شایستگی افراد با رای مردم و نظر احزاب تعیین می‌شود

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 62 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 28%
  • Publisher: 63%

سخنگوی شورای نگهبان: بحث تحریم در کشور ما امر خنده‌‌آوری شده است، اصلا مردم توجهی به این مسائل ندارند چون زندگی‌شان را با نگاه ترامپ و آمریکا تنظیم نمی‌کنند.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

به گزارش ایسنا، عباسعلی کدخدایی شامگاه چهارشنبه در برنامه جهان آرا افزود: البته بخشی از این قوانین باید در شکل قانون عادی به مجلس برود تا الزام آور باشد. بخش ارائه شاخص‌های رجل سیاسی مذهبی و مدیر و مدبر بودن، مستقیما بر عهده شوراست، به همین منظور دستورالعملی را در این جهت، شورای نگهبان به تصویب رساند که از نظر ما نهایی شده است اما بخشی از آن نیاز به قانون عادی در مجلس دارد.

سخنگوی شورای نگهبان بااشاره به این‌که «کارآمدی افراد و کاندیداها ملاک و تاثیرگذار است»، گفت: این در حالی است که ممکن است این افراد سمت‌هایی در گذشته داشته باشند. کدخدایی با بیان این‌که «هم سوابق و هم رای اعضای شورای نگهبان در تایید صلاحیت‌های کاندیداهای ریاست جمهوری مطرح است»، تصریح کرد: به هیچ وجه اینگونه نیست که در بررسی صلاحیت‌ها افرادی را از جناح خاصی تایید یا رد کنیم.

سخنگوی شورای نگهبان با اشاره به این‌که «»، افزود: لذا شورا هیچ نقشی در این جهت نمی‌تواند داشته باشد. برخی نمایندگان گفتند نظارت استصوابی منجر شده افراد شایسته به مجلس راه پیدا نکنند، این حرف خوبی برای نمایندگان نیست و به خودشان برمی‌گردد، با چنین فرضی، اصلا چرا در چنین جایگاهی قرار گرفتند؟ ما که این حرف را قبول نداریم اما اگر نظر آنها این است باید آن را در جای دیگری پیگیری کنند.

وی در همین راستا افزود: نسبت به نمایندگان هم این موارد هم هست و باید به این افراد بیشتر چنین تذکری داد تا در جهت نظام اسلامی تغییر ایجاد نشود. توصیه‌های اخیر رهبری باید ملاک افرادی قرار بگیرد که می‌خواهند در انتخابات شرکت کنند. وی در پاسخ به سوال مجری برنامه مبنی بر دیدار اخیر کدخدایی با برخی اصلاح طلبان عنوان‌ کرد: این دیدار در حد حرف با افراد بوده است؛ چراکه ما همیشه اعلام می‌کنیم درب شورای نگهبان به روی همه باز است.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

عضو حماس: روابطمان با ایران در بهترین حالت استعضو حماس: روابطمان با ایران در بهترین حالت است رئیس دفتر روابط بین الملل جنبش حماس: روابط جنبش حماس با سوریه همچنان قطع است و وضعیت هیچ تغییری نکرده است اما روابط مان با ایران در بهترین حالت خود است
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

جهانگیری: بازگشت ایران به برجام کار بسیار ساده‌ای استمعاون اول رئیس جمهور با تاکید بر این که بازگشت ایران به برجام و اجرای تعهدات کار بسیار ساده‌ای است، گفت: اگر اراده کنیم تنها چند ساعت کافی است تا همه تعهداتمان را اجرایی کنیم، اما در شرایط فعلی اروپایی‌ها باید به جای این که با ما جلسه بگذارند و بگویند که به برجام بازگردید، به آمریکایی‌ها بگویند که از تحریم‌های ظالمانه خود علیه ایران دست بردارند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

یک اپلیکشن مذهبی ساخت قم با نام انگلیسی
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

چگونه با این هفت روش ساده از ریزش مو جلوگیری کنیم؟ریزش بیش از اندازه مو مشکلی شایع است که می‌تواند هم مردان و هم زنان را در هر سنی تحت تاثیر قرار دهد.
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

با توجه به این پنج نکته از گرمازدگی در روزهای داغ تابستان جلوگیری کنیدهوای بسیار داغ و رطوبت بالا – به خصوص همزمان – می تواند خطرات زیادی بر روی سلامت یک فرد داشته باشد. در چنین شرایطی چطور از خود محافظت کنید: ۱. دمای هوا را چک کنید دمای هوا و درجه رطوبت آن را پیش
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

افسانه رستاخیز: آیا شاه گفت پاسپورت بگیرید و بروید؟در نهایت، مقوله‌بندی شاه از ملت ایران در نسبت‌ش با اصول سه‌گانه‌ای که شالوده حزب رستاخیز بود درست وارونه پروپاگاندای اپوزیسیون اوست. هنوز با گذشت بیش از چهل سال بسیاری گمان می‌کنند شاه جمله‌ای را گفته که در واقع آنرا هرگز بر زبان نرانده است. با اینهمه، همین دسته‌بندی شاه نشان می‌داد که او به‌طور کلی مجال چندانی برای «مخالف سیاسی» و «حق ابراز مخالفت سیاسی» در نظر نمی‌گرفت، چنانکه اغلب مخالفان‌ش نیز قسم خورده بودند تا تاج و تخت او (و حتی ایران) را تحت نام مبارزه با ایادی امپریالیسم نابود کنند.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »