محکومیت کلانتری به چهار ماه حبس تعزیری به اتهام 'توهین به خمینی' | DW | 09.03.2021

19/12/1399 05:37 ب.ظ

عیسی کلانتری، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست ایران به اتهام 'توهین به خمینی' به چهار ماه حبس تعزیری و منع فعالیت در احزاب سیاسی محکوم شد. اصغر دانشیان، معاون این سازمان این خبر را تکذیب کرد و گفت، هنوز حکمی صادر نشده است.

عیسی کلانتری، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست ایران به اتهام 'توهین به خمینی' به چهار ماه حبس تعزیری و منع فعالیت در احزاب سیاسی محکوم شد. اصغر دانشیان، معاون این سازمان این خبر را تکذیب کرد و گفت، هنوز حکمی صادر نشده است. عیسی کلانتری، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست ایران به اتهام"توهین به خمینی" به چهار ماه حبس تعزیری و منع فعالیت در احزاب سیاسی محکوم شد. اصغر دانشیان، معاون این سازمان این خبر را تکذیب کرد و گفت، هنوز حکمی صادر نشده است.

عیسی کلانتری، معاون رئیس‌جمهور ایران روز سه‌شنبه ۱۹ اسفند (۹ مارس) در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب اسلامی به اتهام"توهین" به روح‌الله خمینی، بنیانگذار انقلاب اسلامی به صورت بدوی به چهار ماه حبس تعزیری و دو سال منع عضویت در احزاب و گروه‌های سیاسی و اجتماعی محکوم شد.رئیس سازمان حفاظت محیط زیست ایران همچنین به اتهام"نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی" نیز به پرداخت چهل میلیون ریال جزای نقدی در شعبه ۱۰۵۸ دادگاه کیفری محکوم شد.

اصغر دانشیان، معاون حقوقی سازمان حفاظت محیط زیست این خبر را تکذیب کرد و گفت، هنوز هیچ حکمی برای کلانتری صادر نشده است. به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، او تأکید کرد: «تا زمانی که حکم قطعی صادر نشود اعلام رسمی آن جرم محسوب می‌شود.» همچنین بنا بر این گزارش، یک منبع آگاه مدعی شده که محکومیت کلانتری در اتهام توهین به خمینی تنها"جریمه نقدی" بوده است. headtopics.com

ادامه مطلب:
dw_persian »

طالبان: کابل آغاز مذاکرات بین‌الافغانی را به مدت شش ماه به تعویق انداختمعاون هیئت مذاکره کننده گروه طالبان در قطر اعلام کرد که این گروه 10 روز پس از امضای توافقنامه دوحه برای آغاز مذاکرات بین الافغانی آماده بود، اما طرف مقابل این روند را شش ماه به تعویق انداخت. - خبرگزاری آناتولی

مسابقه دوچرخه سواری پاریس–روبه به دلیل شرایط کرونایی۶ ماه به تاخیر افتادشورای مدیران اتحادیه جهانی دوچرخه‌سواری در نشست روز پنجشنبه خود به اتفاق آرا تصویب کرد که مسابقات بخش زنان و مردان در سال جاری میلادی به ترتیب در تاریخ های دوم و سوم اکتبر برگزار خواهد شد.

آمریکا 10 ایرانی متهم به دور زدن تحریم‌ها را به حبس ابد تهدید کرددر راستای تحریم‌هایی که آمریکا با هدف بازداشتن ایران از اقدامات خرابکارانه بر این کشور اعمال کرده، وزارت دادگستری آمریکا اعلام کرد 10 تبعه ایرانی به دور زدن تحریم‌های که بر کشورشان اعمال شده است، متهم هستند. العربیه_فارسی ادامه خبر در سایت العربیه فارسی: حاجی ما رو می کشن به تخمون نیست ! ما رو از حبس ابد نترسون ! اصلا تو فیلم ابد و یک روز رو دیدی ؟ شیش و نیم متر! رو دیدی؟ با فرهنگ ما آشنایی؟ نیستی دیگه نیستی! گویا آمریکا تازه شروع کرده

عیسی کلانتری به اتهام توهین به خمینی به زندان محکوم شدبنویس بابت چی وحکم کاملش محکومیتش دوسال گورش گم میکنه ۴ماه ولی خورده ده بگو دیه

