به کارگیری راهبرد مقاومت جنگ اقتصادی آمریکا را شکست داد

20/02/2021 03:22:00 ب.ظ

معاون اول رییس جمهور، به کار گیری راهبرد مقاومت در مسایل اقتصادی را راهبردی اساسی در برابر جنگ اقتصادی و فشار حداکثری بر مردم ایران ذکر کرد.

جهانگیری: با گران شدن کالاها و گرفتار شدن مردم، کمبودی در کشور به وجود نیامده است تاب‌آوری ملت ایران طی ۳ سال اخیر باید در تاریخ ثبت شود ما به ملت نوید می‌دهیم که آمریکا در برابر ملت ایران کم می‌آورد سال ۹۹ سخت‌ترین سال در منابع درآمدی بعد از انقلاب است

معاون اول رییس جمهور، به کار گیری راهبرد مقاومت در مسایل اقتصادی را راهبردی اساسی در برابر جنگ اقتصادی و فشار حداکثری بر مردم ایران ذکر کرد.

وی با بیان اینکه سال ۹۵ سال ویژه‌ای بود و شاهد بالاترین رشد اقتصادی در کل جهان بودیم افزود: از سال ۹۶ رییس جمهور جدیدی در آمریکا سرکار آمد که به جز نژاد پرستی به هیچ قاعده حقوقی و بین الملل پای بند نبود و با خارج شدن از توافق های بین المللی که امری بسیار ضد اخلاقی بود، فشارهای بسیار زیادی بر ایران وارد کرد.

معاون اول رییس جمهور عنوان کرد: به قول خوشان فشارهای دردآوری را اعمال کردند تا زندگی مردم ایران به درد آمده و دست به حرکت های خطرناکی علیه نظام بزنند، آن ها فکر می کردند می توانند اقتصاد کشور و حتی جمهوری اسلامی و کل ایران را با این فشارها نابود کنند.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایسنا »

‎BBC NEWS فارسی‎ on Instagram‎: '‌‌ این ویدیو از اعتراضات امشب ۴ مهر از منطقه نارمک تهران به دست بی‌بی‌سی رسیده است. معترضان در منطقه نارمک تهران شعار «مرگ بر دیکتاتور» سر می‌دهند.'‎

‎BBC NEWS فارسی‎ shared a post on Instagram: '‎‌‌ این ویدیو از اعتراضات امشب ۴ مهر از منطقه نارمک تهران به دست بی‌بی‌سی رسیده است. معترضان در منطقه نارمک تهران شعار «مرگ بر دیکتاتور» سر می‌دهند.‎'. Follow their account to see 66534 posts. ادامه مطلب >>

داروی ۵۰۰ تومکی خریدم ۲/۵۰۰ در عرض دو ماه . اینا شرف ندارن بخده خیلی راحت دروغ میگن اگه تحریم رفع بشه از کجا پول درآرین؟ آمریکا چجوری کم میاره! الان چند سال کوبا تحریم؟ آیا آمریکا کم آورده؟ این ایران و مردمش هستن که ضرر میکنن چهل ساله دارید وعده دروغ میدید و ثروت خودتون رو زیاد میکنید، تحریم برای شما مسولان دزد و عموما بیشرف برکت هست، شعار تلاش برای رفع تحریم میدید ولی عملا منطقه رو به اشوب کشیدید تا اجماع جهانی برای تداوم تحریم تثبیت شود، ولی صبر مردم هم حدی دارد،

واکنش باقری به حمله به نفتکش ایرانی: «جبهه مقاومت» پاسخ خواهد داددر اولین واکنش به حمله شامگاه یکشنبه به یک نفتکش ایرانی در سواحل سوریه، محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران، صبح یکشنبه تهدید کرد که «جبهه مقاومت» به اسرائیل پاسخ خواهد داد. العربیه_فارسی قدیمها به این چنین پاسخ های میگفتند : با چیز مردم ... میکنه 🤣 البته اون جبهه مقاومت هم بدستور آمریکا پاسخ خواهد داد نه به اختیار جمهوری اسلامی... از این به بعد عامل تحریک کننده جمهوری اسلامی، آمریکاست... سو تفاهم پیش نیاد ... رابطه عاشقانه اینها ، داستانها به همراه خواهد داشت ... آمریکا اومد عاشق دلبر بشه ، یهویی عاشق دیو شد ..‌🙄 همون عمو حسن انتقامش رو میگیره

عیسی کلانتری به اتهام توهین به خمینی به زندان محکوم شدبنویس بابت چی وحکم کاملش محکومیتش دوسال گورش گم میکنه ۴ماه ولی خورده ده بگو دیه

محکومیت کلانتری به چهار ماه حبس تعزیری به اتهام 'توهین به خمینی' | DW | 09.03.2021عیسی کلانتری، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست ایران به اتهام 'توهین به خمینی' به چهار ماه حبس تعزیری و منع فعالیت در احزاب سیاسی محکوم شد. اصغر دانشیان، معاون این سازمان این خبر را تکذیب کرد و گفت، هنوز حکمی صادر نشده است.

