بوریس جانسون و کابینه وفاداران به او قدرت را در دست گرفتند | DW | 25.07.2019

03/05/1398 04:02:00 ب.ظ

پیروزی بوریس جانسون برای تصدی مقام نخست‌وزیری بریتانیا قابل پیش‌بینی بود. با این حال کناره‌گیری یا برکناری شمار قابل توجهی از رهبران حزب محافظه‌کار و اعضای کابینه بریتانیا پس از پیروزی او، در شمار مهمترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته بودند.

بوریس جانسون یک روز پس از تصدی مقام نخست‌وزیری بریتانیا کابینه این کشور را به طور کامل تغییر داد. او شماری از طرفداران سرسخت‌ برگزیت و همراهان سیاسی وفادار خود را به کابینه بریتانیا که ۲۲ وزیر دارد دعوت کرده است. یکی از این چهره‌ها جرمی هانت، رقیب بوریس جانسون برای رهبری حزب محافظه‌کار بود که پس از شکست در این رأی‌گیری از سمت خود کناره گیری کرد.

هانت در حساب کاربری خود در توییتر نوشته است که ادامه کار به عنوان وزیر امور خارجه بریتانیا برای او افتخار بزرگی می‌بود اما به او وزارت دفاع پیشنهاد شد که او هم این پیشنهاد را رد کرده است.

وزارت‌ امور خارجه : حال دومنیک راب، وزیر پیشین برگزیت در دولت ترزا می، وزیر امور خارجه جدید بریتانیا شده است. وزارت دفاع: به بن والاس سپرده شده است. وزارت کشور : از دیگر چهره‌های کابینه جانسون می‌توان به پرتی پاتل، وزیر جدید کشور، اشاره کرد که از حامیان سرسخت‌ برگزیت به شمار می‌آید. پاتل که پیشتر وزیر توسعه بریتانیا بود، سال ۲۰۱۷ مجبور به کناره‌گیری شد. او بدون اطلاع دولت در تعطیلات خود در اسرائیل با بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر، و شماری از چهره‌های لابی ‌اسرائیل دیدار کرده بود.

وزارت آموزش: وزیر دفاع پیشین بریتانیا، گاوین ویلیامسون نیز وزیر آموزش شده است. ترزا می‌ سال ۲۰۱۸ او را از کابینه خود اخراج کرده بود. ویلیامسون آن زمان متهم شده بود که پس از جلسه‌ای با شواری امنیت ملی بریتانیا اطلاعات حساسی را در اختیار مطبوعات این کشور گذاشته است. headtopics.

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : حمله پهپادی روسیه به کی‌یف؛ ساکنان آپارتمانی تخریب سکونت‌گاه خود را به نظاره نشسته‌اند

ویدیوها : در این ویدئو گوشه‌ای از حملات موشکی و پهپادی روسیه به اوکراین در بامداد سه‌شنبه ۳۰ مه به تصویر کشیده شده است. ادامه مطلب >>

واکنش‌های بین‌المللی به انتخاب بوریس جانسون به نخست وزیری بریتانیامحمد جواد ظریف ضمن تبریک به بوریس جانسون خطاب به وی گفت: «ایران به دنبال رویارویی نیست. اما ما ۱۵۰۰ مایل ساحل با خلیج فارس داریم. این، آب‌های ما است و از آن محافظت خواهیم کرد.»

مایک پمپئو نخست وزیری «بوریس جانسون» را به او تبریک گفتوزیر خارجه ایالات متحده روز چهارشنبه دوم مرداد در پیامی در توئیتر به بوریس جانسون بابت رسیدن به مقام نخست وزیری بریتانیا تبریک گفت.\r\n مایک پمپو در این توئیت همچنین نوشته است که ایالات متحده به همکاری SecPompeo بهتره تو هم برگردی به مزرعه ات cowboy 🐽

چارتر پروازهای کیش به پرکنندگان هتل‌ها رسید/ تخفیف ۵۰ درصدی هتل‌های کیشجامعه هتلداران کیش با شرکت کیش ایر به توافق رسید که پروازهای چارتر را به چارترکننده‌هایی بدهد که تعهد کنند هتل‌ها را گارانتی کنند و اولویت را به هتل‌های جزیره بدهند.

بوریس جانسون از سوی حزب حاکم محافظه‌کار به عنوان نخست وزیر بعدی بریتانیا انتخاب شد♦️ بوریس جانسون از سوی حزب حاکم محافظه‌کار به عنوان نخست وزیر بعدی بریتانیا انتخاب شد ⚡️ رقیب اصلی جانسون در حزب محافظه کار بریتانیا، جرمی هانت وزیر خارجه این کشور بود. جانسون دو سوم آراء حدود ۱۶۰ هزار عضو حزب محافظه_کار را از آن خود کرد. بالاخره استعمار جهانی از این روی چندگانگی به آنروی فاشستی اش منتقل شد علاوه بر اینکه ترامپ قدرتمند شد انتخاب مجدد ترامپ هم تضمین شد.از فردا منتظر تغییرات جهانی و جنگها با ناامنی در ایران و خاورمیانه و به اصطلاح در جهان مدرن باشید!...

نخست وزیر عراق از دستور بازداشت ۱۱ وزیر کابینه به اتهام فساد خبر دادنخست وزیر عراق از صدور دستور بازداشت ۱۱ وزیر کابینه در ارتباط با پرونده ها فساد در این کشور خبر داد.\r\n اسکای نیوز عربی به نقل از تلویزیون عراق گزارش داد که عادل عبدالمهدی روز سه شنبه یکم مرداد با ضمن 11 تا؟؟؟ کی میمونه که باهاش کار کنه؟ اصلا دولتی که 11تاش فاسده رئیسش فاسد نی؟ ای عراقیای بدبخت فلک زده یه کبریت فتنه روشن کردن انداختن تو جنگل سبزتون! اون کبریت سالهاست خاموش شده اما آتیش فتنه ای که روشن کرد حالا حالاها جنگلهای سبزتونو میسوزونه و خاکستر میکنه! دودشم میره تو چشم اطرافیانتون و اشک اونارو هم درمیاره. از درون و بیرون میسوزید و باز میسوزید!