بیانیه زندانیان بند هشت اوین؛ در درگیری زندانیان با کیوان امام چه گذشت؟

10/10/1399 05:34 ب.ظ

زندانیان بند هشت اوین که با «کیوان_امام‌وردی» زندانی متهم به تجاوز به شماری از زنان درگیر شده بودند نسبت به موضع‌گیری «شیما قوشه» وکیل شاکیان این پرونده، با انتشار بیانیه‌ای واکنش نشان دادند. متن بیانیه را در ایران وایر بخوانید: آن_سوی_خبر

برخی از کاربران توییتر نیز در پی توییت شیما قوشه، درگیری با کیوان امام را محکوم کردند.

یکی از شاکیان کیوان امام و از موکلان شیما قوشه نیز در واکنش به این خبر: «نمی‌دونم تا کی قراره که حتی با شنیدن نام کیوان امام‌وردی هم زندگیم فلج بشه عجیبه که در عین نفرت و خشم نسبت به متجاوزت، احساس کنی مثلا وظیفه داری به ارزش‌های ضد خشونتیت هم پایبند بمونی نه از ناراحت شدنم ازین خبر راضیم، نه ازینکه دلم خنک شده که کتک خورده. کی می‌دونه کار درست چیه؟»

برخی از کاربران هم در توییتر و در پاسخ به موضع‌گیری شیما قوشه، از ضرب و شتم کیوان امام در زندان دفاع کرده‌اند. بنا به اطلاعاتی که در اختیار «ایران وایر» قرار گرفته است، در پی این ماجرا، مسئولان زندان به زندانیانی که در این درگیری نقش داشته‌اند، گفته‌اند که برای یک ماه ممنوع‌الملاقات خواهند شد و همچنین، پرونده‌ای قضایی با شکایت کیوان امام‌وردی برای آن‌ها تشکیل شده است.

«علی شریف‌زاده» وکیل نیز در توییترش خبر داد که اتهام ضرب و جرح در پی این درگیری به برخی زندانیان تفهیم شده است.

ادامه مطلب:
iranwire »

بیانیه زندانیان برای بهنام محجوبی: صدای دادخواهی ما را بشنویدلطفا اسم منهم بنویسید

بیانیه صدها تن در اعتراض به 'تبعید و آزار' زندانیان سیاسی ایران | DW | 23.03.2021۶۴۶ نفر از فعالان اجتماعی و سیاسی ایرانی با انتشار بیانیه‌ای به 'تبعید و آزار زندانیان سیاسی' توسط سازمان زندان‌ها و قوه قضائیه اعتراض کردند. این فعالان از اعتصاب غذای سه روزه زندانیان_سیاسی نیز حمایت کردند.

بیانیه فعالان ایرانی در اعتراض به تبعید زندانیان سیاسی در این کشورشمار زیادی از فعالان اجتماعی و سیاسی ایران طی بیانیه‌ای به تبعید زندانیان سیاسی به زندان‌های مختلف این کشور واکنش نشان دادند. - خبرگزاری آناتولی

بیانیه سپاه در محکومیت شدید جنایت تروریستی کابلسپاه پاسداران انقلاب اسلامی در بیانیه‌ای با محکومیت شدید جنایت تروریستی دبیرستان‌ دخترانه سیدالشهدای کابل این جنایت بزرگ را توطئه آمریکایی‌ها برای احیای تروریسم تکفیری و بازگشت جنگ و ناامنی به افغانستان دانست. سپاه پاسداران گوه_خورد پس یعنی طالبان نبوده ؟!!! کمتر شعر بگو لاشی ! نه_به_جمهوری_اسلامی AliAkba04134882 خب اینو ک مام میدونیم. بعدش جی؟

بیانیه فرزندان اعدام شدگان دهه شصت درباره حفر قبرهای جدید در خاوران

نوشت: «به عنوان وکیل ۵ نفر از شکات پرونده کیوان امام‌‌وردی به اینکه زندانیان سیاسی بند ۸ اوین او رو کتک زدن معترضم. این زن‌ها قیم نمی‌خواهند که کسی برایشان غیرتی بشود و با همه هجمه‌ها و قضاوت‌ها و تابوها پا در راه شکایت گذاشتند. اگر می‌خواستند انتقام بگیرند قطعا راه‌های بهتری می‌شناختند.»

