سیزده غیرنظامی در حمله شورشیان در کنگو کشته شدند

10/06/1400 08:42 ب.ظ

در حمله شورشیان نیروهای اتحاد دموکراتیک در استان ایتوری کنگو 13 غیرنظامی جان باختند. - خبرگزاری آناتولی

در حمله شورشیان نیروهای اتحاد دموکراتیک در استان ایتوری کنگو 13 غیرنظامی جان باختند. - خبرگزاری آناتولی به گزارش رسانه‌های جمهوری دموکراتیک کنگو، گروه شورشی موسوم به نیروهای اتحاد دموکراتیک (ADF) در استان ایتوری، اقدام به مسدود کردن جاده کوماندو-لونا کردند. این شورشیان 13 غیرنظامی را کشته و به سوی 15 خودرو تیراندازی کردند.

در پی این حمله، نیروهای امنیتی عازم محل حادثه شده و میان آنها و شورشیان درگیری صورت گرفت. این درحالی است که شورشیان نیروهای اتحاد دموکراتیک روز گذشته نیز در همین منطقه 11 کودک را ربودند. گزارش‌ها حاکی از آن است که از سال 2014 تا کنون دست‌کم 6 هزار غیرنظامی در حملات نیروهای اتحاد دموکراتیک در شرق کنگو کشته شده‌اند.

ادامه مطلب:
aa_persian »

پشت پرده حمله هکرها: 'عدالت علی' در ایران و 'پارتیزان‌ها' در بلاروس | DW | 31.08.2021آیا حمله هکرهای 'عدالت علی' به دوربین‌های امنیتی زندان اوین شباهتی به حملات 'پارتیزان‌های سایبری' در بلاروس دارد؟ برخی از کارشناسان عرصه امنیت سایبری، سازمان‌های امنیتی کشورهای خارجی را مسئول این حملات می‌دانند. قطعا این گروه تحت حمایت دولت روحانی قرار داره و بحث هک مطرح نیست. دسترسی ها موجود بوده. دیگه با توجه به شبکه داخلی و آی پی استاتیک و ... انقد تبحر دارن که به این سادگی و وسعت هک نشن. اهل فن میدونن چی میگم

آمار حمله به اقامتگاه‌های پناهجویان در آلمان؛ ۳۴ مورد در شش ماه | DW | 31.08.2021حمله به اقامتگاه پناهجویان در آلمان در سال جاری نیز ادامه یافته است. در نیمه نخست سال جاری ۳۴ مورد حمله ثبت شده است. شمار حملات به اقامتگاه‌های پناهجویان در آلمان از سال ۲۰۱۵ به این سو روندی نزولی داشته است. کاش میگفتید که بیشتر این حملات در شرق آلمان هستند! afdverbotjetzt تداوم «فرهنگ جرمانی!» در ضمن فقط پناهجویان مورد تهاجم قرار نمی‌گیرند این «فرهنگ درخشان» شامل ترک‌های ساکن آلمان هم می‌شود!

مناقشه سوریه؛ ارتش و شورشیان بر سر آتش‌بس در درعا توافق کردندخبرگزاری رسمی سوریه، سانا روز چهارشنبه اطمینان داد که جنگجویان شروع به «زمین گذاشتن سلاح» کرده‌اند.

وزیر خارجه آمریکا حمله اخیر پهپادی حوثی‌ها به فرودگاه ابها در عربستان را محکوم کردصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. کشتی،نابودشون کردی برای حوثی ها اینقدر خشونت لازم نیست اندازه خایه خاله بایدن تحمل اینهمه خشونت و بی رحمی رو نداره اون خایه ترامپ رو نگاه نکن تو هم هیکل پمپئو رو نداری ناز نازی محکوم کن تا جونت دربیاد خاک بر سر امریکا ک فقط بلده محکوم کنه خب ماهم رژیم منحوس محکوم کردیم کدوم کشور یا سازمان ملل ب ماگوش کردند

در حمله پهپادی به جنوب عربستان دست‌کم هشت نفر مجروح شدند | DW | 31.08.2021در یک حمله پهپادی به فرودگاه ابها در جنوب عربستان چند نفر مجروح شدند و به یک هواپیمای مسافربری آسیب رسید. عربستان شیعیان حوثی یمن را مسئول این حمله معرفی کرده اما این گروه هنوز واکنشی نشان نداده است. دویچه وله رسانه 'ازاد'صهیونیستی جهانی دولت عربستان ویا ائتلاف غربی و حامیان غربی آنها چندین سال است در یمن به کشتار مردمان بیگناه ادامه میدهند و رسانه های 'ازادی' مثل شما سکوت میکنند. شرمتان باد ژرمن کونی شرور از امریکا شرور وانگلیس شیطان یاد گرفتید درحالیکه کشور مزدور سعودی خاک یمن اشغال ومیلیون انسان را به قتل وفاجعه دچار ساخته کودکان از گرسنه گی مردند وهدف بمبارد وگلوله قرار گرفت واقعا ژرمن ها مزدور شرور ها شدید من از ج.ا متنفرم ولی نا امنی که تو عربستان بوجود میاره رو دوست دارم.

پوشش زنده تحولات افغانستان؛ «در حمله پهپادی آمریکا ۱۰ نفر از جمله ۷ کودک کشته شدند»یک روز مانده به پایان مهلت تعیین شده برای خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان، کابل همچنان صحنه رویدادهای خونین است. آخرین اخبار و گزارش‌های افغانستان را به صورت لحظه به لحظه از یورونیوز فارسی دنبال کنید. طالبان بیشتر کودک کشته یا ارتش آمریکا ؟ مادر هر چی امریکایی و امریکا و طرفدارشو رسمأ خودم بگام حرومزاده های بیناموس با خبرای کیری دنیارو بگا دادین بیناموسای دوزاری 🍆 آمریکا ی کودک کش! به بهانه حقوق بشر، کشورها را اشغال می کند و بعد از خرابی و غارت فرار می کند.

در حمله شورشیان نیروهای اتحاد دموکراتیک در استان ایتوری کنگو 13 غیرنظامی جان باختند.یائونده/ خبرگزاری آناتولی

به گزارش رسانه‌های جمهوری دموکراتیک کنگو، گروه شورشی موسوم به نیروهای اتحاد دموکراتیک (ADF) در استان ایتوری، اقدام به مسدود کردن جاده کوماندو-لونا کردند.

این شورشیان 13 غیرنظامی را کشته و به سوی 15 خودرو تیراندازی کردند.

در پی این حمله، نیروهای امنیتی عازم محل حادثه شده و میان آنها و شورشیان درگیری صورت گرفت.

این درحالی است که شورشیان نیروهای اتحاد دموکراتیک روز گذشته نیز در همین منطقه 11 کودک را ربودند.

گزارش‌ها حاکی از آن است که از سال 2014 تا کنون دست‌کم 6 هزار غیرنظامی در حملات نیروهای اتحاد دموکراتیک در شرق کنگو کشته شده‌اند.

گفتنی است شرق کنگو که هم مرز با رواندا، اوگاندا و بوروندی است از 20 سال پیش صحنه حملات و درگیری گروه‌های مسلحی است که در پی کنترل معادن طلا و کبالت هستند. در این درگیری‌ها و حملات تاکنون هزاران غیرنظامی کشته شده‌اند.