آلمان دیپلمات‌های روس را «عنصر نامطلوب» اعلام کرد

15/01/1401 09:19:00 ب.ظ

آلمان دیپلمات‌های روس را «عنصر نامطلوب» اعلام کرد آنالنا باربوک، وزیر امور خارجه آلمان طی پیامی در توئیتر اعلام کرد که در واکنش به مسکو به‌دلیل کشتار غیرنظامیان در شهر بوچای اوکراین، شمار زیادی دیپلمات روس در آلمان را «عنصر نامطلوب» اعلام کره‌اند.

وزارت امور خارجه آلمان شمار زیادی دیپلمات روس را «عنصر نامطلوب» اعلام کرد. - خبرگزاری آناتولی 04.04.

2022 برلین/ خبرگزاری آناتولی آنالنا باربوک، وزیر امور خارجه آلمان طی پیامی در توئیتر اعلام کرد که در واکنش به مسکو به‌دلیل کشتار غیرنظامیان در شهر بوچای اوکراین، شمار زیادی دیپلمات روس در آلمان را «عنصر نامطلوب» اعلام کره‌اند.

باربوک اظهار داشت: عکس‌های گرفته شده در بوچا بازتاب یک اراده مخرب است که هیچ حد و حدودی ندارد. بدین دلیل، شمار قابل توجهی از کارکنان یفارت روسیه را عنصور نامطلوب اعلام کردیم. با شرکای تحریم‌ها خود علیه روسیه را افزایش، حمایت ما از نیروهای مسلح اوکراین را به‌طور مستمر گسترش داده و همچنین جناه شرقی ناتو را تقویت خواهیم کرد.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

حقوق بشر برای سال آتی هم کماکان اثرگذار است | مصطفی علایی

با توجه به روندی که در سال ۱۴۰۱ در موضوع حقوق بشر طی شد، به نظر می‌رسد این مقوله تأثیراتی جدی بر عرصه سیاست خارجی و دیپلماسی ایران داشته است. در کنار آن، درهم‌تنیدگی حقوق بشر با حوزه سیاسی، دیپلماتیک و حتی امنیتی سبب شد برخی این اعتقاد را پیدا کنند که مبحث حقوق بشر در قبال ایران یک ماهیت سیاست‌زده و امنیت‌زده پیدا کند. بر همین اساس، موضوع حقوق بشر در سال گذشته بر دو محور دیگر یعنی جنگ اوکراین و بحث پهپاد و نیز وضعیت پرونده هسته‌ای و اختلاف‌های پادمانی، سایه انداخت و این مقوله (حقوق‌بشر) به یک ضلع و پارامتر سوم برای فشار بر ایران تبدیل شد. اگر‌چه در ادوار مختلف همواره حقوق بشر مورد تأکید همه کشورها بوده است، اما چه شد که سال گذشته حساسیت‌ها در‌این‌باره بیشتر شد؟محور گفت‌وگوی «شرق» با مصطفی اعلایی، سفیر اسبق ایران در ونزوئلا، دیپلمات سابق ایران در نمایندگی‌های ایران در سازمان ملل قرار گرفت. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

آمریکا تلاش می‌کند موضوعات باقیمانده در وین را گروگان مسائل داخلی خود کند/نظراتمان را کتبا به طرف سعودی اعلام کرده‌ایمسخنگوی وزارت امور خارجه گفت: آقای مورا در سفرشان به تهران حامل برخی نکات بودند و می‌خواستند با ما تبادل نظر کنند و ما نکاتمان را به ایشان گفتیم. پیام‌ما و پاسخ‌های ما روشن بود و البته سفر ایشان با هدف خارج شدن از شرایط توقف بود. تا امروز بیشترین ابتکارات را تهران داشته است. ایشان هم با پیام و پاسخ‌های ما تهران را ترک کردند و تا الان پاسخی به پیام خودمان دریافت نکرده‌ایم.

گفت‌وگوی تلفنی اردوغان با صدراعظم آلمانرئیس جمهور اردوغان در گفت‌وگوی تلفنی با صدراعظم آلمان بر ادامه قاطعانه تلاش‌های آنکارا برای پایان جنگ در اوکراین تاکید کرد. رئیس جمهور اردوغان؟ 😅😅 دوست و برادر کشور اسرائیل.‌😉😉

زمان اجرای طرح ترافیک در ماه رمضان اعلام شدزمان اجرای طرح ترافیک در ماه رمضان اعلام شد معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران از اجرای طرح ترافیک از ساعت ۶:۳۰ تا ۱۷ عصر در ماه رمضان خبر داد.

نرخ زولبیا و بامیه اعلام شد

مردی در آلمان ۸۷ بار واکسن کرونا زد | DW | 03.04.2022مردی ۶۱ ساله از ایالت زاکسن آلمان با جعل سند حدود ۹۰ بار واکسن کرونا دریافت کرده است؛ انواع مختلف واکسن و برخی روزها تا سه مرتبه. پلیس جنایی آلمان تحقیقاتی علیه او به ظن جعل اسناد آغاز کرده است. دیگه یه دفعه یه سرم دوساعته استفاده می‌کرد 😅 miladplus گرفتنت؟! طرف ديوانه بوده ؟

انتخابات صربستان زیر سایه جنگ در اوکراین؛ ووچیچ اعلام پیروزی کردرئیس‌جمهوری کنونی صربستان در جریان کارزار انتخاباتی که تحت تاثیر تهاجم نظامی روسیه به اوکراین قرار گرفت خود را «ضامن ثبات» در کشورش معرفی کرده بود.