برخی از کاربران توییتر نیز در پی توییت شیما قوشه، درگیری با کیوان امام را محکوم کردند.

یکی از شاکیان کیوان امام و از موکلان شیما قوشه نیز در واکنش به این خبر: «نمی‌دونم تا کی قراره که حتی با شنیدن نام کیوان امام‌وردی هم زندگیم فلج بشه عجیبه که در عین نفرت و خشم نسبت به متجاوزت، احساس کنی مثلا وظیفه داری به ارزش‌های ضد خشونتیت هم پایبند بمونی نه از ناراحت شدنم ازین خبر راضیم، نه ازینکه دلم خنک شده که کتک خورده. کی می‌دونه کار درست چیه؟»

برخی از کاربران هم در توییتر و در پاسخ به موضع‌گیری شیما قوشه، از ضرب و شتم کیوان امام در زندان دفاع کرده‌اند.

بنا به اطلاعاتی که در اختیار «ایران وایر» قرار گرفته است، در پی این ماجرا، مسئولان زندان به زندانیانی که در این درگیری نقش داشته‌اند، گفته‌اند که برای یک ماه ممنوع‌الملاقات خواهند شد و همچنین، پرونده‌ای قضایی با شکایت کیوان امام‌وردی برای آن‌ها تشکیل شده است.

«علی شریف‌زاده» وکیل نیز در توییترش خبر داد که اتهام ضرب و جرح در پی این درگیری به برخی زندانیان تفهیم شده است. او در بخشی از توییتش نوشت: «برای سه نفر از زندانیانی که کیوان امام‌وردی را مورد عنایت قرار دادند اتهام ضرب و جرح عمدی تفهیم شد. یکی از موکلینم گفت به خاطر این کتک زدیم چون در اتاق از کاری که کرده بود احساس خوشحالی و افتخار می‌کرد، ما هم عصبانی شدیم.»

از همین روی، جمعی از زندانیان بند هشت با انتشار بیانیه‌ای به شرح ماوقع پرداختند و در پایان، انجام این درگیری را محکوم کرده‌اند.با سلام خدمت مردم عزیز ایران و وکیل محترم بانوان عزیز،

این نامه برای بیان حقایق روز ۹ دی ماه ۹۹ است. جناب آقای کیوان امام‌وردی حدود بیست روز گذشته الفاظ زشت و دور از ادبی مثل «خوب کاری کردم»، «حال کردم» یا «دوباره هم این کار را می‌کنم» را مرتب تکرار می‌کرد. تا روز حادثه که ایشان در پاسخ به اعتراضات ما، گفت: «هر وقت با خانواده شما این کار را کردم، شما بیایید و حرف بزنید.»

از سوی دیگر، لازم است همه‌گان بدانند که ایشان به مدت سه ماه در بهترین اتاق کنار زندانیان مالی زندگی می‌کند. او برخلاف زندانیان سیاسی کنار زندانیان مالی دارای بهترین شرایط زندگی است و بهترین امکانات شامل حال ایشان است. او حتی در شرایط شیوع ویروس کرونا در زندان، ملاقات خصوصی هم دارد، در حالی‌که ما زندانیان سیاسی حتی ملاقات کابینی‌مان هم با مشکل روبه‌رو است.

در عین‌حال، دیروز متوجه شدیم کیوان اما‌م‌وردی به گفته بازپرس، امکان پاک کردن شواهد و ادله را دارد. ما این مساله را برنتافته و ایشان را از بند خود بیرون کردیم.همه‌گان می‌دانیم که ظلم، ظلم است و زمانی فرا رسیده است که حدودی بین زن و مرد وجود ندارد. ما هم خود، این درگیری کوچک را محکوم می‌کنیم. اما لازم دانستیم برای روشن‌ شدن افکار عمومی، ماوقع را بیان کنیم.جمعی از زندانیان بند هشت