بیش از 28 هزار مهاجر افغان طی یک ماه گذشته از ایران اخراج شدند

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 55 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 25%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

وزارت مهاجران و بازگشت‌کنند‌گان افغانستان اعلام کرد که بیش از 28 هزار مهاجر این کشور طی یک ماه گذشته به‌صورت اجباری از ایران اخراج شده‌اند. - خبرگزاری آناتولی

وزارت مهاجران و بازگشت‌کنند‌گان افغانستان اعلام کرد که بیش از 28 هزار مهاجر این کشور طی یک ماه گذشته به‌صورت اجباری از ایران اخراج شده‌اند.وزارت مهاجران و بازگشت‌کنند‌گان افغانستان طی گزارشی اعلام کرد: دست‌کم 63 هزار و 519 پناهجوی افغان طی یک ماه گذشته به‌صورت داوطلبانه و اجباری از ایران به کشور بازگشتند.

براساس این گزارش، 28 هزار و 621 تن از این افراد به‌صورت اجباری از سوی ایران به‌ کشورشان بازگردانده شده‌اند. در این میان 41 هزار و 974 تن از مرز اسلام قلعه هرات و 21 هزار و 545 تن از مرز نیمروز وارد خاک کشورشان شده‌اند. آمارهای نمایندگی‌های اداره امور مهاجران در مرزهای ایران و افغانستان نشان می‌دهند که بیشترین تعداد بازگشت کنندگان را که شمار آنان به 33 هزار و 105 تن می‌رسد، افرادی هستند که به‌ صورت داوطلبانه به ‌کشورشان برگشته‌اند.

این وزارت‌خانه در پایان این گزارش تاکید کرده:"پناهجویان افغان در حالی به‌ کشورشان بازمی‌گردند که آن‌ها به دلیل شیوع ویروس کرونا و بحران بیکاری در ایران آسیب دیده‌اند. ایران از جمله میزبانان مهم مهاجران افغان طی چند دهه اخیر بوده و پناهجویان به دلیل رفاه نسبی در ایران، اشتغال و امنیت این کشور را انتخاب می‌کنند".

در همین حال سازمان بین‌المللی مهاجرت روز گذشته طی گزارشی اعلام کرد:"در 8 ماه نخست سال 2020 بیش از 447 هزار مهاجر افغان از ایران به کشورشان برگشته‌اند. این تعداد از افراد از 1 ژانویه تا 15 اوت امسال از ایران به کشورشان بازگشته‌اند. میزان بازگشت مهاجران از ایران نسبت به سال گذشته 71 درصد افزایش یافته‌ است".

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 11. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

رقابت بیش از ۵۱۰ هزار داوطلب در دومین روز کنکوررقابت بیش از ۵۱۰ هزار داوطلب در دومین روز کنکور رقابت بیش از ۵۱۰ هزار داوطلب آزمون سراسری سال ۹۹ برای کسب صندلی رشته‌های علوم انسانی و فنی داشگاها و مراکز آموزش عالی سراسر کشور از ساعت ۸ صبح امروز در ۷۷۷ حوزه امتحانی آغاز شد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

درخواست زالی از کنکوریها برای خودداری از مسافرت پس از اتمام آزمونفرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در تهران، از داوطلبان کنکور خواست که پس از اتمام آزمون از مسافرت به جهت رفع خستگی، خودداری کنند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

گازرسانی به ۱۷ هزار روستا بدون استفاده از منابع دولتیتهران – ایرنا – تا سال ۹۲ در مجموع ۱۴هزار و ۴۱۹ روستا در کشور گازرسانی شده بود که این رقم با رشدی ۱۱۷ درصدی در پایان خرداد امسال به ۳۱ هزار و ۳۲۵ روستا رسید. نکته مهم اما آن است که برای گازرسانی ۱۷ هزار روستا در هفت سال گذشته،‌ از منابع دولتی استفاده نشده و تامین هزینه آن از محل صرفه‌جویی در مصرف سوخت بوده است.
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

شمار بهبودیافتگان از کرونا در ترکیه به 232 هزار و 913 نفر افزایش یافتشمار بهبودیافتگان از کرونا در ترکیه به 232 هزار و 913 نفر افزایش یافت
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

تعداد جانباختگان ویروس کرونا در ایران از ۲۰ هزار نفر گذشتبه گفته سخنگوی وزارت بهداشت ایران تنها در ۲۴ ساعت گذشته ۱۵۳ مبتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست داده‌اند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

جانباختگان کرونا در ایران از مرز ۲۰ هزار نفر گذشتتهران- ایرنا- سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تاکنون۳۵۰ هزار و ۲۷۹ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و با فوت ۱۵۳ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جانباختگان این بیماری به ۲۰ هزار و ۱۲۵ نفر رسید.
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »