بی‌اعتنایی مردم قم به یک خواسته خامنه‌ای

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 45 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 21%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

در شرایطی که آیت‌الله خامنه‌ای خواستار افزایش زاد و ولد شده است٬ آمار‌ها از کاهش ولادت در شهر مذهبی قم حکایت دارد. مدیرکل ثبت احوال استان قم اعلام کرده که «در سه ماه نخست سال جاری شاهد کاهش ۱۵ درصدی تعداد موالید در استان بوده‌ایم.» اخبار_ایران

استان‌وایر- در شرایطی که آیت‌الله علی خامنه‌ای رهبر ایران خواستار افزایش زاد و ولد شده است٬ آمار‌ها از کاهش ولادت در شهر مذهبی قم حکایت دارد.اعلام کرده که «در سه ماه نخست سال جاری شاهد کاهش ۱۵ درصدی تعداد موالید در استان بوده‌ایم.»

خلیل مرادی افزوده که «در سه ماه نخست سال جاری تعداد موالید در استان پنج هزار و ۱۸ نفر بود، در حالی که در مدت مشابه سال گذشته پنج هزار و ۸۷۷ نفر در استان قم به دنیا آمدند.»وی ادامه داده «البته در برخی از فصل‌ها آمار موالید بیشتر از فصل‌های دیگر است و برای ارائه آمار دقیقی در خصوص نرخ رشد موالید در یک سال باید تا پایان آن سال صبر کرد.»

این مقام مسئول در عین حال اعلام کرده که «نرخ باروری در استان قم به دو رسیده که کمتر از حد جایگزینی است، در حالی که این عدد باید در قم بین ۲.۵ تا سه باشد. به گفته و «تا سال ۱۳۹۵ نرخ رشد موالید در کشور عدد مثبت بود، اما این عدد از سال ۱۳۹۵ تاکنون منفی شده، یکی از دلایل این مساله این است که سن ازدواج در کشور افزایش پیدا کرده است.»

این اتفاق در شرایطی صورت گرفته که رهبر ایران در سخنرانی چند سال گذشته خود از مردم خواسته بود که اقدام به فرزند‌آوری کنند و سیاست‌های کنترل جمعیت را اشتباه دانسته بود.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

مایک پنس: آمریکا در «مقابل رژیم» جمهوری اسلامی و «در کنار مردم» ایران ایستاده است🔴خبر فوری | مایک پنس : آمریکا در «مقابل رژیم» جمهوری اسلامی و «در کنار مردم» ایران ایستاده است آقای پنس با اشاره به این که مردم ایران از آزادی‌های کمی برخوردارند از جانب مردم آمریکا به مردم ایران پیام داد: بدانید در کنار شما هستیم و برایتان دعا می‌کنیم. درود بر ملت آمریکا سلام برای من جالب هستش که چرا امریکا از مردم ایران حمایت میکند و از سوی دیگر مردم ایران رو تحریم میکند و تحدید میکنید اینو میشه برام تضیح بدید اگر دولت امریکا در کنار مردم ایران باشد نباید تحریم کند چون تحریم ها باعث مختل شدن زندگی مردم ایران میشود نه رژیم ایران پس بهتر است یه کم فکر به خرج بده دولت امریکا تا مردم ایران و تحریم نکنه
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

اطلاعات شخصی تقریبا 'تمام مردم' بلغارستان به سرقت رفتاطلاعات شخصی میلیون‌ها شهروند بلغارستان در یک حمله سایبری به سازمان مالیات این کشور به سرقت رفته است. طبق تحقیقات یک محقق امنیت سایبری در بلغارستان، اطلاعات شخصی بیشتر افراد بالغ در این کشور با جمعیت هفت میلیون نفر به سرقت رفته است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

روحانی: مردم روزانه از طریق فضای مجازی به مشروعیت حاکمیت نمره می‌دهندرئیس‌جمهور: * نمی‌توان فضای مجازی را تعطیل کرد، مردم از طریق فضای مجازی روزانه به مشروعیت حاکمیت نمره می‌دهند * ما به فضای مجازی امن، آسان و ارزان نیاز داریم * استفاده از فضای مجازی بدون همکاری همه قوا ممکن نیست
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

هشدار ارتش آمریکا: نزدیک منطقه فوق سری ۵۱ نشویدنیروی هوایی آمریکا از مردم خواسته است تا از نزدیک شدن به محوطه موسوم به منطقه ۵۱، یک منطقه نظامی فوق سری در ایالت نوادا خودداری کنند. نزدیک به یک و نیم میلیون نفر روی فیسبوک به دعوتی پاسخ مثبت داده‌اند که قرار است طی آن جمعیت انبوهی وارد این پایگاه فوق سری شوند.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

با وجود تحریم‌های نامشروع، پیشرفت چشمگیری در توانمندسازی و برابری مردم داشتیموزیر امور خارجه کشورمان در نشست توسعه پایدار در سازمان ملل با تأکید بر تحولات جمهوری اسلامی ایران در عرصه‌های مختلف، تصریح کرد که کشورمان به رغم تحریم‌های نامشروع و یک‌جانبه آمریکا، پیشرفت‌های اساسی در زمینه توانمندسازی و برابری مردم داشته است.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

شایستگی افراد با رای مردم و نظر احزاب تعیین می‌شودسخنگوی شورای نگهبان گفت: سیاست‌های کلی انتخابات با این ایده شکل گرفت که قوانین انتخابات ما مصوب مجلس باشد اما با توجه به این‌که در انتخابات، مجلس نیز ذی نفع است؛ لذا شاید نتواند قانونی در این زمینه تصویب کند که تاثیرگذاری لازم را داشته باشد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »