پارلمان بریتانیا لایحه جانسون برای بازنگری برکسیت را به رای می‌گذارد

14/09/2020 02:05:00 ب.ظ

پارلمان بریتانیا لایحه جانسون برای بازنگری برکسیت را به رای می‌گذارد جزئیات بیشتر🔽

برکسیت, بوریس جانسون

پارلمان بریتانیا لایحه جانسون برای بازنگری برکسیت را به رای می‌گذارد جزئیات بیشتر🔽

پارلمان بریتانیا روز دوشنبه ۱۴ سپتامبر (۲۴ شهریور) طرح تازه بوریس جانسون نخست‌وزیر این کشور را که با بخش‌هایی از توافق برکسیت با اتحادیه اروپا در تعارض است به رای خواهد گذاشت.

پارلمان بریتانیا روز دوشنبه ۱۴ سپتامبر (۲۴ شهریور) طرح تازه بوریس جانسون نخست‌وزیر این کشور را که با بخش‌هایی از توافق برکسیت با اتحادیه اروپا در تعارض است به رای می‌گذارد.نخست وزیر بریتانیا پیشتر پذیرفته بود که ارائه این لایحه ممکن است مقررات بین‌المللی را نقض کند، با این حال تاکید کرده است که گزینه دیگری پیش رو ندارد.

آقای جانسون گفته است که بندهای مورد بحث در لایحه با هدف ابهام‌زدایی از وضعیت آمده‌اند و تنها برای موقعیتی پیش‌بینی‌ شده‌اند که مذاکرات تجاری شکست بخورد. با این حال گروهی از هم‌حزبی‌های آقای جانسون از جمله ترزا می، نخست‌وزیر پیشین، با این لایحه مخالفت کرده‌اند.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

روز ۱۸ اعتراضات ایران؛ تشکر قالیباف و رئيسی از خامنه‌ای همزمان با ادامه تجمعات اعتراضی

ابراهیم رئیسی و محمدباقر قالیباف صبح روز سه‌شنبه در صحبت‌های خود در مجلس شورای اسلامی از علی خامنه‌ای تشکر کردند و مواضع رهبر جمهوری اسلامی را هوشمندانه خواندند ادامه مطلب >>

هشدار برلین نسبت به «پیامدهای قابل توجه» شکست مذاکرات پسابرکسیت برای بریتانیابه گفته وزیر دارایی آلمان اتحادیه اروپا با «تمهیداتی» که در نظر گرفته شده است مانند بریتانیا از شکست مذاکرات بر سر رابطه دوجانبه پس از دوران انتقالی برکسیت متضرر نخواهد شد.

مداحی پویانفر با زبان اشاره برای ناشنوایان/ هرکس به زبانی سخن وصف تو گوید + فیلم- اخبار دین ، قرآن و اندیشه - اخبار فرهنگی تسنیم - Tasnimپویانفر مداحی‌ مشهور ' به تو از دور سلام' را با زبان اشاره برای ناشنوایان خوانده است.

درگیری پناهجویان با پلیس یونان با شعار «آزادی»آتش‌سوزی اردوگاه موریا مجددأ بحران پناهجویان در اروپا را پررنگ کرده است و سران اتحادیه اروپا از روز پنجشنبه تا کنون به دنبال راه‌کاری برای رسیدگی به پناهجویان اردوگاه موریا هستند.

پایان «زنگ تفریح» فرانسوی‌ها با رکورد بالای ۱۰ هزار ابتلای روزانه کرونابا این حال شمار موارد فوتی در ۲۴ ساعت، ۲۴ مورد اعلام شده است که شامل بیمارستان‌ها و خانه‌های سالمندان می‌شود.

خراب‌کارهایی که برای به هم زدن روابط عاشقانه استخدام می‌شوند - BBC News فارسیاگر در ژاپن زندگی می‌کنید، می‌توانی به ماموران خصوصی به نام 'واکارساسیا' (wakaresaseya) پول بدهید تا همسر یا شریک زندگی‌تان را از راه به در کنند.

ملت‌ها حکومت‌های خیانتکار را تنبیه خواهند کردهشدار دختر امام خمینی (ره) به سران کشورهای اسلامی رئیس و دبیرکل جمعیت دفاع از ملت فلسطین در نامه‌ای به برخی روسای کشورهای اسلامی نسبت به تلاش‌های چند کشور برای عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی هشدار داد.

Aa پارلمان بریتانیا روز دوشنبه ۱۴ سپتامبر (۲۴ شهریور) طرح تازه بوریس جانسون نخست‌وزیر این کشور را که با بخش‌هایی از توافق برکسیت با اتحادیه اروپا در تعارض است به رای می‌گذارد.وی با این حال ابراز امیدواری کرد که گفتگوهای اتحادیه اروپا با بریتانیا به نتیجه برسد.خبرگزاری تسنیم ، محمدحسین پویانفر مداحی‌ مشهور " به تو از دور سلام" را با زبان اشاره برای ناشنوایان خوانده است.اولین مورد ابتلا به کرونا در بزرگترین اردوگاه پناهجویان یونان اما فرستادن پناهجوها به کشورهای دیگر خلاف مقررات اتحادیه اروپاست.

