بیانیه مشترک آمریکا و شورای همکاری خلیج فارس: ایران با آژانس به‌ طور کامل مشارکت کند

27/08/1400 12:40:00 ق.ظ

🔺بیانیه مشترک آمریکا و شورای همکاری خلیج_فارس: ایران با آژانس به‌ طور کامل مشارکت کند ایالات متحده و کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس تاکید کردند که اگر ایران به تحریک هسته‌ای ادامه دهد، تلاش‌های دیپلماتیک موفق نخواهد بود. ⬇️ بیشتر بخوانید:

این گروه در بحث درباره مسائل منطقه‌ای، که شامل وضعیت یمن و عراق می شود، تاکید کردند که «حمایت ایران از گروه‌های شبه‌نظامی مسلح در سراسر منطقه و برنامه موشک بالستیک تهدید آشکاری علیه ثبات و امنیت منطقه است.» اعضای شورای همکاری خلیج فارس در مورد تلاش‌های خود برای ایجاد کانال‌های دیپلماتیک مؤثر با ایران برای جلوگیری، حل و فصل یا کاهش تنش‌ها با حمایت بازدارندگی قوی و همکاری دفاعی با ایالات متحده توضیحاتی ارائه دادند.

کشورهای شرکت‌کننده در این نشست همچنین در مورد آینده‌ای که بتوان پس از برداشته شدن تحریم‌های اقتصادی علیه ایران تحت توافق هسته‌ای، روابط اقتصادی بیشتر در میان کشورهای منطقه برقرار شود، رایزنی کردند،‌ چرا که چنین شرایطی را «به نفع ایران می‌دانند.» اما معتقدند تا زمانی که اقدامات ایران به گونه‌ای باشد که به سمت یک بحران هسته‌ای حرکت کند این تلاش‌های دیپلماتیک نتیجه‌بخش نخواهند بود.

ایالات متحده و کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس تاکید کردند که اگر جمهوری اسلامی ایران به تحریک هسته‌ای ادامه دهد، تلاش‌های دیپلماتیک موفق نخواهد بود. همه شرکت‌کنندگان از دولت جدید ایران خواستند تا از فرصت دیپلماتیک کنونی برای جلوگیری از بروز درگیری و بحران و ایجاد زمینه برای افزایش امنیت و رفاه منطقه استفاده کند. headtopics.com

جمهوری اسلامی در برابر تلاش های دیپلماتیک، سلاح هسته ای می‌سازد.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »
Loading news...
Failed to load news.

نسل‌های جدید به آشنایی بیشتر با امام بزرگوار نیازمندند/امام را نمی‌شود تحریف کرد

رهبر انقلاب تاکید کردند: همه ما نیازمندیم با ابعاد شخصیت چندبعدی و باعظمت حضرت امام خمینی بیشتر آشنا شویم. ادامه مطلب >>

اردوغان: قصد داریم در پروژه‌های بزرگتری با اسپانیا همکاری کنیم🛑اردوغان: اتحادیه اروپا اکنون باید از نظر استراتژیک به روابط خود با کشورمان نگاه کرده و گام‌های ملموس بردارد. 🛑اردوغان: با اسپانیا ناو هواپیما‌بر ساختیم و در دریا فرود آمده است. قصد داریم در پروژه‌های بزرگتری با اسپانیا همکاری کنیم.

اسرائيل:‌ ایران از مذاکرات برای «وقت‌کشی» و پیشبرد برنامه‌ اتمی‌ خود استفاده می‌کندیائیر لاپید، وزیر خارجه اسرائیل در دیدار با رابرت مالی فرستاده ویژه آمریکا در امور ایران که برای رایزنی به اسرائیل سفر کرده با تاکید بر مخالفت تل‌آویو با بالاخره فهميديد بايدن و خامنه اى دستشون تو دست همه؟؟

گزارش اینستاگرامی امیرعبداللهیان از رایزنی اخیر با وزیر خارجه ترکیهوزیر امور خارجه کشورمان، گفت: ایران و ترکیه به عنوان دو کنشگر بزرگ منطقه‌ای نقشی انکارناپذیر در تحولات منطقه دارند و همکاری دو کشور می‌تواند به ثبات هرچه بیشتر در غرب آسیا کمک کند. درود بر اصل ولایت فقیه درود بر جمهوری اسلامی ایران قرمدنگ کل مرز رو با شما دیوار کشیدن رفتی اونجا نیشت رو باز میکنی از کنشگری حرف میزنی؟

وزیر خارجه آمریکا: ارمنستان و آذربایجان برای کاهش تنش‌ها «فورا گام‌های ملموس» بردارند🔺 وزیر خارجه آمریکا: ارمنستان و آذربایجان برای کاهش تنش‌ها «فورا گام‌های ملموس» بردارند ▪ آنتونی بلینکن گفت که از طرفین می‌خواهد برای حل و فصل همه مسائل فیمابین، از جمله تعیین حدود مرزی، به طور مستقیم و سازنده با هم تعامل کنند. ⬇ بیشتر بخوانید:

پیرموذن: به دلیل مسائل سیاسی هیچ صادراتی در حوزه خودرو به آذربایجان نداریمرئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و آذربایجان گفت به دلیل مسائل سیاسی هیچ صادراتی در حوزه خودرو به آذربایجان انجام نمی‌شود. - خبرگزاری آناتولی رهبر معظم انقلاب : وضع پرستاران و مدافعان_سلامت ما بایستی آنچنان باشد که اینها بتوانند با خیال راحت به کارشان بپردازند 🔴📌 گردهمایی مسالمت آمیز مدافعان_سلامت ۶ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰ صبح ✅ جلوی ستاد ملی کرونا رهبر معظم انقلاب : وضع پرستاران و مدافعان_سلامت ما بایستی آنچنان باشد که اینها بتوانند با خیال راحت به کارشان بپردازند 🔴📌 گردهمایی مسالمت آمیز مدافعان_سلامت ۶ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰ صبح ✅ جلوی ستاد ملی کرونا

نامه طالبان به کنگره آمریکا: ذخایر ارزی افغانستان را آزاد کنید | DW | 17.11.2021امیرخان متقی، سرپرست وزارت خارجه طالبان به مناسبت صدمین سالگرد برقراری مناسبات کابل با واشنگتن، به کنگره آمریکا نامه نوشته و خواستار آزادسازی ذخایر ارزی بلوکه شده افغانستان شده است.