بیش از 50 عضو طالبان در افغانستان کشته شدند

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 25 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 13%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

پنجاه و دو از شبه‌نظامیان طالبان در عملیات نیروهای امنیتی افغانستان در ولایت بغلان کشته و تعداد زیادی از اعضای این گروه نیز زخمی شدند. - خبرگزاری آناتولی

پنجاه و دو از شبه‌نظامیان طالبان در عملیات نیروهای امنیتی افغانستان در ولایت بغلان کشته و تعداد زیادی از اعضای این گروه نیز زخمی شدند.وزارت کشور افغانستان طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد: در عملیات نیروهای امنیتی در ولایت بغلان واقع در شمال شرق کشور 52 تن از شبه نظامیان گروه طالبان کشته شدند.

براساس این اطلاعیه، مرکز فرماندهی 209 شاهین در شمال افغانستان عملیات پاکسازی ولایت بغلان را انجام داده و ضربات سنگین به شبه‌نظامیان وارد کرده است.«بر اثر درگیری نیروهای افغانستان با طالبان و حملات هوایی در منطقه تپه قرغان وبیز شهرستان دهنه غوری ولایت بغلان تعداد زیادی از اعضای این گروه کشته و 33 تن دیگر زخمی شدند.

بین کشته شدگان 7 عضو ارش گروه طالبان نیز وجود دارند، اما هویت آنها هنوزمشخص نیست. در این درگیری ها 2 تن از مسئولینی نیز کشته و یک تن دیگر زخمی شده است».

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 11. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

نگرانی از بروز خشونت های تازه در آمازون در پی قتل یکی از بومیانمقام ها می گویند معدنچیان به شدت مسلح طلا با یورش به یک سکونتگاه بومیان در نقطه ای دورافتاده در شمال برزیل یکی از رهبران این گروه را به ضرب چاقو به قتل رسانده اند. به نظر می رسد این گزارش رسانه ضد بشری بی بی سی هم بیشتر سعی کرده تا رئیس جمهور برزیل را که نظراتش از نظرات بی بی سی فاصله دارد را تخریب کند.هر خواننده دقیقی، در خصوص مقالات و‌ گزارشات این رسانه کثیف،می تواند بفهمد که بی بی سی،تلاشی جز انحراف افکار عمومی ندارد. خدا خیرتون بده ..... بچسبید به همون بومیان آمازون و دست از سر کچل ایران بردارید. AyatollahBBC اینها بدون حکومت یک زندگی طبیعی و انسانی دارند با درد و رنج های خود می سازند ، کاش همانگونه رهایشان کنند!
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

'مرگ بیش از ۵۰ نفر' در جریان شورش در زندانی در برزیلبه گفته مقام های برزیلی دست کم ۵۲ نفر در جریان یک شورش زندانیان که شاهد نبرد پنج ساعته گروه های تبهکار رقیب بود کشته شده اند. به گزارش ها رسانه های محلی اعضای یک گروه از یک بخش زندان آلتامیرا در ایالت پارا به بخش دیگری حمله کردند. آخ اگر ایران یه زندانی عطسه میکرد شما خودتونو شرحه شرحه میکردید، اما خب چون ایران نیست باید دوز خبرو خیلی بیارید پایین
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

تلفات غیرنظامیان 'با مسئولیت نیروهای دولتی افغانستان بیشتر از طالبان بوده است'سازمان ملل با نشر گزارشی تازه اعلام کرده است که نیروهای دولتی و طرفداران آن عامل تلفات غیر نظامی بیشتری نسبت به گروه طالبان بوده‌‎اند. در در شش ماه اول سال جاری میلادی ۵۳۱ غیر نظامی به دست شورشیان و ۷۱۷ نفر توسط نیروهای دولتی و حامیان آن کشته شده‌اند. نمیدانم نیروهای دولتی در کجا غیر نظامیان را هدف قرار داده در حالیکه در هر انتحاری طالبان ده ها جان غیر نظامی گرفته میشود وبه ده ها غیر نظامی مجروح ویا هم معیوب میگردد. سازمان ملل این آمار ها را از کجا روی سرهم میکند. وبعد هم بی بی سی مرچ ونمک اش را زیادتر کرده به خور مردم میدهد.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

ده عضو طالبان در بادغیس افغانستان کشته شدند
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

بازتاب شکست عجیب نوجوانان ایران از افغانستان در AFCبازتاب شکست عجیب نوجوانان ایران از افغانستان در AFC تیم ملی زیر ۱۶ ساله‌های ایران در بازی‌های قهرمانی آسیای میانه برابر افغانستان قرار گرفت و با یک گل تن به شکست داد. صفحه کنفدراسیون فوتبال آسیا نیز شکست ایران مقابل افغانستان را اتفاقی غیرمنتظره خواند با این روند، افغانستان هم حسرت فردای ما خواهد شد!
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

همزمان با اعلام زمان خروج ارتش آمریکا از افغانستان دو آمریکایی در قندهار کشته شدندطالبان پیشتر خروج کلیه نظامیان خارجی از جمله آمریکایی ها از خاک افغانستان را به عنوان پیش شرط توافق صلح عنوان کرده بود. طالبان به تازگی اعلام کرده است که در گفتگوهای صلح با نمایندگان آمریکا بر سر این موضوع به توافق رسیده، موضوعی که زلمی خلیل زاد، رئیس هیئت مذاکره کننده آمریکایی آنرا تکذیب می کند. گفتن دست خالی نرن ماشاالله
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »