برگزاری نشست کمیسیون مشترک ناظر بر توافق هسته‌ای در وین | DW | 06.12.2019

15/09/1398 11:20 ق.ظ

جلسه کشورهای باقی‌مانده در برجام برای یافتن راه حلی دیپلماتیک در وین برگزار می‌شود. کاهش تدریجی تعهدات اتمی ایران احتمال ارجاع مناقشه هسته‌ای این کشور به شورای امنیت را افزایش داده است. ایران خواستار لغو تحریم‌هاست.

جلسه کشورهای باقی‌مانده در برجام برای یافتن راه حلی دیپلماتیک در وین برگزار می‌شود. کاهش تدریجی تعهدات اتمی ایران احتمال ارجاع مناقشه هسته‌ای این کشور به شورای امنیت را افزایش داده است. ایران خواستار لغو تحریم‌هاست. وین، پایتخت اتریش، روز ۱۵ آذر (ششم دسامبر) میزبان نمایندگان کشورهای باقی‌مانده در توافق هسته‌ای است. این نشست در شرایطی برگزار می‌شود که جمهوری اسلامی ایران اعلام کرده در اوایل ماه ژانویه، بار دیگر از تعهدات برجامی خود خواهد کاست.

هدف این نشست نجات برجام عنوان شده است.

جمهوری اسلامی ایران پس از خروج آمریکا از توافق هسته‌ای و پس از تجدید و تشدید تحریم‌های اقتصادی خود در بازه‌های زمانی دوماهه اقدام به کاهش تعهدات و الزام‌های پیش بینی شده در توافق هسته‌ای کرد؛ موضوعی که ناخرسندی کشورهای اروپایی حاضر در توافق هسته‌ای را در پی داشت.

به گزارش خبرگزاری فرانسه نشست روز ششم دسامبر کمیسیون مشترک توافق هسته‌ای، نخستین نشست نمایندگان کشورهای باقی‌مانده در برجام پس از جلسه ماه ژوئیه است. در این نشست نمایندگان کشورهای آلمان، فرانسه، بریتانیا، روسیه و چین به همراه نمایندگانی از ایران شرکت دارند. عباس عراقچی، در نشست روز ششم دسامبر ریاست هیات ایرانی را برعهده دارد.جمهوری اسلامی ایران اعلام کرده است که کاهش تدریجی و گام به گام تعهدات برجامی این کشور نقض توافق هسته‌ای نیست. ایران این اقدامات را واکنشی به خروج آمریکا از توافق هسته‌ای و اعمال مجدد تحریم‌های اقتصادی علیه خود می‌داند. headtopics.com

وجدانن شما کی دست ازحمایت دیکتاتورهای منطقه برمیدارید.

ادامه مطلب:
dw_persian »

اروپا: ایران در تلاش برای توسعه موشک‌های بالستیک با توان هسته‌ای استسفیران آلمان، بریتانیا و فرانسه در سازمان ملل متحد از آنتونیو گوترش، دبیر کل سازمان ملل متحد خواسته‌اند تا در گزارش بعدی خود به شورای امنیت اطلاع دهد که فعالیت موشکلی بالستیک ایران با فراخوان قطعنامه شورای امنیت مغایرت دارد. اگه اروپا بفهمه روزی که این رژیم مافیایی مذهبی دیکتاتوری تروریستی دروغگو چه کلاهی بر سر اروپا گذاشتن ما مردم ایران گروگانیم اروپا راه اشتباهی داره میره باید در کنار ما مردم ایران و امریکا بایسته ما نیاز به کمک بزرگ نظامی داریم برای تغییر این رژیم خونخوار USAdarFarsi coe UN اگه اروپا بفهمه روزی که این رژیم مافیایی مذهبی دیکتاتوری تروریستی دروغگو چه کلاهی بر سر اروپا گذاشتن ما مردم ایران گروگانیم اروپا راه اشتباهی داره میره باید در کنار ما مردم ایران و امریکا بایسته ما نیاز به کمک بزرگ نظامی داریم برای تغییر این رژیم خونخوار eu_eeas UN USAdarFarsi حمایت مکرون از اینم خطرناکتره

واقعیت‌هایی از داخل ایران| کاهش تردد خودروها در جاده‌های ایران با افزایش قیمت بنزین

واقعیت‌هایی از داخل ایران| کاهش تردد خودروها در جاده‌های ایران با افزایش قیمت بنزیناصطلاحا به اینگونه حالت بازاری جماعت میگه یکباره بگو تق اش دراومد. انگاری ورشکستی رو گذروند حالا ور شکاف. داره سقوط آزاد میره.

