بیانیه غیرمنتظره اتحادیه اروپا؛ حفظ برجام با چشمان بسته

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 32 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 16%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

دو روز پس از مرگ مشکوک نوید_افکاری، کشتی‌گیر زندانی در ایران که به گفته مقام‌های قضایی اعدام شده، سخنگوی «اتحادیه اروپا» با انتشار بیانیه‌ای که روایت قوه قضاییه را تایید می‌کند، این رخداد را محکوم کرد. گزارش فرامرز داور👇 آن_سوی_خبر راستی_آزمایی برجام

با مفروض گرفتن صحت ادعاهای قوه قضاییه جمهوری اسلامی تنها اعدام او را محکوم کرده و گفته است موضوع را در مذاکرات مربوط به حقوق بشر با مقام‌های جمهوری اسلامی پیگیری می‌کند.

واکنش‌های تند جمهوری اسلامی در این موارد در حالی است که نظام حاکم بر ایران درباره مسائل حقوق بشری سایر کشورها به غیر از چین و برخی از شرکای سیاسی خود، با شدیدترین تعابیر و در سطوح عالی ابراز نظر می‌کند، اما بیانیه کم‌جان و غلط‌اندازی همانند بیانیه اتحادیه اروپا را غیر قابل قبول می‌داند. به طور مثال اتحادیه اروپا هرگز خواستار تغییر مجازات‌های ناقض کرامت انسانی، همچون شلاق و قطع عضو، از قوانین ایران نبوده یا دست کم اهدافی را برای کنار گذاشتن اجرای آن با جمهوری اسلامی مشخص نکرده است. رعایت حقوق زندانیان و دست کم اجرای آیین دادرسی مصوب جمهوری اسلامی می‌توانسته است یکی از موضوعات مورد درخواست اتحادیه اروپا باشد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

بیانیه گزارشگران ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد: اعدام نوید افکاری فراقضایی و خودسرانه بودصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

بیانیه باشگاه پرسپولیس درمورد پرونده شکایت برانکو/ احتمال بسته شدن موقت 'پنجره' وجود داردباشگاه پرسپولیس: پنجره نقل و انتقالات بسته شد، نگران نشوید! بیانیه باشگاه پرسپولیس: صریح، شفاف و صادقانه به اطلاع هواداران فهیم پرسپولیس می رسانیم احتمال بسته شدن موقت پنجره نقل و انتقالات باشگاه ظرف امروز و فردا وجود دارد اما جای نگرانی نیست برانکو
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

اتحادیه اروپا: اعدام نوید افکاری را به شدیدترین وجه محکوم می‌کنیمدر بیانیه اتحادیه اروپا درباره اجرای حکم اعدام نوید افکاری آمده است: «حقوق بشر جنبه‌ای محوری از تعامل ما با ایران باقی خواهد ماند.»
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

پارلمان بریتانیا لایحه جانسون برای بازنگری برکسیت را به رای می‌گذاردپارلمان بریتانیا روز دوشنبه ۱۴ سپتامبر (۲۴ شهریور) طرح تازه بوریس جانسون نخست‌وزیر این کشور را که با بخش‌هایی از توافق برکسیت با اتحادیه اروپا در تعارض است به رای خواهد گذاشت.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

جوزپ بورل: همسایه‌های اتحادیه اروپا در آتش فرو رفته‌اندآقای بورل در گفتگو با روزنامه فایننشال تایمز گفت که در ده ماه گذشته، همسایه‌های اتحادیه اروپا از لیبی تا بلاروس با شعله هایی از آتش مواجه بوده‌اند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

جانسون خواهان حمایت پارلمان برای حفظ یکپارچگی بریتانیا در مقابل اتحادیه اروپا شدنخست‌وزیر انگلستان از نمایندگان پارلمان این کشور خواست تا از لایحه «بازار داخلی» برای بی‌اثر کردن تجزیه بریتانیا توسط اتحادیه اروپا حمایت کنند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »