرده خواننده ست؟!! 😂 کسی که مصاحبه رو بخونه میفهمه ایشون هیچی نمیدونه!! نه صدایی هم داره و نه خوانندگی بلده!!

واکنش امیر قطر به هم‌گروه شدن ایران با آمریکا و انگلیس در جام جهانیامیر قطر در گفت‌وگو با ابراهیم رئیسی: گروه‌تان در جام جهانی حماسی است امیر قطر گفت: گروهی که تیم ایران ( برای مسابقات جام جهانی) در آن قرار گرفته گروهی حماسی است و مطمئناً شاهد بازی‌های جذابی خواهیم بود. یعنی کونتان میذارن😁😁😁 یعنی پوتین سگش را میخواهد بفروشد به آمریکا؟!!!

گام‌های نهایی برای تولید استیک گیاهی با چاپگر سه بعدی در اسپانیارویای استیک با چاپ سه بعدی به واقعیت نزدیک می‌شود. یک استارت‌آپ اسپانیایی به زودی می‌تواند هر ساعت ۵۰ کیلوگرم گوشت گیاهی تولید کند.