بلغارستان از ترس هجوم مهاجران فعلا سودای پیوستن به حوزه شنگن را ندارد

24/06/1398 02:57:00 ب.ظ

بلغارستان یکی از چهار کشور عضو اتحادیه اروپاست که هنوز توافقنامه شنگن را امضاء نکرده است.

بلغارستان یکی از چهار کشور عضو اتحادیه اروپاست که هنوز توافقنامه شنگن را امضاء نکرده است. بلغارستان همچنین یکی از ۹ کشور عضو اتحادیه اروپاست که داخل حوزه پولی یورو نیست. هشت کشور دیگر عبارتند از: جمهوری چک، کرواسی، دانمارک، مجارستان، لهستان، رومانی، سوئد و بریتانیا.

اکثر نمایندگان پارلمان اتحادیه اروپا در دسامبر ۲۰۱۸ با تصویب قطعنامه‌ای بلغارستان را حائز شرایط پیوستن به حوزه شنگن دانستند. اما برخی از کشورهای عضو اتحادیه از جمله هلند با پیوستن بلغارستان به حوزه شنگن مخالفت می‌ورزند.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

جشن پیروزی اردوغان در آذربایجان

پیروزی رجب طیب اردوغان در انتخابات ریاست جمهوری ترکیه در آذربایجان با شور و شوق جشن گرفته شد. - Anadolu Ajansı ادامه مطلب >>

بعد از خرید تسلیحاتی آنکارا از مسکو، آمریکا کماکان تحریم ترکیه را بررسی می‌کندبعد از خرید تسلیحاتی آنکارا از مسکو، آمریکا کماکان تحریم ترکیه را بررسی می‌کند کلارک کوپر، مدیرکل امور سیاسی و نظامی وزارت خارجه آمریکا پنج شنبه به خبرنگاران در واشنگتن گفت: آنها هنوز ممکن است هدف تحریم قرار بگیرند. تمام گزینه ها هم چنان بر روی میز است.

صلیب سرخ 'پس از تفاهم با طالبان' فعالیت خود را در افغانستان از سر گرفتدفتر نمایندگی صلیب سرخ در افغانستان اعلام کرد که فعالیت‌هایش در این کشور را پس از حدود شش ماه توقف از سر می‌گیرد. این سازمان گفته پس از گفت‌وگو با نمایندگان طالبان در دوحه در مورد فعالیت‌های این کمیته در افغانستان به تفاهم مشترک با این گروه دست یافته است.

حملات پهپادی 'نیمی از تولید روزانه نفت عربستان را مختل کرده'بنابر گزارش‌ها حملات پهپادی سنگین به تاسیسات بزرگ نفتی عربستان به حدود نیمی از تولید روزانه این کشور آسیب وارد کرده است؛ یعنی حدود ۵ میلیون بشکه در روز که معادل ۵ درصد از کل نفت عرضه شده به بازارهای جهان است. برخی پیش‌بینی‌ها از احتمال افزایش ناگهانی بهای نفت تا حدود ۱۰ دلار در هر بشکه خبر داده‌اند.

عراق استفاده از قلمرویش برای حمله به تاسیسات نفتی عربستان را رد کردعراق استفاده از قلمرویش برای حمله به تاسیسات نفتی عربستان را رد کرد دولت عراق امروز این مساله را رد کرد که قلمرویش برای انجام حملات به تاسیسات نفتی عربستان مورد استفاده قرار گرفته است.

بسیاری از مدعیان در جامعه اشتباهات خود را نمی‌پذیرندتهران- ایرنا- سخنگوی قوه قضاییه گفت: کسانی که ادعاهایی در جامعه ما دارند اشتباهات خود را نمی‌پذیرند و نسبت به جبران آن اقدام نمی‌کنند. ای کاش از مرحومه سحر خدایاری یاد می‌گرفتند که علیرغم اینکه اشتباهی را مرتکب شده بود اما در بازجویی‌ها به صراحت به اشتباه خود اعتراف و آن را پذیرفته و ابراز ندامت کرده بود.

علم‌الهدی: بولتون را مثل سگ از کاخ سفید بیرون انداختندهر هفته کلی از اراجیفش میخندیم مردک الدنگ