بلینکن: بازگشت به برجام بهترین راه‌حل برنامه‌ هسته‌ای ایران است- اخبار آمریکا - اخبار بین الملل تسنیم | Tasnim

06/02/1401 10:37:00 ب.ظ

بلینکن: بازگشت به برجام بهترین راه‌حل است ما همچنان معتقدیم که بازگشت به پایبندی به توافق بهترین راه‌حل در مقابل برنامه‌های هسته‌ای ایران است برنامه‌های هسته‌ای ایران به دلیل خروج آمریکا از توافق پیشرفت‌های قابل ملاحظه‌ای داشته است JCPOA

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید به نقل از العربیه، آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا روز سه شنبه در جلسه استماع نمایندگان کنگره آمریکا گفت که همچنان معتقد است که دستیابی به توافق هسته ای با ایران به نفع واشنگتن است.

بلینکن در حالیکه در کمیته روابط خارجی سنا صحبت می‌کرد، اظهار داشت: ما همچنان معتقدیم که بازگشت به پایبندی به توافق بهترین راه حل در مقابل برنامه‌های هسته‌ای ایران است.

وزیر خارجه آمریکا همچنین مدعی شد که برنامه‌های هسته‌ای ایران به دلیل خروج آمریکا از توافق پیشرفت‌های قابل ملاحظه‌ای داشته است.

ادامه مطلب:
خبرگزاری تسنیم 🇮🇷 »
Loading news...
Failed to load news.

و به ضرر کاسبان تحریم و ایضاً عدم توافق. دوسر برد!

بلینکن: بازگشت به پایبندی‌های برجامی بهترین مسیر در قبال چالش هسته‌ای ایران استوزیر خارجه آمریکا اظهار کرد که، رسیدن به توافق هسته‌ای با ایران از توانایی واشنگتن برای رسیدگی به دیگر فعالیت‌های ایران کم نخواهد کرد.

سیپری: ایران با افزایش هزینه‌های نظامی خود به جایگاه ۱۵ در جهان رسیده استبر اساس گزارش سیپری که روز دوشنبه منتشر شد، هزینه‌های نظامی ایران در سال گذشته میلادی با ۱۱ درصد افزایش به بیش از ۲۴ میلیارد دلار رسید. وقتی از هیچ کی نترسی، خدا بهت قدرتی می‌دهد که همه حیرت کند. ۲۴ میلیارد دلار موشک ساختن، پوشک باید بریم از ترکیه بیاریم مانند قالیباف! گزارشتون اشتباه داره: رتبه ۱۴، نه ۱۵...

'وین' معطل پاسخ آمریکا است/ سفارت افغانستان را به دولتی که به رسمیت نشناخته‌ایم نمی‌دهیمسخنگوی وزارت امور خارجه: *'وین' معطل پاسخ آمریکا است *گفت‌وگوها متوقف نشده است *آقای باقری و مورا مرتب با یکدیگر در ارتباط هستند *انتقال سانتریفیوژها از کرج به نطنز با اطلاع آژانس صورت گرفته *سفارت افغانستان را به دولتی که به رسمیت نشناخته‌ایم نمی‌دهیم

سپیده کاشانی، فعال محیط زیست، با فشار نیروهای امنیتی به زندان بازگشتبر اساس خبری که به ایران‌وایر رسیده، «سپیده_کاشانی»، فعال محیط زیست زندانی که از چند ماه پیش به مرخصی درمانی اعزام شده بود، بدون تکمیل مراحل درمان و به‌رغم بیماری، به زندان اوین بازگردانده شده است. اخبار_ایران

بازگشت میلان به صدر با گل دقیقه ۹۲ تونالی؛ سومین شکست متوالی بارسلونا در نیوکمپتیم فوتبال میلان ایتالیا موفق شد با نتیجه ۲-۱ لاتزیو را در رم شکست دهد و بار دیگر به صدر جدول رقابت‌های سری آ فوتبال ایتالیا بازگردد. گل‌های روسونری را در این مسابقه ژیرو و تونالی به ثمر رساندند تا گل دقیقه ۴ ایموبیله بی‌ثمر شود.

اساس سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران توسعه روابط عادلانه با کشورهای مختلف استرئیس جمهور با بیان اینکه اساس سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران توسعه روابط عادلانه با کشورهای مختلف است، تصریح کرد: روابط با کشورهای مختلف را برای تامین منافع متقابل دنبال می‌کنیم و این جزو محورهای اصلی دیپلماسی ایران است. آفریقا دارای امتیاز و پوان خاصیست.