بروز یک آلودگی نفتی به بزرگی ۲۵ کیلومتر مربع در سواحل سوریه | DW | 25.08.2021

03/06/1400 06:22 ب.ظ

نشت نفت از یک مخزن سوخت نیروگاهی در یکی از پالایشگاه‌های سوریه باعث ایجاد یک لکه نفتی بزرگ در سواحل این کشور شده است. این خبر از سوی خبرگزاری رسمی سوریه به نقل از وزارت محیط زیست این کشور اعلام شده است.

نشت نفت از یک مخزن سوخت نیروگاهی در یکی از پالایشگاه‌های سوریه باعث ایجاد یک لکه نفتی بزرگ در سواحل این کشور شده است. این خبر از سوی خبرگزاری رسمی سوریه به نقل از وزارت محیط زیست این کشور اعلام شده است. بر اساس تصاویر ماهواره‌ای که از سوی موسسه ‌‌"پلانت‌لبز" منتشر شده، وسعت این آلودگی نفتی بیش از ۲۵ کیلومتر مربع است. خبرگزاری سانا اعلام کرده که آلودگی نفتی به شهر ساحلی جبله، واقع در ۲۰ کیلومتری پالایشگاه بانیاس رسیده است.

خبر گسترش این آلودگی نفتی در شرایطی منتشر می‌شود که مقامات دولت سوریه روز ۲۴ اوت مدعی شده بودند که یک تیم فنی موفق به مهار نشت نفت در یکی از مخازن این پالایشگاه شده‌است.

دو پالایشگاه سوریه و از جمله پالایشگاه بانیاس در کنترل دولت سوریه است. این در حالی است که بسیاری از ذخایر نفت این کشور تحت کنترل دولت مرکزی قرار ندارند و از این رو، دولت بشار اسد برای تامین نفت و سوخت خود نیازمند پشتیبانی جمهوری اسلامی ایران است.

خبرگزاری آسوشیتدپرس در ادامه گزارش خود به حملات اخیر به نفتکش‌ها در منطقه و از جمله در سواحل سوریه اشاره کرده است.

ادامه مطلب:
dw_persian »

شک نکن دسته گلی ایکه مهندسین سپاه تروریستی به آب داده

تصاویری از جزیره اِویا؛ یونان یک ماه است در آتش می‌سوزدگرمای بی سابقه و بادهای شدید و خشکی هوا باعث شده است تا آتش سوزیهای گسترده در یونان همچنان ادامه پیدا کند. ماموران اطفای حریق می گویند دو منطقه مهم در جزیره اویا در نزدیکی آتن بدلیل آتش سوزیهای گسترده خالی از سکنه شده است.

خودکشی یک دختر ۱۸ ساله از روی پل هوایی در میانهبه کیرم حاجی این همه سرباز هر روز خودکشی میکنن یه بار یه خبر ازشون گذاشتی؟ جون مرد جون سگه؟

تصاویری از لهستان؛ رژه فعالان حامی حقوق دگرباشان جنسی در برابر صومعه‌ای در چستوخوواشماری از فعالان حقوق دگرباشان جنسی در برابر صومعه یاسنا گورا در شهر چستوخووا در جنوب لهستان دست به راهپیمایی زدند. ویدئوی بدون شرح را ببینید🔽 ایکاش به همین میزان دقت و سرعت، اخبار داخل ایران را هم پوشش میدادید.

ابتلای اسکوچیچ و هاشمیان به کرونا یک روز قبل از اردوی تیم ملی!سرمربی تیم ملی و دستیار ایرانی او از ابتدای این هفته به علت ابتلا به ویروس کرونا در قرنطینه به سر می‌برند.

برای نخستین بار شمار مرگ و میر روزانه کرونا در ایران از مرز ۷۰۰ نفر گذشتبرای نخستین بار شمار مرگ و میر روزانه کرونا در ایران از مرز ۷۰۰ نفر گذشت جزئیات بیشتر🔽 🖤😥😥 خودشون گفته بودن آمار رو ۲.۵ تا ۳ برابر بیشتر در نظر بگیرید، پس باید خیلی بیشتر از ۷۰۰ نفر در نظر بگیریم. این یه جنایت، قتل عام و نسل‌کشی‌ه. این بی‌پدرها واسه پول، زندگی مردم رو نابود کردن. امیدوارم به زودی انتقام این همه ظلم رو بگیریم ازشون

تزریق بیش از 5 میلیارد دوز واکسن کرونا در جهانبیش از 5 میلیارد دوز واکسن کووید-19 تاکنون در سراسر جهان تزریق شده و ترکیه هشتمین کشور از لحاظ میزان واکسیناسیون است. - خبرگزاری آناتولی

یک آلودگی نفتی بزرگ در سواحل سوریه در دریای مدیترانه روی داده است. گفته می‌شود نشت نفت از یک نیروگاه برق واقع در پالایشگاه بانیاس علت ایجاد این آلودگی بوده است.

بر اساس تصاویر ماهواره‌ای که از سوی موسسه ‌‌"پلانت‌لبز" منتشر شده، وسعت این آلودگی نفتی بیش از ۲۵ کیلومتر مربع است.

خبرگزاری سانا اعلام کرده که آلودگی نفتی به شهر ساحلی جبله، واقع در ۲۰ کیلومتری پالایشگاه بانیاس رسیده است.خبر گسترش این آلودگی نفتی در شرایطی منتشر می‌شود که مقامات دولت سوریه روز ۲۴ اوت مدعی شده بودند که یک تیم فنی موفق به مهار نشت نفت در یکی از مخازن این پالایشگاه شده‌است.

دو پالایشگاه سوریه و از جمله پالایشگاه بانیاس در کنترل دولت سوریه است. این در حالی است که بسیاری از ذخایر نفت این کشور تحت کنترل دولت مرکزی قرار ندارند و از این رو، دولت بشار اسد برای تامین نفت و سوخت خود نیازمند پشتیبانی جمهوری اسلامی ایران است.

خبرگزاری آسوشیتدپرس در ادامه گزارش خود به حملات اخیر به نفتکش‌ها در منطقه و از جمله در سواحل سوریه اشاره کرده است.

حمله به تانکرها طی یک سال گذشته به تنش میان آمریکا و اسرائیل با جمهوری اسلامی ایران دامن زده است. در ماه مه سال جاری، وزیر امور خارجه سوریه اسرائیل را متهم به حمله به تانکرهای نفتی کرده بود که به مقصد سوریه در حرکت بودند.