اتحادیه آتش‌نشان‌های یونیفورم‌پوش بریتانیا در گفت‌وگو با ایران‌وایر: از جنبش کارگری در ایران حمایت می‌کنیم

۹ شب پنج‌شنبه: یک دقیقه خاموشی در اعتراض به سرکوب در ایران | DW | 05.12.2019تقاضا برای خاموش کردن چراغ‌ها در ساعت ۹ شب پنج‌شنبه، حضور بر سر مزار کشته‌شدگان با لباس سیاه در این روز و یک دقیقه سکوت در روز ۱۶ آذر در دانشگاه‌ها و مدارس، درخواست چند تشکل صنفی در اعتراض به سرکوب اعتراضات اخیر است. این عجب درخواست سنگین و نامعقولی هست ممکن ج.ا با اینکار سرنگون بشه! آهای دویچبره مراقب باش با نشر این خبر ج.ا ازت بعوان تبلیغ علیه نظام شکایت نکنه

هوک: تحریم‌های بیشتر علیه ناقضان آزادی‌ها در ایران در راه استبرایان هوک فرستاده ویژه آمریکا در امور ایران، طی سخنانی حمایت خود از اعتراض‌های اخیر مردم ایران علیه ببین اون ها را تحریم بکنید و نه جوری تحریم بکنید که مردم هم صدمه ببینند

عباس عراقچی و هلگا ماریا اشمید، در نشست کمیسیون مشترک برجام (۲۸ ژوئیه ۲۰۱۹)

وین، پایتخت اتریش، روز ۱۵ آذر (ششم دسامبر) میزبان نمایندگان کشورهای باقی‌مانده در توافق هسته‌ای است. این نشست در شرایطی برگزار می‌شود که جمهوری اسلامی ایران اعلام کرده در اوایل ماه ژانویه، بار دیگر از تعهدات برجامی خود خواهد کاست. هدف این نشست نجات برجام عنوان شده است.

جمهوری اسلامی ایران پس از خروج آمریکا از توافق هسته‌ای و پس از تجدید و تشدید تحریم‌های اقتصادی خود در بازه‌های زمانی دوماهه اقدام به کاهش تعهدات و الزام‌های پیش بینی شده در توافق هسته‌ای کرد؛ موضوعی که ناخرسندی کشورهای اروپایی حاضر در توافق هسته‌ای را در پی داشت.

به گزارش خبرگزاری فرانسه نشست روز ششم دسامبر کمیسیون مشترک توافق هسته‌ای، نخستین نشست نمایندگان کشورهای باقی‌مانده در برجام پس از جلسه ماه ژوئیه است. در این نشست نمایندگان کشورهای آلمان، فرانسه، بریتانیا، روسیه و چین به همراه نمایندگانی از ایران شرکت دارند. عباس عراقچی، در نشست روز ششم دسامبر ریاست هیات ایرانی را برعهده دارد.جمهوری اسلامی ایران اعلام کرده است که کاهش تدریجی و گام به گام تعهدات برجامی این کشور نقض توافق هسته‌ای نیست. ایران این اقدامات را واکنشی به خروج آمریکا از توافق هسته‌ای و اعمال مجدد تحریم‌های اقتصادی علیه خود می‌داند.

جمهوری اسلامی ایران از عملکرد سازوکار مالی"اینستکس" ابراز نارضایتی کرده است. حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران اعلام کرده است که این کشور در صورت لغو تحریم‌ها حاضر به مذاکره با آمریکا و دیگر کشورهای ذیربط در مناقشه هسته‌ای است.

موضوع ارجاع پرونده اتمی ایران به شورای امنیت سازمان ملل توسط کشورهای اروپایی مطرح شده است. ارجاع پرونده اتمی ایران به شورای امنیت که از آن به عنوان"مکانیسم ماشه" یاد می‌شود، می‌تواند بار دیگر تحریم‌های سازمان ملل متحد علیه ایران را در پی داشته باشد.

روز پنجشنبه پنجم دسامبر و در آستانه برگزاری نشست کمیسیون مشترک ناظر بر برجام در وین، نمایندگان کشورهای بریتانیا، فرانسه و آلمان ایران را متهم به تولید موشک‌های بالستیک با ظرفیت حمل کلاهک‌های هسته‌ای کردند.نمایندگان این سه کشور اروپایی در نامه‌ای خطاب به سازمان ملل که روز پنجشنبه پنجم دسامبر ارسال شده، ناخشنودی خود را از فعالیت‌های موشکی ایران ابراز کردند. محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران این ادعای کشورهای اروپایی را خطا ارزیابی کرده و تکذیب کرده است.

نشست کمیسیون مشترک ناظر بر توافق هسته‌ای به ریاست هلگا ماریا اشمید، معاون مسئول هماهنگ‌کننده سیاست خارجی اتحادیه اروپا در وین برگزار می‌شود.

کارشناسان مسائل سیاسی نسبت به پیامدهای ناشی از شکست توافق هسته‌ای هشدار داده‌اند.

گفته شده است که ارجاع پرونده هسته‌ای ایران به شورای امنیت سازمان ملل و تجدید تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران می‌تواند نه تنها باعث خاتمه یافتن نظارت و بازرسی فعالیت‌های هسته‌ای ایران شود، بلکه حتی می‌تواند خطر خروج ایران از پیمان منع گسترش جنگ‌افزارهای هسته‌ای (NPT) را نیز در پی داشته باشد.