برگزاری نخستین جلسه دادگاه «مهراوه خندان»، دختر نسرین ستوده

06/08/1399 12:57 ب.ظ

مهراوه_خندان، دختر نسرین_ستوده، روز دوشنبه پنجم آبان، درپی شکایت یکی از ماموران بند زنان زندان اوین در شعبه ۱۱۷۵ مجتمع قضایی قدس حضور یافت. مهراوه متهم شده است که به یک مامور بند زنان زندان که از حجاب او ایراد گرفته بود، اعتراض کرده است. اخبار_ایران

رضا خندان، همسر نسرین ستوده، در خصوص برگزاری این دادگاه در صفحهخود آورده است: «قاضی پرونده از شاکیان خواست که سی دی حاوی ویدئوی سالن ملاقات در روز مورد نظر را ارائه کنند.

بنابراین مقرر شد تا روز شنبه فیلم دوربین مداربسته سالن ملاقات تحویل داده شود تا قاضی پرونده براساس آن و سایر دلایل موجود در پرونده اقدام به صدور رای نماید.»

مهراوه خندان در این پرونده متهم شده است که به یک مامور بند زنان زندان اوین به نام «فاطمه حسن‌پور» که از حجاب مهراوه ایراد گرفته بود، اعتراض کرده است. او روز ۲۷ مرداد امسال از سوی ماموران امنیتی بازداشت و پس از ساعاتی با تامین قرار تا پایان مراحل دادرسی آزاد شد.

رضا خندان همچنین در ارتباط با جلسه روز دوشنبه نوشته است: «از سوی دیگر به موازات جلسه دادگاه، مددکار زندان قرچک و نماینده قضایی زندان اوین درخواست سازش و انصراف از پرونده را داشتند که مورد موافقت مهراوه قرار نگرفت.» headtopics.com

عجب جرم سنگینی این نوجوان مرتکب شده !!! شرم و حیا هم که ندارید

رضا خندان پیش از این گفته بود تشکیل این پرونده برای دخترش، در ادامه فشارهای امنیتی به نسرین ستوده است.

ادامه مطلب:
iranwire »

نخستین عکاس زن و نویسنده 'غیرمستقیم' | DW | 26.10.2020پنجم آبان ۱۲۹۲: ۱۰۷ سال پیش در چنین روزی اشرف‌السلطنه در مشهد درگذشت. خاطرات همسرش اعتمادالسلطنه به قلم اوست. اشرف السلطنه زن اعتماد السلطنه، عروس حاجب الدوله بود، مردی که شخصا مامور کشتن امیر کبیر در کاشان شد .

واکنش ساترا به حکم دادگاه مالک آپاراتبا توجه به اخبار منتشرشده درباره حکم صادره توسط شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب با موضوع رسیدگی به پرونده مدیرعامل شرکت صبا ایده، مالک رسانه آپارات، «ساترا» توضیحاتی را منتشر کرد. ساترا بیشتر بهش میخوره یه خدای هندی باشه

اعتراض مادر رومینا اشرفی به حکم شوهرشاعتراض مادر رومینا اشرفی به حکم شوهرش مادر رومینا اشرفی، دختر نوجوان تالشی که به‌ دست پدرش به قتل رسیده بود، به رأی صادرشده برای متهم اعتراض کرد و خواستار مجازات شدیدتری شد./ روزنامه شرق اسلام زیبا نیست ؟ مادر رومینا حتما در این اثنا شوهر پیدا کرده میخواد سر قبلی رو زیر اب کنه . اون خودش هم به عنوان یه مادر در این قتل مقصر است . دست پیش میگیرند پس نیفتند emkey89552603 باورم نمیشه این حکم!در روزی که بنام پیامبر رحمت و مبارزه با دختر کشی متحجرین هست ،این حکم نشان دهنده عدم برابری زن و مرد در حقوق مدنی و اجتماعی ایران است!البته هرکس قدرتش بچربه میتونه رای رو عوض کنه،مثلا خانم کانال بزنه با قاضی،حتما شوهر اعدام میشه

انتخابات محلی در اوکراین در حال برگزاری استمردم اوکراین برای انتخاب شهرداران و اعضای شوراهای شهر این کشور پای صندوقهای رای رفتند. - خبرگزاری آناتولی

تظاهرات مردم عراق در بغدادمعترضان عراقی در نخستین سالگرد تظاهرات اکتبر در بغداد، پایتخت این کشور تظاهرات کردند. - خبرگزاری آناتولی

تظاهرات سراسری در لهستان در اعتراض به ممنوعیت سقط جنینهزاران نفر از معترضان لهستانی در اعتراض به رای دادگاه قانون اساسی این کشور مبنی بر ممنوعیت کامل سقط جنین، در شهرهای مختلف به خیابان‌ها آمده و با وسایل نقلیه خود یا به صورت پیاده، خیابان‌ها را بند آوردند.

استان وایر - براساس احضار قبلی، مهراوه خندان، دختر ۲۰ ساله نسرین ستوده، وکیل و فعال حقوق بشر روز دوشنبه پنجم آبان ۱۳۹۹، در پی شکایت یکی از ماموران بند زندان زندان اوین در شعبه ۱۱۷۵ مجتمع قضایی قدس حضور یافت.

رضا خندان، همسر نسرین ستوده، در خصوص برگزاری این دادگاه در صفحهخود آورده است: «قاضی پرونده از شاکیان خواست که سی دی حاوی ویدئوی سالن ملاقات در روز مورد نظر را ارائه کنند. بنابراین مقرر شد تا روز شنبه فیلم دوربین مداربسته سالن ملاقات تحویل داده شود تا قاضی پرونده براساس آن و سایر دلایل موجود در پرونده اقدام به صدور رای نماید.»

مهراوه خندان در این پرونده متهم شده است که به یک مامور بند زنان زندان اوین به نام «فاطمه حسن‌پور» که از حجاب مهراوه ایراد گرفته بود، اعتراض کرده است.

او روز ۲۷ مرداد امسال از سوی ماموران امنیتی بازداشت و پس از ساعاتی با تامین قرار تا پایان مراحل دادرسی آزاد شد.

رضا خندان همچنین در ارتباط با جلسه روز دوشنبه نوشته است: «از سوی دیگر به موازات جلسه دادگاه، مددکار زندان قرچک و نماینده قضایی زندان اوین درخواست سازش و انصراف از پرونده را داشتند که مورد موافقت مهراوه قرار نگرفت.»

رضا خندان پیش از این گفته بود تشکیل این پرونده برای دخترش، در ادامه فشارهای امنیتی به نسرین ستوده است.

خانم ستوده از روز ۲۱ مردادماه امسال در حمایت از آزادی زندانیان سیاسی دست به اعتصاب غدا زده بود. او اخیراً بدون اعلام قبلی و به بهانه انتقال به بیمارستان به زندان قرچک در شهرری منتقل شد.

این وکیل دادگستری دی ماه ۱۳۹۷ در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ۳۳ سال حبس و تحمل ۱۴۸ ضربه شلاق محکوم شده بود که ۱۲ سال از آن به استناد ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی قابلیت اجرا دارد.

📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: