عراق استفاده از قلمرویش برای حمله به تاسیسات نفتی عربستان را رد کرد

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 16 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 10%
  • Publisher: 63%

عراق استفاده از قلمرویش برای حمله به تاسیسات نفتی عربستان را رد کرد دولت عراق امروز این مساله را رد کرد که قلمرویش برای انجام حملات به تاسیسات نفتی عربستان مورد استفاده قرار گرفته است.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، در جریان حمله پهپادی به تاسیسات نفتی عربستان موسوم به آرامکو، نیمی از تولید نفت این کشور متوقف شده است.

در بیانیه دولت بغداد آمده که عراق گزارش‌های رسانه‌ای مبنی بر اینکه قلمروی این کشور برای انجام حملات به این تاسیسات نفتی مورد استفاده قرار گرفته، رد می‌کند. در ادامه این بیانیه همچنین آمده، دولت عراق وعده داده تا هر کسی را که تمایل دارد از عراق برای انجام چنین حملاتی استفاده کند، مجازات می‌کند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

انفجار بمب در موصل عراقبر اثر انفجار بمب دست‌ساز در جنوب موصل مرکز استان نینوای عراق یک نفر کشته و یک نفر دیگر زخمی شده است. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

رئیس‌جمهور عراق: خواهان جنگ در هیچ نقطه‌ای نیستیمرئیس‌جمهور عراق طی اظهاراتی تصریح کرد نمی‌خواهیم در هیچ نقطه‌ای جنگی رخ دهد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

استعفای وزیر بهداشت عراقوزیر بهداشت و محیط زیست عراق استعفای خود را به نخست وزیر این کشور تقدیم کرد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

عاشورا جنگ بین دو اسلام است/ ما نیازمند منطقی هستیم که از عثمانی‌ها حسینی بسازد/ اگر مدرسه عاشورا نبود سوریه پیروز، عراق مقاوم، بحرین ایستاده و یمن افتخارآفرین تولد نمی یافتامام جمعه موقت تهران گفت: تردید نکنید اگر مدرسه عاشورا نبود انقلاب اسلامی تولد نمی‌یافت و از گردنه سخت دفاع مقدس با قدرت عبور نمی‌کردیم و اگر مدرسه عاشورا نبود سوریه پیروز، عراق مقاوم، بحرین ایستاده و یمن افتخارآفرین تولد نمی‌‌یافت.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

عربستان: آتش‌سوزی مجموعه پالایشگاهی آرامکو در نتیجه حملات پهپادی بوده استوزارت کشور عربستان با بیان اینکه آتش‌سوزی رخ داده در تاسیسات وابسته به شرکت غول نفتی عربستان 'آرامکو' در استان بقیق مهار شده علت آتش‌سوزی را حملات پهپادی اعلام کرد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

ایران دست داشتن در حمله به تاسیسات نفتی آرامکو را رد کردعباس موسوی، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران، ضمن رد هرگونه دست داشتن تهران در حملات پهپادی روز شنبه به تاسیسات نفتی عربستان سعودی، سخنان مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا را تغییر راهبرد از «فشار حداکثری» به «دروغ حداکثری» علیه جمهوری اسلامی خواند.
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »