بلاروس: در صورت حمله مستقیم به روسیه در کنار آن وارد جنگ می‌شویم

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 49 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 23%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

رئیس جمهور بلاروس اعلام کرد که این کشور در صورت حمله مستقیم به روسیه در کنار آن وارد جنگ خواهد شد. - خبرگزاری آناتولی

28.01.2022الکساندر لوکاشنکو، رئیس جمهور بلاروس طی سخنانی در پارلمان این کشور درباره تنش‌ میان ناتو، آمرکیا و روسیه بر سر موضوع اوکراین گفت: اگر روسیه مورد حمله مستقیم قرار گیرد، در کنار این کشور وارد جنگ خواهم شد.

لوکاشنکو با بیان اینکه تنش در جنوب بلاروس در مرز این کشور با اوکراین افزایش یافته‌است، اعلام کرد: «بحران اوکراین به موضوع چانه‌زنی پشت پرده تبدیل شده‌است. مردم اوکراین را به سوی آتش یک درگیری هل می‌دهند. عمدا برای یک حمله آماده می‌شوند. در قبال تمام ملت‌های برادر منطقه از جمله بلاروس رفتار خصمانه‌ای نشان می‌دهند.»

رئیس جمهور بلاروس در ادامه با اشاره به اینکه درگیری نظامی در منطقه تنها در دو وضعیت صورت خواهد گرفت، بیان کرد: جنگ رخ می‌دهد یا نه؟ رخ می‌دهد اما در دو وضعیت. یکی در صورت حمله مستقیم به بلاروس و دیگری نیز آغاز حمله مستقیم به روسیه که با این کشور همپیمان‌ هستیم. در این صورت بلاروس نیز وارد جنگ می‌شود که پایه آن تواقنامه همپیمانی بلاروس با روسیه است.

وی در پایان اظهار داشت: غرب با این سوال که آیا در بلاروس صدها هزار سرباز روس مستقر خواهد شد، خیلی علاقمند است. می‌خواهم به آن جواب دهم. اگر حمله‌ای نسبت به کشورمان انجام شود صدها هزار سرباز روس در کنار صدها هزار سرباز بلاروس برای دفاع از وطن‌مان حضور خواهند یافت.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 11. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

بلینکن: مسکو در صورت حمله به اوکراین با «پیامدهای گسترده» روبه‌رو می‌شودوزیر خارجه آمریکا همزمان با فراخواندن مسکو به روند دیپلماسی برای پایان دادن به بحران‌سازی در امتداد مرز اوکراین گفت: اگر روسیه «مسیر تهاجم» به اوکراین را انتخاب کند، با...
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

نماینده روسیه در اتحادیه اروپا در گفتگو با یورونیوز: مسکو برنامه‌ای برای حمله به اوکراین نداردچیژوف: «امنیت ملی روسیه در خطر است... زمانی ناتو وعده داده بود که به شرق گسترش نیابد. به قول وزیر خارجه وقت امریکا، «نه حتی یک اینج» به سمت شرق.از آن زمان ما با پنج موج گسترش ناتو به سمت شرق مواجه بوده ایم» Globalconversation کافر ها عاقل تر از اونی هستند که خون همدیگه را بریزند این ما مسلمانان هستیم که به خون همديگه تشنه ایم اگر امریکا و ناتو در حمله روسیه به اکران واکنش نشان نداده و گردن پوتین رو درصورت حمله نشکنند!؟درحقیقت چراغ سبز اتحاد جماهیر شوروی را به روسها داده اند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

موج ضد‌ مذاکره مستقیم در جریان «انقلابی»هم پیش‌بینی‌پذیر و هم غافلگیرکننده. بعد از اظهارات وزیر خارجه ایران درباره در‌نظر‌گرفتن گزینه مذاکره مستقیم با ایالات متحده، بخشی از رسانه‌های محافظه‌کار ایران واکنش منفی تندی به این ایده نشان دادند و البته تا حدی آن را واکنش به برداشت رسانه‌ها از حرف حسین امیرعبداللهیان توصیف کردند.
منبع: SharghDaily - 🏆 1. / 68 ادامه مطلب »

امیرعبداللهیان: تا کنون مذاکره مستقیم با آمریکا صورت نگرفته استحسین امیرعبداللهیان، وزیر خارجه ایران که برای پاسخ به پرسش‌های اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس حضور یافته، تاکید کرد «تا امروز مذاکره مستقیم با
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

گزارش لحظه به لحظه؛ اوکراین: شمار نیروهای روسی مستقر در مرز برای حمله سراسری کافی نیست«این عدد قابل توجه است، تهدیدی برای اوکراین است»، اما «در این زمان که من با شما صحبت می‌کنم، این تعداد هنوز برای یک حمله تمام عیار علیه اوکراین در سرتاسر مرز کافی نیست». امریکاییها اتشبیار منطقه نباشند. چرا اوکراین هر از مدتی جنگ میشه😳😳😳😳 اوکراین همون افغانستانه؟؟؟؟
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

رئیس جمهوری آمریکا در گفت‌وگو با همتای اوکراینی: واکنش به هرگونه حمله روسیه قاطع خواهد بودجو بایدن رئیس جمهوری ایالات متحده در گفت‌وگویی تلفنی با ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهوری اوکراین بر آمادگی آمریکا، متحدان و شرکا بر واکنش قاطع به هرگونه حمله از سوی روسیه تاکید کرد. کاخ سفید روز پنجشنبه هفتم بهمن در بیانیه‌ای اعلام کرد آقای بایدن همچنین بر تعهد ایالات متحده به حفظ تمامیت ارضی... بایدن و قاطعیت؟! قاطعیت یا قاطریت؟
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »