بهنام محجوبی, دراویش گنابادی

بهنام محجوبی, دراویش گنابادی

بهنام محجوبی، درویش و زندانی عقیدتی جان باخت | DW | 21.02.2021

بهنام محجوبی، زندانی عقیدتی که از چند روز قبل در اغما بود و تحت شرایط امنیتی در بیمارستان لقمان نگاهداری می‌شد، جان خود را از دست داد. ابراهیم الله بخشی، درویش گنابادی از انتقال جسد او به کرمان خبر داد.

21/02/2021 07:54:00 ب.ظ

بهنام محجوبی ، زندانی عقیدتی که از چند روز قبل در اغما بود و تحت شرایط امنیتی در بیمارستان لقمان نگاهداری می‌شد، جان خود را از دست داد. ابراهیم الله بخشی، درویش گنابادی از انتقال جسد او به کرمان خبر داد.

بهنام محجوبی ، زندانی عقیدتی که از چند روز قبل در اغما بود و تحت شرایط امنیتی در بیمارستان لقمان نگاهداری می‌شد، جان خود را از دست داد. ابراهیم الله بخشی، درویش گنابادی از انتقال جسد او به کرمان خبر داد.

عصر یکشنبه سوم اسفند، ابراهیم الله بخشی، درویش و زندانی سابق که در روزهای اخیر در باره وضعیت بهنام محجوبی اطلاع‌رسانی می‌کرد، از مرگ او و انتقال جسدش به کرمان خبر داد. الله‌‌بخشی روز قبل نوشته بود که تعدادی پزشک امنیتی کلیه امور مربوط به بهنام محجوبی را در دست گرفته‌اند و برای حضور پزشک معتمد خانواده مجوز صادر نمی‌شود.

آمریکا به دنبال حمله به نفتکش اسرائیلی: به ایران پاسخ جمعی می‌دهیم روحانی سرقت اسناد هسته‌ای از سوی اسرائیل را تأیید کرد | DW | 02.08.2021 المپیک توکیو؛ تیم ملی فوتبال زنان کانادا با پیروزی مقابل آمریکا به فینال رسید - BBC News فارسی

بهنام محجوبی دوشنبه گذشته و پس از مصرف داروهایی که در بهداری اوین به او داده بودند، به کما رفت و به بیمارستان لقمان منتقل شد. مادر و همسر،"مادران دادخواه" و کنشگران  مدنی و دراویش گنابادی در روزهای گذشته، پشت بیمارستان لقمان در انتظار عیادت و خبری از مداوا و بهبودی او بودند. ابراهیم الله‌بخشی پیش‌تر اعلام کرده بود که محجوبی با بدنی ورم کرده، به کمک دستگاه نفس می‌کشد و سطح هشیاری‌اش صفر است.

یک روز قبل از فوت محجوبی، شماری از فعالان مدنی و مدافعان حقوق بشر در نامه‌ای سرگشاده خطاب به مسئولان نظام پزشکی ایران خواستار جلوگیری از دخالت‌های امنیتی در روند معالجه او و فراهم کردن امکان عیادت پزشک مورد اعتماد خانواده از این زندانی عقیدتی شده بودند. headtopics.com

بهنام محجوبی ۳۳ ساله، در جریان تجمع دراویش گنابادی در خیابان گلستان تهران در سال ۹۶ دستگیر و به دو سال زندان محکوم شده بود. او به"اختلال پانیک" مبتلا بود و پزشکان پیش‌تر گفته بودند که این زندانی عقیدتی با توجه به شرایط بیماری‌اش، قادر به تحمل کیفر نیست.

بهنام محجوبی را در پاییز گذشته برای مدتی در بیمارستان روانپزشکی امین‌آباد بستری کرده بودند. او در اعتراض به این انتقال اجباری و بدرفتاری‌هایی که دیده بود، اعتصاب غذا کرد. او را تهدید کرده بودند که در صورت ادامه اعتصاب، شوک الکتریکی خواهد شد.اداره کل زندان‌های استان تهران در اطلاعیه‌‌ای ادعا کرده بود که بهنام محجوبی بر اثر مصرف بیش از حد دارو مسموم شده است. بهنام محجوبی در روزهای گذشته علایم حیاتی نداشت.

ادامه مطلب: DW فارسی »

کرونا در ایران؛ شمار ابتلا و بستری روزانه به بالاترین سطح از زمان آغاز همه‌گیری رسید

شمار ابتلا و بستری روزانه در ایران به بالاترین سطح از زمان آغاز همه‌گیری ویروس کرونا در این کشور و شمار قربانیان روزانه این بیماری نیز به بالاترین سطح از ۲۸ آوریل(۸ اردیبهشت) رسید.

تنها وقتی یکی جنازه اش از زندان بیرون بیاید کشورهای اروپایی باور می کنند در ایران چه خبر است امروز جانش را از دست داد؟ یا امروز به شما گفتن؟ درويش زندانى نميشود. قاتل ، چرا، او را هم زندانى ميكنيم و هم حلق آويز. مملكت قانون داره. شما قانون نداريد ؟ مثلا اگر فردى در مورد افسانه دروغين هولوكاست عقيده اى خلاف شما را اعلام كند، طبق قانون با او چه رفتارى خواهيد داشت ؟؟

ای خائن ها ، جانش را از دست داد؟؟؟؟ بیشرف ها این آدمکشی محض است جانش را گرفتند عجب صبری خدا دارد. ظلم تا کی جونش رو جمهوری اسلامی ازش گرفت !درست بنویسید توسط جمهوری اسهالی کشته شد.

نزدیکان بهنام محجوبی درویش زندانی، از درگذشت او خبر دادند - BBC News فارسینزدیکان بهنام محجوبی ، درویش گنابادی زندانی که در چند روز گذشته به اغما رفته بود، از درگذشت وی خبر دادند. پیشتر ابراهیم الله بخشی، از دراویش گنابادی که اخبار مربوط به این زندانی سیاسی را پیگیری می‌کرد در توییتی درباره وضعیت بهنام محجوبی گفته بود 'تنفس سی درصد با دستگاه، علائم حیاتی صفر.' با جرج فلوید کون خودتون رو پاره کردیذ ببینیم برا بهنام_محجوبی چه میکنید درگذشت؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ کشته شدن ، به قتل رسیدن فعل درست تر هست ای خائن ها ... درگذشت؟؟؟؟؟ این آدمکشی محض است

مرگ یک زندانی سیاسی دیگر؛ بهنام محجوبی، درویش زندانی درگذشتصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. مٰا یه جَمٰاعَتِ توسَری خورده‌ایمْ تو اَخبٰار زِنده و تو آمٰار مُرده‌ایمْ شاهین_نجفی PahlaviReza I love you trump I love you pompeo I Love you iran & usa I love you reza pahlavi بهنام محجوبی توسط رژیم تروریست جمهوری اسلامی کشته شد بهنام_محجوبی_را_کشتند

بهنام محجوبی، درویش زندانی در بیمارستان جان باخت بهنام محجوبی ۳۳ ساله به دو سال حبس محکوم شده بود. او‌دربیمارستان‌جان‌‌نداد... خامنه ای جسم پاک او‌ را زیر شکنجه بی جان‌کرد و به بیمارستان‌تحویل داد... به حدی توحش و حنایت از حکومت اسلام ناب محمدی دیدیم که دیگه نمی دونیم چی بگیم شما به چي ميگين قتل؟

بهنام محجوبی، زندانی عقیدتی، درگذشت

توضیحات اداره کل زندان‌های استان تهران در رابطه با درگذشت زندانی بهنام محجوبی در بیمارستاناداره کل زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان تهران، اطلاعیه‌ای در مورد درگذشت محکوم بهنام محجوبی در یکی از بیمارستان‌های تهران صادر کرد. كثافت هاي آدمكش تو زندان قرص سرماخوردگی رو هم دونه ای می دند. داروهای خود بهنام رو بهش نمی‌دادند. این همه قرص از کجا اورده بود؟ چرا با درخواستش برای مراجعه به بیمارستان مخالفت می شد؟ قرصهایی که تو آب حل می کردند و دستش می دادند که بخوره چی بودند؟ حروم زاده های ماله کش