بهنام محجوبی، درویش و زندانی عقیدتی جان باخت | DW | 21.02.2021

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 35 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 17%
  • Publisher: 63%

بهنام محجوبی، زندانی عقیدتی که از چند روز قبل در اغما بود و تحت شرایط امنیتی در بیمارستان لقمان نگاهداری می‌شد، جان خود را از دست داد. ابراهیم الله بخشی، درویش گنابادی از انتقال جسد او به کرمان خبر داد.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

عصر یکشنبه سوم اسفند، ابراهیم الله بخشی، درویش و زندانی سابق که در روزهای اخیر در باره وضعیت بهنام محجوبی اطلاع‌رسانی می‌کرد، از مرگ او و انتقال جسدش به کرمان خبر داد.

بهنام محجوبی دوشنبه گذشته و پس از مصرف داروهایی که در بهداری اوین به او داده بودند، به کما رفت و به بیمارستان لقمان منتقل شد. مادر و همسر،"مادران دادخواه" و کنشگران مدنی و دراویش گنابادی در روزهای گذشته، پشت بیمارستان لقمان در انتظار عیادت و خبری از مداوا و بهبودی او بودند. ابراهیم الله‌بخشی پیش‌تر اعلام کرده بود که محجوبی با بدنی ورم کرده، به کمک دستگاه نفس می‌کشد و سطح هشیاری‌اش صفر است.

بهنام محجوبی ۳۳ ساله، در جریان تجمع دراویش گنابادی در خیابان گلستان تهران در سال ۹۶ دستگیر و به دو سال زندان محکوم شده بود. او به"اختلال پانیک" مبتلا بود و پزشکان پیش‌تر گفته بودند که این زندانی عقیدتی با توجه به شرایط بیماری‌اش، قادر به تحمل کیفر نیست.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تنها وقتی یکی جنازه اش از زندان بیرون بیاید کشورهای اروپایی باور می کنند در ایران چه خبر است

امروز جانش را از دست داد؟ یا امروز به شما گفتن؟

درويش زندانى نميشود. قاتل ، چرا، او را هم زندانى ميكنيم و هم حلق آويز. مملكت قانون داره. شما قانون نداريد ؟ مثلا اگر فردى در مورد افسانه دروغين هولوكاست عقيده اى خلاف شما را اعلام كند، طبق قانون با او چه رفتارى خواهيد داشت ؟؟

ای خائن ها ، جانش را از دست داد؟؟؟؟ بیشرف ها این آدمکشی محض است جانش را گرفتند

عجب صبری خدا دارد. ظلم تا کی

جونش رو جمهوری اسلامی ازش گرفت !درست بنویسید

توسط جمهوری اسهالی کشته شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

نزدیکان بهنام محجوبی درویش زندانی، از درگذشت او خبر دادند - BBC News فارسینزدیکان بهنام محجوبی، درویش گنابادی زندانی که در چند روز گذشته به اغما رفته بود، از درگذشت وی خبر دادند. پیشتر ابراهیم الله بخشی، از دراویش گنابادی که اخبار مربوط به این زندانی سیاسی را پیگیری می‌کرد در توییتی درباره وضعیت بهنام محجوبی گفته بود 'تنفس سی درصد با دستگاه، علائم حیاتی صفر.' با جرج فلوید کون خودتون رو پاره کردیذ ببینیم برا بهنام_محجوبی چه میکنید درگذشت؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ کشته شدن ، به قتل رسیدن فعل درست تر هست ای خائن ها ... درگذشت؟؟؟؟؟ این آدمکشی محض است
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

مرگ یک زندانی سیاسی دیگر؛ بهنام محجوبی، درویش زندانی درگذشتصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. مٰا یه جَمٰاعَتِ توسَری خورده‌ایمْ تو اَخبٰار زِنده و تو آمٰار مُرده‌ایمْ شاهین_نجفی PahlaviReza I love you trump I love you pompeo I Love you iran & usa I love you reza pahlavi بهنام محجوبی توسط رژیم تروریست جمهوری اسلامی کشته شد بهنام_محجوبی_را_کشتند
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

بهنام محجوبی، درویش زندانی در بیمارستان جان باختبهنام محجوبی ۳۳ ساله به دو سال حبس محکوم شده بود. او‌دربیمارستان‌جان‌‌نداد... خامنه ای جسم پاک او‌ را زیر شکنجه بی جان‌کرد و به بیمارستان‌تحویل داد... به حدی توحش و حنایت از حکومت اسلام ناب محمدی دیدیم که دیگه نمی دونیم چی بگیم شما به چي ميگين قتل؟
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

بهنام محجوبی، زندانی عقیدتی، درگذشت
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

توضیحات اداره کل زندان‌های استان تهران در رابطه با درگذشت زندانی بهنام محجوبی در بیمارستاناداره کل زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان تهران، اطلاعیه‌ای در مورد درگذشت محکوم بهنام محجوبی در یکی از بیمارستان‌های تهران صادر کرد. كثافت هاي آدمكش تو زندان قرص سرماخوردگی رو هم دونه ای می دند. داروهای خود بهنام رو بهش نمی‌دادند. این همه قرص از کجا اورده بود؟ چرا با درخواستش برای مراجعه به بیمارستان مخالفت می شد؟ قرصهایی که تو آب حل می کردند و دستش می دادند که بخوره چی بودند؟ حروم زاده های ماله کش
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »