بلینکن واکنش ایران به قطعنامه آژانس را اقدامی در جهت تضعیف مذاکرات وین دانست

  • 📰 AlArabiya_Fa
  • ⏱ Reading Time:
  • 19 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 11%
  • Publisher: 51%

بلینکن واکنش ایران به قطعنامه آژانس را اقدامی در جهت تضعیف مذاکرات وین دانست العربيه_فارسى

ایران اخبار, ایران سرفصلها

بلینکن، دوشنبه 22 خرداد در نشستی مطبوعاتی گفت، اقدام ایران در حذف دوربین‌های پادمانی آژانس از مراکز هسته‌ای این کشور، بازگشت به برجام را با چالش مواجه کرده است.وزیر خارجه آمریکا در این اظهارات، تعهدات پادمانی ایران به آژانس را موضوعی جدا اما مرتبط با مذاکرات احیای برجام دانست و گفت، ایران برای یک مدت طولانی از اجرای تعهدات خود در قبال آژانس، طفره رفته است و این اقدام باعث شد شورای حکام در چارچوب بیانیه‌ای، نگرانی خود را در این زمینه اعلام کند.

یک روز پس از صدور این قطعنامه، رافائل گروسی، مدیر آژانس خبر داد که ایران روند برداشتن 27 دوربین نظارتی از سایت‌های هسته‌ای در سراسر این کشور را آغاز کرده است. وزیر خارجه آمریکا در نشست مطبوعاتی مشترک خود با پارک جین، همتای کره‌ای خود تصریح کرد: «این‌که ایران تصمیم بگیرد که علاقه‌ای به بازگشت به آن توافق را دارد، اساساً به خود این کشور بستگی دارد.»

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

بلینکن: واکنش ایران به آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بازگشت به برجام را سخت‌تر می‌کندآنتونی بلینکن، وزیر خارجه ایالات متحده، روز دوشنبه گفت که اقدامات ایران در واکنش به آژانس بین‌المللی انرژی اتمی مسائل موجود و بازگشت به توافق هسته‌ای را سخت‌تر کرده است. ابر ابلیسان فریماسیونر ها و ایلومیناتی ها گردانندگان ایران و جهان، ملاها نوکران اجرایی دستورات المان گشتاپو و انگل ستان و فرانسه و امریکا و همکاران هستند، برای غارت و برده داری و نسل کشی و گرسنگی دادن مردم
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

اعتراض ایران به رایزنی‌های منطقه‌ای مدیرکل آژانسسخنگوی وزارت خارجه جمهوری اسلامی می‌گوید قطعنامه اخیر شورای حکام در مسیر توافق ایران و آژانس «خلل ایجاد کرده» و ایران نمی‌توانست «اقدام سیاسی و غیرفنی آژانس» را بدون پاسخ بگذارد.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

گروسی برای محدود کردن نظارت آژانس به ایران هشدار دادرافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی گفت که خاموش کردن دوربین‌های نظارتی آژانس باعث نابودی هرگونه امیدی برای احیای «برجام» خواهد شد.گروسی که در اینم دیگه جرات نداره بیاد ایران میترسه به عنوان کارمند سپاه ترور بشه
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

چالش‌های احیای برجام؛ قطعنامه شورای حکام و پاسخ ایران به آژانس چگونه قابل تحلیل است؟هرچند مقام‌های ایرانی تاکید دارند که هدفشان از کاهش نظارت‌ها و گسترش فعالیت‌های هسته‌ای نشان دادن مقاومت و پایداری در مواضع خود است و با این اقدامات می‌خواهند اهرم فشار بیشتری در مذاکرات داشته باشند، اما تردیدهایی وجود دارد که طرف غربی هم با دیدگاه مشابهی این گام‌های تهران را تحلیل و تفسیر کند. jafariysaeid غرب و آمریکا! از 'توهم' باج خواهیهای' احمقانه' خارج شوند!البته اگر مایل هستند. اینجا،ودر ایران؛ 'پوزه' باج خواهان غربی و یانکی سالیانی است 'لای گاری' است،اینجا مهد'تمدن'،فراست،'سلحشوری' است،وسلام.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

آژانس از ایران خواست «همین الان» به میز مذاکرات در وین باز گرددرافائل گروسی در مصاحبه با شبکه تلویزیونی سی‌ان‌ان تایید کرد که ایران ۲۷ دوربین نظارتی آژانس در تاسیسات هسته‌ای تهران، نطنز و اصفهان را از کار انداخته است.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

بلینکن: ایران سریع درباره بازگشت به پایبندی به برجام تصمیم بگیرد!وزیر امور خارجه آمریکا در یک کنفرانس خبری با همتای کره‌ای‌اش با تلاش برای مقصر جلوه دادن ایران به خاطر وقفه در مذاکرات وین، مواضع کشورش را درباره تحولات اخیر در این زمینه شرح داد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »