بلاروس: در صورت حمله مستقیم به روسیه در کنار آن وارد جنگ می‌شویم

08/11/1400 01:38:00 ب.ظ

رئیس جمهور بلاروس اعلام کرد که این کشور در صورت حمله مستقیم به روسیه در کنار آن وارد جنگ خواهد شد. - خبرگزاری آناتولی

رئیس جمهور بلاروس اعلام کرد که این کشور در صورت حمله مستقیم به روسیه در کنار آن وارد جنگ خواهد شد. - خبرگزاری آناتولی 28.01.

2022 مینسک/خبرگزاری آناتولی الکساندر لوکاشنکو، رئیس جمهور بلاروس طی سخنانی در پارلمان این کشور درباره تنش‌ میان ناتو، آمرکیا و روسیه بر سر موضوع اوکراین گفت: اگر روسیه مورد حمله مستقیم قرار گیرد، در کنار این کشور وارد جنگ خواهم شد.

لوکاشنکو با بیان اینکه تنش در جنوب بلاروس در مرز این کشور با اوکراین افزایش یافته‌است، اعلام کرد: «بحران اوکراین به موضوع چانه‌زنی پشت پرده تبدیل شده‌است. مردم اوکراین را به سوی آتش یک درگیری هل می‌دهند. عمدا برای یک حمله آماده می‌شوند. در قبال تمام ملت‌های برادر منطقه از جمله بلاروس رفتار خصمانه‌ای نشان می‌دهند.»

رئیس جمهور بلاروس در ادامه با اشاره به اینکه درگیری نظامی در منطقه تنها در دو وضعیت صورت خواهد گرفت، بیان کرد: جنگ رخ می‌دهد یا نه؟ رخ می‌دهد اما در دو وضعیت.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

ما متهمیم! | سینا رحیم‌پور

دیوار روزنامه‌نگاری خیلی کوتاه است؛ این مسئله روزنامه‌نگاری کشورهای در‌حال‌توسعه و به قولی پیرامونی است. در این کشورها، روزنامه‌نگار همواره متهم است مگر اینکه خلافش ثابت شود. کسانی که روزنامه‌نگاری را چه قبل و چه بعد از انقلاب تجربه کرده‌اند، به کوتاهی این دیوار باور دارند و تجربه زیسته‌شان می‌گوید که در بحران‌های سیاسی و اجتماعی، این روزنامه‌نگاران هستند که بیش از همه آسیب می‌بینند و هزینه می‌پردازند. زمینه‌های تاریخی این مواجهه هم به دوره مشروطه بازمی‌گردد. داستان ما از مشروطه و روزنامه‌نگارانی مانند شیخ ‌احمد روحی و میرزا ‌آقاخان کرمانی تا به امروز همین بوده است. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

بلینکن: مسکو در صورت حمله به اوکراین با «پیامدهای گسترده» روبه‌رو می‌شودوزیر خارجه آمریکا همزمان با فراخواندن مسکو به روند دیپلماسی برای پایان دادن به بحران‌سازی در امتداد مرز اوکراین گفت: اگر روسیه «مسیر تهاجم» به اوکراین را انتخاب کند، با...

نماینده روسیه در اتحادیه اروپا در گفتگو با یورونیوز: مسکو برنامه‌ای برای حمله به اوکراین نداردچیژوف: «امنیت ملی روسیه در خطر است... زمانی ناتو وعده داده بود که به شرق گسترش نیابد. به قول وزیر خارجه وقت امریکا، «نه حتی یک اینج» به سمت شرق.از آن زمان ما با پنج موج گسترش ناتو به سمت شرق مواجه بوده ایم» Globalconversation کافر ها عاقل تر از اونی هستند که خون همدیگه را بریزند این ما مسلمانان هستیم که به خون همديگه تشنه ایم اگر امریکا و ناتو در حمله روسیه به اکران واکنش نشان نداده و گردن پوتین رو درصورت حمله نشکنند!؟درحقیقت چراغ سبز اتحاد جماهیر شوروی را به روسها داده اند.

موج ضد‌ مذاکره مستقیم در جریان «انقلابی»هم پیش‌بینی‌پذیر و هم غافلگیرکننده. بعد از اظهارات وزیر خارجه ایران درباره در‌نظر‌گرفتن گزینه مذاکره مستقیم با ایالات متحده، بخشی از رسانه‌های محافظه‌کار ایران واکنش منفی تندی به این ایده نشان دادند و البته تا حدی آن را واکنش به برداشت رسانه‌ها از حرف حسین امیرعبداللهیان توصیف کردند.

امیرعبداللهیان: تا کنون مذاکره مستقیم با آمریکا صورت نگرفته استحسین امیرعبداللهیان، وزیر خارجه ایران که برای پاسخ به پرسش‌های اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس حضور یافته، تاکید کرد «تا امروز مذاکره مستقیم با

گزارش لحظه به لحظه؛ اوکراین: شمار نیروهای روسی مستقر در مرز برای حمله سراسری کافی نیست«این عدد قابل توجه است، تهدیدی برای اوکراین است»، اما «در این زمان که من با شما صحبت می‌کنم، این تعداد هنوز برای یک حمله تمام عیار علیه اوکراین در سرتاسر مرز کافی نیست». امریکاییها اتشبیار منطقه نباشند. چرا اوکراین هر از مدتی جنگ میشه😳😳😳😳 اوکراین همون افغانستانه؟؟؟؟

رئیس جمهوری آمریکا در گفت‌وگو با همتای اوکراینی: واکنش به هرگونه حمله روسیه قاطع خواهد بودجو بایدن رئیس جمهوری ایالات متحده در گفت‌وگویی تلفنی با ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهوری اوکراین بر آمادگی آمریکا، متحدان و شرکا بر واکنش قاطع به هرگونه حمله از سوی روسیه تاکید کرد. کاخ سفید روز پنجشنبه هفتم بهمن در بیانیه‌ای اعلام کرد آقای بایدن همچنین بر تعهد ایالات متحده به حفظ تمامیت ارضی... بایدن و قاطعیت؟! قاطعیت یا قاطریت؟