ورود شهردار تهران به موضوع تزریق واکسن کرونا به نام پاکبانان اما به کارمندانورود شهردار تهران به موضوع تزریق واکسن کرونا به نام پاکبانان اما به کارمندان: *فوراً بررسی خواهیم کرد *در صورت مشاهده تخلف٬ افراد خاطی احتمالی علاوه بر برخورد٬ به مراجع ذیصلاح معرفی خواهند شد *دستور دادم اسامی دریافت‌کنندگان در سایت شفاف بارگزاری شود خیلی خنده دار بود افراد خاطر احتمالی. اون احتمالی رو خوب اومدی. داره علاجش میکنه🤣😂🤣😂 یعنی چکار می‌کنن ، واکسن رو از تنشون درمیارن؟ قیافه شهردار چقدر منو یاد کیک تولد بهشت زهرا میندازه

محکومیت کلانتری به چهار ماه حبس تعزیری به اتهام"توهین به خمینی"

عیسی کلانتری، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست ایران به اتهام"توهین به خمینی" به چهار ماه حبس تعزیری و منع فعالیت در احزاب سیاسی محکوم شد. اصغر دانشیان، معاون این سازمان این خبر را تکذیب کرد و گفت، هنوز حکمی صادر نشده است.

عیسی کلانتری، معاون رئیس‌جمهور ایران روز سه‌شنبه ۱۹ اسفند (۹ مارس) در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب اسلامی به اتهام"توهین" به روح‌الله خمینی، بنیانگذار انقلاب اسلامی به صورت بدوی به چهار ماه حبس تعزیری و دو سال منع عضویت در احزاب و گروه‌های سیاسی و اجتماعی محکوم شد.رئیس سازمان حفاظت محیط زیست ایران همچنین به اتهام"نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی" نیز به پرداخت چهل میلیون ریال جزای نقدی در شعبه ۱۰۵۸ دادگاه کیفری محکوم شد.

اصغر دانشیان، معاون حقوقی سازمان حفاظت محیط زیست این خبر را تکذیب کرد و گفت، هنوز هیچ حکمی برای کلانتری صادر نشده است. به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، او تأکید کرد: «تا زمانی که حکم قطعی صادر نشود اعلام رسمی آن جرم محسوب می‌شود.» همچنین بنا بر این گزارش، یک منبع آگاه مدعی شده که محکومیت کلانتری در اتهام توهین به خمینی تنها"جریمه نقدی" بوده است.

اتهاماتی که دادگاه انقلاب متوجه عیسی کلانتری کرده به بیش از سه سال پیش برمی‌گردد که معاون روحانی در آن زمان در مصاحبه‌ای ویدئویی بنیان‌گذار جمهوری اسلامی را"فرزند ناخلف آمریکا" نامیده بود.

تهیه‌کننده این ویدئو از عیسی کلانتری می‌پرسد، فکر می‌کنید بین امام و آمریکایی‌ها مذاکره صورت گرفت؟ کلانتری در پاسخ به این پرسش می‌گوید: «نمی‌دانم خبر ندارم... شاید به این صورت بشود گفت که حضرت امام فرزند ناخلفی برای اون‌ها بود. اون‌ها پشت شاه رو خالی کردند و حضرت امام هم از این فرصت استفاده کردند...»

انتشار این سخنان با اعتراضات تند اصول‌گرایان، رسانه‌های نزدیک به سپاه، موسسه"تنظیم و نشر آثار امام خمینی" و بحث برکناری یا عذرخواهی کلانتری همراه شد.

عیسی کلانتری به‌رغم این انتظارها برکنار نشد اما توضیحاتی درباره اظهارات خود داد. کلانتری گفته است که حرف‌هایش تقطیع شده و به سه سال قبل می‌گردند. او همچنین افزود هدف انتشار کلیپ را نمی‌‌‌داند اما احتمال می‌دهد که تفرقه‌افکنی‌ها تشدید شوند.

او در عین حال از"لغزش کلامی" پیش آمده در این مصاحبه هم عذرخواهی کرده بود.عیسی کلانتری که خودش تحصیل‌کرده آمریکاست، در توضیحاتش یادآور شده که صرفا برای خدمت به مردم و انقلاب اسلامی از این کشور به ایران برگشته و سال‌ها"مقلد امام خمینی" بوده است.

حسن روحانی،‌ رئیس جمهور و علی ربیعی‌ سخنگوی دولت تا کنون درباره محکومیت عیسی کلانتری واکنشی نشان نداده‌اند.