برگزاری نهمین آیین مذهبی در کلیسای آکدامار وان تحت تدابیر کرونایی

12/06/1400 10:23 ق.ظ

نهمین آیین مذهبی در کلیسای جزیره آکدامار استان وان در شرق ترکیه با رعایت پروتکل‌‌های بهداشتی مبارزه با کرونا برگزار خواهد شد. - خبرگزاری آناتولی

نهمین آیین مذهبی در کلیسای جزیره آکدامار استان وان در شرق ترکیه با رعایت پروتکل‌‌های بهداشتی مبارزه با کرونا برگزار خواهد شد. - خبرگزاری آناتولی 03.09.

2021 وان/خبرگزاری آناتولی نهمین آیین مذهبی در کلیسای جزیره آکدامار استان وان در شرق ترکیه که با مجوز ویژه وزارت فرهنگ و گردشگری کشور یک بار در سال بر پا می‌شود، امسال نیز روز یک‌شنبه پنجم سپتامبر با اتخاذ و رعایت تدابیر پیشگیرانه از شیوع ویروس کووید-19 و با حضور تعدادی محدود در این جزیره برگزار خواهد شد.

محمد امین بیلمز، فرماندار و سرپرست شهرداری استان وان، طی گفت‌‌وگو با خبرنگار آناتولی در این زمینه گفت: این کلیسا در دوره‌ای ساخته شده‌است که تمدن اسلام در این منطقه حاکم بود و هنوز هم از هزار سال تاکنون پا بر جاست. این زیباترین نشانه‌ از تمدن آناتولی است.

گفتنی است مراسم مذکور در جزیره آکدامار که به عنوان «جزیره مهربانی» نیز شناخته می‌شود، پس از 95 سال اولین بار در سال 2010 برگزار شد.

ادامه مطلب:
aa_persian »

نرخ تورم در منطقه یورو به بالاترین سطح در ۱۰ سال گذشته رسیداداره آمار کمیسیون اروپا (یورواستات) نرخ تورم ۱۲ ماه منتهی به اوت ۲۰۲۱ در کشورهای عضو منطقه یورو را ۳ درصد برآورد کرد.

سازمان ملل: 35 میلیون نفر در جهان در کام مرگ هستندگزارشگر ویژه سازمان ملل در مورد حق غذا اعلام کرد که 35 میلیون نفر در سراسر جهان از شدت گرسنگی در معرض مرگ قرار دارند. - خبرگزاری آناتولی

سیزده غیرنظامی در حمله شورشیان در کنگو کشته شدنددر حمله شورشیان نیروهای اتحاد دموکراتیک در استان ایتوری کنگو 13 غیرنظامی جان باختند. - خبرگزاری آناتولی

سومی نوجوانان والیبال ایران در مسابقات جهانی/ گرد و خاک ملی‌پوشان در ست آخر مقابل روسیهسومی نوجوانان والیبال ایران در مسابقات جهانی تیم ملی والیبال زیر ۱۹ سال ایران با پیروزی مقابل روسیه موفق شد در رده سوم مسابقات والیبال قهرمانی نوجوانان جهان بایستد.

امیدواری به پایان رکود کرونا؛ نرخ بیکاری در اروپا به پایین‌ترین حد در یکسال گذشته رسیدنرخ بیکاری در اتحادیه اروپا با عقب‌نشینی از مرز ۷ درصد به پایین‌ترین حد در یکسال گذشته و طی دوران رکود ناشی همه‌گیری ویروس کرونا رسید.

کمبود ۲ هزار تخت در اهواز / بستری بیماران در راهروهای بیمارستان امامرئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز از کمبود شدید تخت بیمارستانی و بستری ۳ هزار بیمار در خوزستان خبر داد و گفت: دیشب بیمارستان رازی تخت نداشت و مجبور شدیم بیماران را در راهروی بیمارستان امام(ره) بخوابانیم. آقای ایسنا داری مشکوک میزنی، فقط کمبود های دو استان تجزیه طلب خوزستان و بلوچستان رو بولد میکنی