نزدیکان بهنام محجوبی درویش زندانی، از درگذشت او خبر دادند - BBC News فارسی

03/12/1399 08:43 ب.ظ

نزدیکان بهنام محجوبی درویش زندانی، از درگذشت او خبر دادند

نزدیکان بهنام محجوبی، درویش گنابادی زندانی که در چند روز گذشته به اغما رفته بود، از درگذشت وی خبر دادند. پیشتر ابراهیم الله بخشی، از دراویش گنابادی که اخبار مربوط به این زندانی سیاسی را پیگیری می‌کرد در توییتی درباره وضعیت بهنام محجوبی گفته بود 'تنفس سی درصد با دستگاه، علائم حیاتی صفر.' پیشتر گزارش شده بود که شنبه ۲۵ بهمن‌ماه آقای محجوبی ۳۳ ساله که بارها در زندان دچار حملات عصبی شده بود، در پی "مسمومیت دارویی" از زندان اوین به بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان لقمان تهران منتقل شده بود.

کانون مدافعان حقوق بشر نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد خانواده آقای محجوبی هم‌اکنون در حال رفتن به فرودگاه برای بازگشت به کرمان هستند. "پیکر بهنام به خانواده‌اش تحویل نشده و ماموران امنیتی گفته‌اند جسد او را در کرمان و به شرط خاکسپاری شبانه، به آن‌ها تحویل خواهند داد. "

پیشتر ابراهیم الله بخشی، از دراویش گنابادی که اخبار مربوط به این زندانی سیاسی را پیگیری می‌کرد در توییتی درباره وضعیت بهنام محجوبی گفته بود "تنفس سی درصد با دستگاه، علائم حیاتی صفر." در روزها گذشته ممانعت مقام‌های قضایی از ملاقات او با خانواده‌اش خبرساز شده بود تا اینکه سرانجام پس از اعترض‌های مکرر، ابراهیم الله بخشی خبر داد که "با همراهی مردم در داخل بیمارستان، بالاخره مادر توانست فرزندش را ببیند."

خانواده از جمله مادر و همسر آقای محجوبی بارها نسبت به وضعیت سلامت آقای محجوبی در زندان هشدار داده بودند. اوایل مهرماه صالحه حسینی همسر آقای محجوبی گفته بود جان همسرش در خطر است و پزشکان بهداری زندان روزانه ۱۴ قرص آرام‌بخش به این زندانی می‌دهند. headtopics.

ادامه مطلب:
bbcpersian »

یعنی چی ؟! یعنی که مرد واقعا یا فقط نزدیکانش خبرشو میدن چرا مثل مرد نمینویسی بهنام_محجوبی_را_کشتند چقدر حقیر شدی بي_بي_سي_فارسی چرا ج.ا تا این حد‌ خشونت را افزایش داده است؟! چه کار کرده بود؟؟؟؟ ای خائن ها ... درگذشت؟؟؟؟؟ این آدمکشی محض است درگذشت؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ کشته شدن ، به قتل رسیدن فعل درست تر هست با جرج فلوید کون خودتون رو پاره کردیذ ببینیم برا بهنام_محجوبی چه میکنید

دوستان بهنام محجوبی از داخل زندان: او را به «شهادت» رساندندواز نیزارهای خونین

توضیحات اداره کل زندان‌های استان تهران در رابطه با درگذشت زندانی بهنام محجوبی در بیمارستاناداره کل زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان تهران، اطلاعیه‌ای در مورد درگذشت محکوم بهنام محجوبی در یکی از بیمارستان‌های تهران صادر کرد. كثافت هاي آدمكش تو زندان قرص سرماخوردگی رو هم دونه ای می دند. داروهای خود بهنام رو بهش نمی‌دادند. این همه قرص از کجا اورده بود؟ چرا با درخواستش برای مراجعه به بیمارستان مخالفت می شد؟ قرصهایی که تو آب حل می کردند و دستش می دادند که بخوره چی بودند؟ حروم زاده های ماله کش

بهنام محجوبی، درویش زندانی در بیمارستان جان باختبهنام محجوبی ۳۳ ساله به دو سال حبس محکوم شده بود. او‌دربیمارستان‌جان‌‌نداد... خامنه ای جسم پاک او‌ را زیر شکنجه بی جان‌کرد و به بیمارستان‌تحویل داد... به حدی توحش و حنایت از حکومت اسلام ناب محمدی دیدیم که دیگه نمی دونیم چی بگیم شما به چي ميگين قتل؟

بهنام محجوبی به خاک سپرده شد

امین وزیری، دادیار اوین، مسوول قتل بهنام محجوبی استaidaghajar جوان است و نمیفهمد. خیلی زود ضربه خواهد خورد ولی باز هم نخواهد فهمید چرا. aidaghajar حمید محمدی رییس زندان اوین هم جزو کسایی که باید مجازات بشه به وقتش. این اسم ها نباید فراموش بشن