بنی‌صدر: نیازی به انقلاب نیست، نظام ایران بسیار شکننده است

17/07/1400 11:54:00 ق.ظ

بنی‌صدر: نیازی به انقلاب نیست، نظام ایران بسیار شکننده است توضیح: این ویدئو پیش‌تر در شبکه‌های اجتماعی یورونیوز فارسی منتشر شده است و اکنون به مناسبت درگذشت ابوالحسن بنی‌صدر بازنشر می‌شود. بیشتر بخوانید:

بنی‌صدر در گفت‌وگو با رویترز گفته «وقتی خمینی در فرانسه بود بسیار امیدوار بودیم و به نظر می‌رسید خمینی به اصول آزادی باور داشته باشد اما سخن خمینی وقتی به ایران رسید تغییر کرد.» خبرگزاری رویترز با حسن بنی‌صدر، نخستین رییس جمهوری ایران بعد از انقلاب ۵۷ گفت‌وگو کرده است. او که حالا ۸۵ سال دارد از همان ۱۹۸۱ و برکناری از قدرت به فرانسه آمده و در خانه‌اش در ورسای جایی دورتر از پاریس زندگی می‌کند.

بنی‌صدر در این‌گفت‌وگو تاکید کرده که خمینی پس از به قدرت رسیدن در سال ۵۷ در ایران به اصول انقلاب ایران «خیانت» کرده است. با این حال او که سال‌ها زندگی‌اش را در تبعید در فرانسه گذرانده تاکید دارد «ایران به انقلاب تازه نیاز ندارد. انقلاب برای برطرف کردن چالش‌ها و مشکلات است. پیش از آن ما می‌توانیم روابطی را مدیریت کنیم که در آن توسعه حقوق [بشر] ممکن باشد. همین.»

بنی‌صدر با وجود سال‌ها زندگی در تبعید می‌گوید از این که بخشی از این انقلاب بوده پیشیمان نیست. ترامپ دست از تحریم ایران بردارد بنی‌صدر معتقد است تلاش‌های دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا برای تحت تاثیر قرار دادن ایران با تحریم‌های اقتصادی زندگی مردم عادی را دچار مشکل کرده است. او همچنین گفته «اگر ترامپ دست از سر ایران بردارد شما خواهید دید که خود نظام بیش از آنکه تصور کنید شکننده است. ما به انقلاب تازه‌ای دیگر نیاز نداریم.»

ادامه مطلب:
euronews فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

نفهمیدم کدومشان زودتر شکستند ، جمهوری اسلامی یا...... ، کوچولوهای مغز فندقی !🙉 کیر تو روح خائن کثافت چادر به سرش گلاب به رویتان....... بازهم خمینی حد اقل با حجاب مشکل داشته اما طالبان در افغانستان با خود زن مشکل دارد با درس و تعلیم زن مشکل شدید تر. Ecologic_Rojava's account has been withheld in Turkey in response to a legal demand. Learn more.

خودش شکننده تر بود😏 کودتای نوژه رو ایشون کشف کردند و افسران نیروی هوایی رو به اعدام کشاندند

کرونا در ایران - هجوم زائران به مشهد؛ افزایش اختلالات روانی در ایران پس از شیوع کرونا وزارت بهداشت ایران از ۱۴ مهر تا ۱۵ مهر، ۱۱ هزار و ۶۲۵ بیمار جدید مبتلا به کوویدـ۱۹ در کشور را تأیید کرد. همچنین در این ۲۴ ساعت، ۲۳۳ بیمار دیگر جان خود را از دست دادند و مجموع جان‌باختگان کرونا به ۱۲۲ هزار و ۱۲ نفر رسید. بسیاری از جمله تعدادی از مقامات کشور‌ معتقدند آمار واقعی مرگ و ابتلا... لازم نبود بنویسید: به ازای هر هزار نفر. البته ایران به جز کرونا خامنه‌ای و سپاه جاکش هم داره، برای همین احتمال اختلالات روانی بین ایرانیان، چند برابر مردم کشورهای دیگه است. اینها تمامشان میدانند که امام رضا انگور زهرالود خورد وریق راسرکشید دنبال چی هستن چرا شفا ازاو میخواهند اگرمیتوانست خودش راشفا میداد مگرنمیگویند معصومین به اذن خدا شفا می‌دهند چراخدااجازه شفارابه او نداد راستی چرا

وزیر امور خارجه ایران: تحت هیچ شرایطی از کمک به لبنان دریغ نمی‌کنیمفقط در حکومت حرامزادگان آخوندی میسر است سوال دارم از تو عبداللهیان : آیا ۴۳ سال از ارث پدرهاتون قبل انقلاب دارید به منطقه لبنان کمک جنگ ستیزی می کنید یا از بیت المال ایران حراج غارت ایران ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!

امارات-ایران مقدماتی جام جهانی؛ احتمال رسیدن تیم ملی به یک رکورد تازه - BBC News فارسییک بازی مهم، با سابقه تاریخی طولانی میان دو تیم؛ امارات-ایران. این بازی پنجشنبه از ساعت ۱۸:۴۵ به وقت ایران در ورزشگاه زیبل دبی آغاز می‌شود.

افزایش «خزنده» بهای نان در ایران؛ یک فعال کارگری: به نان خالی سفره‌های مردم رحم کنیدقیمت نان در برخی استان‌های ایران به طور «خزنده» افزایش یافته است. برخی نانوایی‌ها در استان البرز قیمت جدید و دونرخی نان را اعلام کرده‌اند و در استان کرمان نیز در یک ماه گذشته بهای نان حدود ۴۰ درصد افزایش یافته است. همش دروغ است ، اگر راست بود مردم انقلاب می کردند .

آمریکا: خواستار بازگشت ایران به مذاکرات هسته‌ای جهت احیای برجام هستیمسخنگوی وزارت خارجه آمریکا مدعی شد: ایرانیان مسئول تاخیر در ازسرگیری مذاکرات هستند ایران به مذاکرات وین بازگردد ازنظر ما بازگشت قریب الوقوع به وین الزامی است چراکه این فرایند نمی‌تواند بطور نامحدود ادامه‌ و کش یابد به باور ما مسیر دیپلماسی همچنان باز است تحقیر شدن حسابی وقتی دیگه تحریمی نمونده که انجام بدید دیگه ترامپ پیچ مهرهای صنعت نفت اهن الومنیوم پتروشمی رو هم تحریم کرده اون زمان که اسد تو ضعف بود عراق دست داعش شاید باید حرف شما از زبان ظریف روحانی واسه بعضیا در ایران ترس اور بود حالا که شما نتونستید طالبهای با کلاشینکف شکست بدید چرا ؟

ترکیه عملیات ساخت ۲۰ کیلومتر دیوار مرزی با ایران را به پایان رساندترکیه عملیات ساخت دیوار ۲۰ کیلومتری در مرز با ایران را به پایان رساند وان طولانی‌ترین مرز را با ایران دارد و ساخت این دیوار بخشی از تلاش ترکیه برای توقف عبور غیرقانونی از مرز و فعالیت‌های مرتبط با قاچاق، و بستن راه‌های نفوذ تروریست‌ها است. تروریست‌ها در مرتبه اول دیپلمات‌های ج.ا و وابستگان نظام ج.ا هستند که با پرواز و پاسپورت و ویزا وارد کشورهای مختلف میشن. مردم عادی و بدبخت خار داشتند؟؟؟؟ راهشان را بستند و خدا را شکر امنیت دنیا برقرار شد.😂😂😂😂😂😂😂😂😂 در حقیقت راه فرار مردم ایران و منطقه را به اروپا بستند. ازین به بعد جز خودکشی و در فلاکت مردن راهی برایشان باقی نمیماند‌. خخخخخخخ