اسرائيل:‌ ایران از مذاکرات برای «وقت‌کشی» و پیشبرد برنامه‌ اتمی‌ خود استفاده می‌کند

25/08/1400 09:12:00 ق.ظ

اسرائيل:‌ ایران از مذاکرات برای «وقت‌کشی» و پیشبرد برنامه‌ اتمی‌ خود استفاده می‌کند العربيه_فارسى

یائیر لاپید، وزیر خارجه اسرائیل در دیدار با رابرت مالی فرستاده ویژه آمریکا در امور ایران که برای رایزنی به اسرائیل سفر کرده با تاکید بر مخالفت تل‌آویو با به گزارش « جروزالم پست »، دوشنبه 15 نوامبر 2021، یک منبع دیپلماتیک ارشد اسرائیلی در این باره گفت: «هیچ تمایلی نداریم که به این روند خیلی غلط مشروعیت ببخشیم.

ما نمی‌خواهیم آمریکایی‌ها تصور کنند که اسرائیل از آنچه در حال رخ دادن است رضایت دارد، چون واقعا از روند کنونی راضی نیستیم.»

Advertisement پیش از این نفتالی بنت، نخست‌وزیر اسرائیل، با خودداری از ملاقات با مالی، بدون ایجاد جنجال و «درگیر»‌ شدن با دولت آمریکا نارضایتی کشورش از رویکرد ایالات متحده به مساله ایران را نشان داده بود.

مقامات ایرانی همواره احیای برجام را به لغو تمام تحریم‌های آمریکا وابسته کرده‌اند. به گفته «جروزالم پست»، اگر رژیم ایران کماکان بر موضع خود اصرار ورزد، تنها گزینه‌ آمریکا برای رسیدن به توافق در مذاکرات اتمی بر اساس فرمول «کمتر برای کمتر» خواهد بود. headtopics.com

بالاخره فهميديد بايدن و خامنه اى دستشون تو دست همه؟؟

مطابق این فرمول، اگر ایران فعالیت‌های اتمی خود را کمتر کند، آمریکا هم تحریم‌ها علیه ایران را کمتر خواهد کرد. با این وجود، فرمول مذکور اقدامی اساسی برای معکوس کردن پیشرفت‌های عظیم ایران به سوی بمب اتم که در سال‌های اخیر حاصل شده نخواهد کرد.

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

فرمانده هوافضای سپاه: ایران نمی‌خواست برای انتقام خون قاسم سلیمانی وارد جنگ تمام‌عیار با آمریکا شودامیرعلی حاجی‌زاده، فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران در خصوص چگونگی اتخاذ تصمیم ایران برای «انتقام» خون قاسم سلیمانی، فرمانده سابق سپاه قدس توسط نظامیان آمریکایی گفت که کشورش می‌توانست یک جنگ «تمام عیار» با واشینگتن راه بیندازد اما این کار را انجام نداد یک روانی سادیسمی تمام عیار! تخمشو نداشتید 😏

ایران چه‌گونه برای ورود به صحرای غربی تلاش می‌کند؟

گزارشگر زن برای پخش ورزش مردان در تلویزیون ایران | DW | 15.11.2021حضور سمانه نائبی به عنوان گزارشگر بسکتبال مردان در صدا و سیمای جمهوری اسلامی توجه صحنه ورزش و مطبوعات ایران را به خود جلب کرده است. آیا این روند در تلویزیون ایران ادامه خواهد داشت؟ تا مردم ایران مشکلشون را با جنسیت انسانها حل نکنن رژیمهایی طالبانی دست از سر مردم و کشور بر نمیدارن

کرونا در ایران | وضعیت «نگران‌کننده» وسایل نقلیه عمومی؛ صدور کارت جعلی آسترازنکا برای مسافران خارج کشور🔺کرونا در ایران | وضعیت «نگران‌کننده» وسایل نقلیه عمومی؛ صدور کارت جعلی آسترازنکا برای مسافران خارج کشور ▪️وزارت بهداشت ایران از روز ۲۳ آبان تا ۲۴ آبان، ۷ هزار و ۴۹۴ بیمار جدید مبتلا به کووید_۱۹ را تأیید کرد.

خطیب‌زاده می‌گوید ایران مذاکرات وین را «برای رفع تحریم‌ها» ادامه می‌دهدخطیب‌زاده در واکنش به اظهارات پرزیدنت بایدن مبنی بر این که تولید نفت در جهان به حدی است که به خرید نفت ایران نیازی نیست، گفت که جمهوری اسلامی «بر اساس همین حرف‌ها و رفتارها» گفت‌وگوها در وین را جلو می‌برد و «به این نوع مواضع دقت داریم.»

ایران از ارسال دعوتنامه برای رافائل گروسی و آزادسازی تدریجی منابع مالی خبر دادسعید خطیب زاده، سخنگوی وزارت خارجه ایران می‌گوید که دولت ابراهیم رئیسی بصورت رسمی از رافايل گروسی، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی برای سفر به تهران دعوت کرده است. نرمش قهرمانانه دیگری در راه است!! ، اینهمه داد و فریاد در این سالها برای چی بود ؟؟