بنی‌صدر: با مداخله نظامی خارجی در ایران مخالفم

17/07/1400 12:11:00 ب.ظ

بنی‌صدر: با مداخله نظامی خارجی در ایران مخالفم توضیح: این ویدئو پیش‌تر در شبکه‌های اجتماعی یورونیوز فارسی منتشر شده است و اکنون به مناسبت درگذشت ابوالحسن بنی‌صدر بازنشر می‌شود. بیشتر بخوانید:

کدیور: «در آینده ایران چون اکثریت جامعه مسلمان است به این ارزش‌ها تمایل دارد. این‌ها چیزی است که مخالف ندارد. چه کسی مخالف کرامت انسانی است؟ چه کسی مخالف قسط و عدالت است؟ این‌ها اصولی است که همه آن را قبول دارند و جهان شمول هستند.» از زمان آغاز تنش میان تهران و واشنگتن در روزهای اخیر کنشگران اپوزیسیون جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور از موافق تا مخالف جدی، نظرات گوناگونی را در پیوند با احتمال حمله آمریکا به ایران مطرح کرده‌اند.

در این میان ابوالحسن بنی‌صدر می‌گوید با جنگ و مداخله نظامی خارجی علیه ایران مخالف است. بنی‌صدر: قطعا با جنگ مخالفم رئیس جمهور پیشین ایران که روز جمعه گذشته در نشستی در پاریس سخن می‌گفت در پاسخ به پرسشی در مورد بالا گرفتن تنش میان ایران و آمریکا و احتمال درگیری نظامی میان دو کشور گفت: «قطعا با جنگ مخالفم. صلح حقی از حقوق انسان است. ما نتیجه تجاوز بیگانه را در افغانستان و عراق و سوریه دیده‌ایم و در جاهای دیگر هم داریم می‌بینیم.»

بنی‌صدر با طعنه به هدف رئیس جمهوری آمریکا از حمله نظامی احتمالی به ایران گفت: «آقای ترامپ در کشور خودش ضد دموکراسی است، حالا می‌خواهد با ایران جنگ کند تا دموکراسی بیاورد؟» وی افزود: «یک ملت بالغ و رشید باید خودش خودش را از استبداد برهاند. اگر ملتی این امکان را نداشته باشد، بیگانه چگونه می‌تواند او را نجات دهد آن هم با جنگ؟ تا کنون تاریخ به خود ندیده که بیگانه‌ای بیاید و مردمی را آزاد کند. اروپایی‌ها رفتند که مثلاً آفریقایی ها را متمدن کنند، اما ببینید چه کردند. من با تمام توان با جنگ آن هم جنگ نیروی خارجی به هر بهانه‌ای که باشد مخالفت می‌کنم.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

پیمان عارف هم که ارتباطش با وزارت اطلاعات اثبات شدست هم از این فیلمتان استقبال کرده همین پیمان عارف هر روز یک تحلیل روز در یورونیوز فارسی می نویسد شاید این فیلم را هم خودش گذاشته! درود برشرفش. روحش شاد که نشان داد میشود اپوزسیون رژیم بود ولی مزدور، جیره خور و آلت دست بیگانگان، دشمنان ایران و قوم پرستان و تجزیه طلبان نشد.

یهو یادتان اومد یک فیلم از آرشیو بیرون بکشید!؟ جاکشا دقیقا روز اعلام نتایج انتخابات 1400 (که تحریم ملی شد) هم خبر 'پایین ترین میزان مشارکت در انتخابات منطقه ای فرانسه' را کار کردید تا تحریم انتخابات توسط مردم ایرلن را نرمال سازی کنید که مورد استقبال سایبری ها هم قرار گرفت اتفاقا جمهوری اسلامی خودش در ایران مداخله نظامی کرده بدون زور و سرکوب نظامی همان سال88 سقوط کرده بود ایران درحال حاضر در اشغال جمهوری اسلامی هست فقط به لطف میلیاردها دلار پول نفت ایران میتونه مزدور بخره و به حیات کثیفش ادامه داده

بنی صدر اگر شعور داشت که اولین رئیس جمهور این رژیم فاسد نمیشد برای غرب تحریم جواب نده گزینه بعد مداخله نظامیه دیگه آن هم ما از چشم رژیم میبینیم نه کشور مهاجم این همونه که می‌گفت موی زن اشعه داره که مرد رو تحریک میکنه گور به گور شده سخنان زنده‌یاد بنی_صدر کاملن منطقی و درست بودند. نمی‌دانم با آوردن سخنان محسن کدیور خواستید چه چیزی را ثابت کنید؟!