نروژ فروش شرکت وابسته به رولز رویس به روسیه را به دلایل امنیتی متوقف کردبه نوشته رسانه‌های محلی نروژ، این شرکت از جمله سازنده موتور کشتی جاسوسی فوق سری «ماریاتا» نیز بوده است.

ابتلا به گونه انگلیسی کرونا رو به افزایش / ضرورت اعمال محدودیت سفر به استان‌های درگیرعضو کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا با اشاره به افزایش موارد ابتلا به کرونا در کشور درباره احتمال ابتلای بهبودیافتگان گونه قبلی کرونا (ویروس ووهان)، گفت: نظر می‌رسد افرادی که پیش‌تر به بیماری مبتلا شدند و آنتی‌بادی محافظت کننده دارند آسیبی در نتیجه ابتلا به نوع بریتانیایی نخواهند دید.

اسحاق جهانگیری امروز شنبه (دوم اسفندماه) طی سفره یک روزه خود در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی و شورای اداری استان کردستان اظهار کرد: کشور در شرایط حساس و دشواری قرار داده شد و برای مسئولین باید مهم باشد تا در مقاطعی که فشار بر مردم است، برای رفع گرفتاری ‌ها در خدمت باشند.نیروهای مسلح ایران، صبح یکشنبه تهدید کرد که «جبهه مقاومت» به اسرائیل پاسخ خواهد داد.شد .ایران محکومیت کلانتری به چهار ماه حبس تعزیری به اتهام"توهین به خمینی" عیسی کلانتری، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست ایران به اتهام"توهین به خمینی" به چهار ماه حبس تعزیری و منع فعالیت در احزاب سیاسی محکوم شد.

وی با بیان اینکه سال ۹۵ سال ویژه‌ای بود و شاهد بالاترین رشد اقتصادی در کل جهان بودیم افزود: از سال ۹۶ رییس جمهور جدیدی در آمریکا سرکار آمد که به جز نژاد پرستی به هیچ قاعده حقوقی و بین الملل پای بند نبود و با خارج شدن از توافق های بین المللی که امری بسیار ضد اخلاقی بود، فشارهای بسیار زیادی بر ایران وارد کرد. معاون اول رییس جمهور عنوان کرد: به قول خوشان فشارهای دردآوری را اعمال کردند تا زندگی مردم ایران به درد آمده و دست به حرکت های خطرناکی علیه نظام بزنند، آن ها فکر می کردند می توانند اقتصاد کشور و حتی جمهوری اسلامی و کل ایران را با این فشارها نابود کنند. به گزارش «ایسنا»، سرلشکر باقری، روز یکشنبه در جمع خبرنگاران گفت که قطعاً اقدامات انجام شده چند روز اخیر و اقدامات آینده که منافع اسرائیلی‌ها را به خطر می‌اندازد، «آنها را سر عقل خواهد آورد و آینده جبهه مقاومت روشن است». وی ادامه داد: در کنار این فشارهای اقتصادی خشونت های نظامی هم از خود نشان می دادند که عکس العمل نظام جمهوری اسلامی را هم در پی داشت، چرا که ایران هیچ وقت ضعف نشان نداده است و یک بار برای همیشه با نابودی مدرن ترین بهپاد آمریکا در ارتفاع بسیار بالا ظرفیت ها و قدرت نظامی خود را به جهانیان نشان داد. کلانتری در جایی از این مصاحبه می‌گوید: «شاید بشود به این صورت راحت‌تر گفت که حضرت امام فرزند ناخلفی برای آمریکایی‌ها بود. جهانگیری افزود: آمریکایی ها در اقدام دیگری سردار سلیمانی را به شهادت رساندند و خواستند زهر چشمی دیگر از ایران بگیرند که با عکس العمل نظام مواجه شدند چرا که ایران کشور دست و پا بسته ای نیست و به آسانی تسلیم نمی شود. رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ادامه درباره نحوه پاسخ به اسرائیل گفت: «چیزی درباره اقدام‌گر حوادث اعلام نمی کنیم و نمی دانیم چه کسی است». وی به کار گیری راهبرد مقاومت در مسایل اقتصادی را راهبردی اساسی در برابر جنگ اقتصادی و فشار حداکثری بر مردم ایران ذکر کرد و گفت: آمریکایی ها در سال دوم فکر کردند که جمهوری اسلامی نمی تواند جشن چهل سالگی خود را برگزار کند و به گمان خود آن ها مدیریت کشور را به دست می گیرند. به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، او تأکید کرد: «تا زمانی که حکم قطعی صادر نشود اعلام رسمی آن جرم محسوب می‌شود.

معاون اول رییس جمهور عنوان کرد: در سال ۹۸ اروپایی ها اعلام کردند که فشار حداکثری در ایران با شکست مواجه شده است و امروز به جرأت می توان گفت که فشار حداکثری به بن بست خورده است؛ دشمنان نتوانستند اقتصاد ما را از هم بپاشند و این بدان معنی نیست که فشار بر زندگی مردم وارد نشده و زندگی مردم سخت نیست، بلکه با وجود این تحریم ها اقتصاد کشور بر پای خود ایستاده و حرکت روبه رشد خود را ادامه می دهد و با گران شدن کالاها و گرفتار شدن مردم، کمبودی در کشور به وجود نیامده است؛ امروز دیگر از ترامپ خبری نیست و نظام افق های روشنی برای آیند کشور ترسیم می کند. گفتنی است شبکه عرب‌زبان ایرانی «العالم» شامگاه شنبه گزارش داد که نفتکش هدف قرار گرفته شده یکی از سه‌ نفتکشی است که جدیدا وارد بندر نفتی بانیاس سوریه شده‌اند. وی اعلام کرد: دولتی که امروز در آمریکا سرکار آمده است باید بداند که تمام اقدامات ترامپ موجب منفور شدن آمریکا شد و در فعالسازی مکانیسم ماشه نیز شکست خورد. جهانگیری افزود: آمریکا که مدعی حقوق بشر است تحریم دارو انجام داد و این تدبیر مسئولان بود که دارو وارد کرده و هنوز نیز نگذاشته‌اند با همکاری وارد کند. برخی گزارش‌ها در ایران ادعا کردند این کشتی پرچم پاناما برافراشته بود و فقط نفت موجود در آن به ایران تعلق داشت. وی عنوان کرد: آمریکا که مدعی حقوق بشر است تحریم دارو انجام داد و این در شرایط کرونا بیشتر شد، با وجود تدابیر زیادی که مسئولان در این زمینه انجام داده اند و ۷۰ میلیون دلار را به تجهیزات پزشکی اختصاص داده اند هنوز اجازه ورود دارو به ایران داده نشده است. معاون اول رییس جمهور عنوان کرد: راهبرد ما نیز مشخص است؛ آمریکا از برجام خارج شده است و ما نیز به دلیل قول طرفین دیگر بازهم در توافق ماندیم و شرکت‌های اروپایی بیشتر از دولت‌ آمریکا پیروی کرده‌اند. حدود دو هفته پیش، کشتی «هایپریون ‌رای» تجاری متعلق به اسرائیل، در دریای عرب مورد حمله قرار گرفت..

تاب آوری ملت ایران طی ۳ سال اخیر باید در تاریخ ثبت شود وی ادامه داد: اکنون راه حل عاقلانه لغو تحریم های ظالمانه است و با راستی آزمایی ما دوباره به برجام بازخواهیم گشت و تنها راه بازگشت آمریکا به برجام همان راهبرد رهبری است؛ ما از برجام خارج نشده این بلکه آن را نگه داشتیم، ایران از موضوع قانونی به برجام نگاه کرده و ملت ایران تاب آوری خوبی از خود نشان داده که بی نظیر است و باید در تاریخ نوشته شود، ما به ملت نوید می دهیم که آمریکا در برابر ملت ایران کم می آورد و مجبور به برگشت به تعهدات خود می شود؛ سیاست ما بی تاثیر کردن تحریم ها و تلاش برای بهبود زندگی مردم است. جهانگیری با اشاره به درآمدهای نفتی و غیر نفتی طی سال های اخیر گفت: سال 99 سخترین سال در منابع درآمدی بعد از انقلاب است و درآمد ارزی دولت با دوران جنگ نیز قابل قیاس نبوده است. این حمله دو روز پس از انفجار تاسیسات هسته‌ای نطنز و تهدید ایران به انتقام‌گیری از اسرائیل، صورت گرفت. اقتصاد مقاومتی شاه بیت سیاست های دولت است وی با بیان اینکه شاه بیت تاب آوری ما سیاست‌های اقتصاد مقاوتی است‌ که در اخیتار دولت قرار گرفت و دولت نیز خوب به این موضوع توجه کرد بیان کرد:در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی تولید بنزین خودکفا شدیم و بعد از آن سعی در خودکفایی برای امنیت غذایی کشور کردیم.  خبر در حال تکمیل شدن است. روزنامه «نیویورک تایمز» در این باره نوشت که این حمله توسط کماندوهای اسرائیلی و با مین چسبان صورت گرفت و خسارت زیادی به کشتی ساویز وارد کرد..» انتشار این سخنان با اعتراضات تند اصول‌گرایان، رسانه‌های نزدیک به سپاه، موسسه"تنظیم و نشر آثار امام خمینی" و بحث برکناری یا عذرخواهی کلانتری همراه شد.

. برچسب‌ها. .