نخست وزیر بریتانیا پیشتر پذیرفته بود که ارائه این لایحه ممکن است مقررات بین‌المللی را نقض کند، با این حال تاکید کرده است که گزینه دیگری پیش رو ندارد. آقای جانسون گفته است که بندهای مورد بحث در لایحه با هدف ابهام‌زدایی از وضعیت آمده‌اند و تنها برای موقعیتی پیش‌بینی‌ شده‌اند که مذاکرات تجاری شکست بخورد. نخست وزیر پیشین ایتالیا افزود: «در هر حال ما برای رویارویی با هرگونه نتیجه منفی خارق العاده این گفتگوها آماده هستیم. با این حال گروهی از هم‌حزبی‌های آقای جانسون از جمله ترزا می، نخست‌وزیر پیشین، با این لایحه مخالفت کرده‌اند. ناشنوایانی که در سکوت خود غرق محبت سید‌الشهدا‌ هستند. تنش در روابط بریتانیا و اتحادیه اروپا در روزهای گذشته پس از آنکه دولت محافظه کار بریتانیا تصمیم به ارائه این لایحه گرفت افزایش یافته است. دوران انتقالی برکسیت بنا به توافق انجام شده تا پایان سال جاری ادامه خواهد داشت. شماری از دیپلمات‌های اتحادیه اروپا می‌گویند دولت بریتانیا می‌خواهد با پیش کشیدن بحث شکست مذاکرات تجاری، اروپا را برای پذیرفتن توافق یا ترک بدون توافق زیر فشار بگذارد. آتش‌سوزی اردوگاه موریا مجدداً بحران پناهجویان در اروپا را پررنگ کرده است و سران اتحادیه اروپا از روز پنجشنبه تا کنون به دنبال راه‌کاری برای رسیدگی به پناهجویان اردوگاه موریا هستند.

اورزولا فن در لاین، رئیس کمیسیون اروپا قبل از این با ابراز نگرانی شدید از لایحه جدید، آن را نقض قوانین بین‌المللی خوانده بود. دولت بریتانیا روز چهارشنبه گذشته لایحه ای را به مجلس عوام این کشور فرستاد که با بخش هایی از توافق برکسیت در تناقض است. داوید ساسولی، رئیس پارلمان اتحادیه اروپا نیز گفته بود که تصمیم اخیر بوریس جانسون تبعات بسیار بدی برای بریتانیا در پی خواهد داشت. هشدار برلین نسبت به «پیامدهای قابل توجه» شکست مذاکرات پسابرکسیت برای بریتانیا نخست وزیر بریتانیا بر این باور است که اتحادیه اروپا قصد دارد با استناد به توافق برکسیت بین ایرلند شمالی و دیگر مناطق بریتانیا از نظر مقررات مواد غذایی «حصار» ایجاد کند. اولین پیمان تجاری در دوره پسابرکسیت؛ بریتانیا با ژاپن به توافق رسید تصمیم دولت بوریس جانسون انتقادهایی را در میان هم حزبی های او برانگیخته است. وضعیت ایرلند شمالی پس از خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا در جریان مذاکرات برکسیت یکی از مهمترین موضوعات مورد اختلاف بین لندن و بروکسل بود. در توافق برکسیت پیش بینی شده است که ایرلند شمالی به مدت چهار سال برخی از مقررات اتحادیه اروپا را رعایت خواهد کرد. این در حالی است که روزنامه فایننشال تایمز گزارش داده است که شماری از مسئولان بریتانیایی پیش از امضای توافق برکسیت به بوریس جانسون نسبت به استناد استفاده اتحادیه اروپا از مفاد توافق برای زیر سوال بردن یکپارچگی اقتصادی بریتانیا هشدار داده بودند. او در این باره گفت: «شاید این تراژدی لازم بود تا همه در اروپا بفهمند که مشکل مهاجرت نمی تواند تنها توسط کشورهای میزبان و کشورهای مرزی اتحادیه اروپا حل شود.

این در حالی است که در لایحه دولت بریتانیا پیش بینی شده است که این کشور می تواند به طور یکجانبه برای ایرلند شمالی در زمینه امور تجاری تصمیم گیری کند. لندن و بروکسل پس از خروج رسمی بریتانیا از اتحادیه اروپا در روز ۳۱ ژانویه سال جاری (۱۱ بهمن ۹۸) گفتگوهای دوجانبه بر سر آینده روابط خود را آغاز کردند. در توافق برکسیت پیش بینی شده است که ایرلند شمالی به مدت چهار سال برخی از مقررات اتحادیه اروپا را رعایت خواهد کرد. دوران انتقالی برکسیت بنا به توافق انجام شده تا پایان سال جاری ادامه خواهد داشت. . هم‌رسانی این مطلب:.