یکی ازخائنین ومتوهمین متولی اقتصادمن درآوردی اسلامی که ایران را به عصرقرون وسطی برگرداند

نیروی دریایی آمریکا: حرکت مخاطره‌آمیزی از سوی ایران در خلیج فارس گزارش نشده استناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا روز پنجشنبه ۱۵ مهر در واکنش به برخی گزارش ها مبنی بر رهگیری یک شناور آمریکایی در خلیج فارس توسط قایق های تندرو ایرانی، اعلام کرد هیچگونه رفتار مخاطره‌آمیزی در منطقه دیده نشده است. تلویزیون دولتی جمهوری اسلامی ایران و خبرگزاری های نزدیک به سپاه پاسداران انقلاب...

ایران یک – امارات صفر؛ آسمان صدر آسیا رنگ ایران است

انتقال محلِ دفن پسماند از آرادکوه منتفی است/ مافیای زباله در تهران به دلیل سوءسیاست‌گذاری در شهرداری تهران ایجاد شده است/ سختگیری بیش از حد دوره پنجم در پرونده باغاتنائب رئیس کمیسیون سلامت و محیط زیست شورای شهر تهران گفت: آرادکوه حدود ۵۰ سال پیش و پیرو مطالعات انتخاب شده است. در این محل نفوذپذیری خاک بسیار پایین است و شورآباد است و امکان رویش درختان و گیاهان اغلب به دلیل شوری بالای خاک در مکانی که آرادکوه احداث شده وجود ندارد، لذا انتقال آرادکوه منتفی است.

نصرالله: ایران ثابت کرد هم پیمانی صادق و دوستی وفادار استدبیرکل حزب الله لبنان تاکید کرد که جمهوری اسلامی ایران ثابت کردهم پیمانی صادق و دوستی وفادار است. شما کی میخاین ثابت کنید؟ به شما وفادار بود اما به قیمت قربانی کردن مردم ایران

روانچی: تحریم‌ها، دسترسی ایران برای اجرای کنوانسیون تغییرات آب و هوایی را محدود کرده استسفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان ملل – نیویورک، روز جمعه 16 مهر ماه به وقت محلی، طی سخنانی در نشست عمومی کمیته دوم مجمع عمومی سازمان ملل به تشریح مواضع کشورمان در حوزه‌های مربوط به این کمیته پرداخت. مرده شور همتونو ببره ک جز تحریم و بدبختی دستاورد دیگری نداشتید زرشک چقدرهم مهمه😅😂🤣نون نداریم بخوریم رفته آمریکاجاخوش کرده دنبال آب وهوای کره زمینه ملعون🤔🤨 تحریم ها مانع واردات واکسن و دارو هم شده!

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا: معتقدیم مسیر دیپلماسی با ایران همچنان باز استسخنگوی وزارت خارجه آمریکا روز پنجشنبه ۱۵ مهر تاکید کرد که ایالات متحده همچنان اعتقاد دارد مسیر دیپلماسی در ارتباط با برنامه هسته‌ای ایران همچنان باز است و ابراز امیدواری کرد که تهران «زود» به مذاکرات وین بازگردد. ند پرایس در نشست خبری روزانه خود گفت، در هفته‌های اخیر بارها از مقام‌های ایرانی... خخخخخ معلوم نیست کی تو کاخ سفید کارگردان این نمایش مسخره است😂 جو بایدن که خرفت شده! حتما زنش جیل و کاملاً و مشاور امنیتش دست‌هاشون با هم تو یک کیسه است و بقیه هم دست‌هاشون برا تصمیم گیریهاشون باز است چون جو خوابیده وگرنه چند تا کله تا حالا باس قل میخورد‼️ بعد از ترامپ به چه فلاکتی افتادین اره ی خورده بیشتر التماس کن شاید نتیجه داد