برگزاری کنسرت ۴ هزار نفری در آلمان برای سنجش میزان انتقال کرونا

01/05/1399 04:53:00 ب.ظ

شرکت برگزار کننده این پژوهش از ۴ هزار نفر داوطلب دعوت کرده تا در این کنسرت که قرار است در ماه اوت و در شهر لایپزیک آلمان برگزار شود ثبت نام کنند.

شرکت برگزار کننده این پژوهش از ۴ هزار نفر داوطلب دعوت کرده تا در این کنسرت که قرار است در ماه اوت و در شهر لایپزیک آلمان برگزار شود ثبت نام کنند. دانشمندان آلمانی به دنبال ۴ هزار داوطلب هستند تا برای تحقیق درباره کرونا در یک سالن حاضر شوند و از نزدیک از یک کنسرت موسیقی لذت ببرند.

هدف از اجرای این کنسرت که قرار است در تاریخ ۲۲ ماه اوت و با حضور ۴ هزار نفر برگزار شود، تلاش برای به حداقل رساندن پتانسیل انتشار ویروس کرونا در یک مکان سرپوشیده است.

در این کنسرت که خواننده پاپ تیم بنژکو در آن برای حاضران برنامه اجرا می‌کند، قرار است در شهر لایپزیک آلمان برگزار شود. پژوهشگران در پی آن هستند تا در این برنامه به حاضران ماسک‌های مخصوص نقاب‌داری بدهند که هر ۵ ثانیه داده‌های لازم را روی صفحه، نمایش دهد. همچنین قرار است حاضران از دستگاه ضدعفونی فلورسنت دستی استفاده کنند و بنابراین دانشمندان می‌توانند با استفاده از چراغ‌های ماورا بنفش متوجه شوند که ویروس‌ها تا چه حد به ماسک نفوذ می‌کنند.

همچنین پیش‌بینی می‌شود که از دستگاه‌های مه‌شکن برای مهار انتشار ویروس کرونا مورد استفاده قرار گیرد. استفان موریتز که هماهنگی اجرای این برنامه را بر عهده دارد به روزنامه گاردین می‌گوید: «ما در تلاشیم تا دریابیم آیا می‌توان شرایطی را فراهم کرد که با وجود ویروس کرونا برنامه‌هایی از این دست در فضاهای سرپوشیده برگزار شود یا خیر.» headtopics.com

ادامه مطلب:
euronews فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

تخته‌سنگ پیدا شده در باغ یک مرد آلمانی بزرگترین «شهاب‌سنگ سنگی» کشف شده در آلمان است🔺تخته‌سنگ پیدا شده در باغ یک مرد آلمانی بزرگترین «شهاب‌سنگ سنگی» کشف شده در آلمان است ⚡️سرانجام تایید شد که تخته سنگ بزرگی که سال‌ها پیش در باغی در آلمان کشف شده بود بزرگترین شهاب‌سنگ سنگی است که تاکنون در آن کشور کشف شده است.

بازتاب همبستگی ایرانیان علیه اعدام در رسانه‌های آلمان | DW | 22.07.2020کمپین نه به اعدام در فضای مجازی بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌ها و مطبوعات خارج از ایران داشت. در آلمان روزنامه‌های مطرحی مانند زوددویچه ‌به همبستگی ایرانیان برای لغو حکم اعدام سه جوان محکوم به مرگ پرداخته‌اند.

حفاری ترکیه در شرق مدیترانه؛ آلمان هشدار داد یونان تهدید کردیونان با «غیرقانونی» خواندن عملیات ترکیه اعلام کرد که این کار انسجام ناتو را تهدید می‌کند.

یهودیان آلمان خواستار برخورد جدی با یهودی‌ستیزی در بحران کرونا شدند | DW | 21.07.2020شورای مرکزی یهودیان آلمان خواستار برخورد جدی قانون با داستان‌سرایی‌های ضدیهودی در آلمان شد. رئیس این شورا می‌گوید در بحران‌هایی مانند کرونا، تئوری‌های توطئه با هدف مقصر شناختن اقلیت‌هایی مانند یهودیان مطرح می‌شوند.

انتقاد آلمان از طرح مصر برای مداخله نظامی در لیبی

شمار بهبودیافتگان از کرونا در ترکیه به 203 هزار و 2 نفر رسیدشمار بهبودیافتگان از کرونا در ترکیه به 203 هزار و 2 نفر رسید