برندگان جایزه نوبل پزشکی ۲۰۱۹ معرفی شدند

  • 📰 IRNA_1313
  • ⏱ Reading Time:
  • 63 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 29%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

جایزه نوبل_پزشکی ۲۰۱۹ بطور مشترک به دو دانشمند آمریکایی و یک دانشمند انگلیسی به دلیل اکتشافات آن‌ها در زمینه اینکه «چگونه سلول‌ها قابلیت دسترسی به اکسیژن را احساس کرده و خود را با آن تطبیق می‌دهند»، تعلق گرفت.

به گزارش پایگاه اینترنتی نوبل پرایز، جایزه نوبل پزشکی امسال به «ویلیام جی کائلین جونیور» دانشمند آمریکایی، «سِر پیتر جی رتکلیف» دانشمند انگلیسی و «گِرِگ ال اسمنزا» دانشمند آمریکایی به دلیل اکتشافات آن‌ها در زمینه اینکه «چگونه سلول‌ها قابلیت دسترسی به اکسیژن را احساس کرده و خود را با آن تطبیق می‌دهند» تعلق گرفت.

«ویلیام جی کائلین جونیور»، «سِر پیتر جی رتکلیف» و «گِرِگ ال اسمنزا» اکنون کشف کردند که چگونه سلول‌ها می‌توانند تغییر سطح میزان دسترسی به اکسیژن را احساس و خود را با آن سازگار کنند. آن‌ها موفق به شناسایی مکانیسم مولکولی شدند که فعالیت ژن‌ها را در واکنش به سطوح مختلف اکسیژن تنظیم می‌کند. «ویلیام جی. کائلین جونیور» در سال ۱۹۵۷ در نیویورک به دنیا آمد. وی مدرک دکترای خود را از دانشگاه «دوک» در دورهام اخذ کرد. وی آموزش‌های تخصصی خود را در حیطه پزشکی داخلی و آنکولوژی در دانشگاه «جان هاپکینز» بالتیمور و در «موسسه سرطان دانا فاربر» در بوستون گذراند. وی آزمایشگاه تحقیقاتی خود را در «انستیتوی سرطان دانا فاربر» تأسیس کرد و در سال ۲۰۰۲ پروفسور تمام دانشکده پزشکی هاروارد شد. وی از سال ۱۹۹۸ محقق مؤسسه پزشکی هوارد هیوز است.

«گِرِگ ال. اسمنزا» در سال ۱۹۵۶ در نیویورک به دنیا آمد. وی مدرک کارشناسی خود را در رشته زیست شناسی از دانشگاه هاروارد در بوستون بدست آورد و مدرک دکترای/ پی.اچ.دی خود را در سال ۱۹۸۴ از دانشکده پزشکی دانشگاه پنسیلوانیا در فیلادلفیا دریافت کرد. وی به عنوان متخصص اطفال در دانشگاه دوک در دورهام آموزش دید. اسمنزا آموزش‌های بعد از دکترای خود را در دانشگاه جان هاپکینز در بالتیمور انجام داد و در آنجا یک گروه تحقیقاتی مستقل تأسیس کرد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Top Iranian stem cell scientist, Dr_Masoud_Soleimani, in US jail for 11 months with no proven conviction Free_Masoud_Soleimani

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 6. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

هفته نوبل با اعلام نام برنده جایزه نوبل پزشکی آغاز می‌شود | DW | 06.10.2019علاقمندان به عرصه‌های علم و فرهنگ این روزها بی‌تابانه منتظر اعلام نام برندگان جوایز نوبل سال ۲۰۱۹ هستند. آغازگر هفته نوبل اعلام نام برندگان نوبل رشته‌های علمی است. اعطای جایزه نوبل ادبیات امسال با استثنائی همراه است.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

خون و خشونت، پاسخ حکومت به تجمع مردم لردگان در اعتراض به ابتلا به ویروس اچ‌آی‌وی
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

اعزام فضانورد ایرانی به فضا با پرتاب ربات‌ها آغازمی‌شود/قرارگیری محموله ۳۰۰ کیلوگرمی به زیرمداررییس پژوهشگاه هوافضا با اشاره به تجربیات این پژوهشگاه در زمینه پرتاب محموله زیستی و میمون تا ارتفاع زیر مداری، گفت: بر اساس سند جامع توسعه هوافضای کشور لازم است به سمت اعزام فضانورد به فضا اقدام کنیم که در این راستا کپسول‌هایی را برای این منظور در دستور کار داریم که در فاز اول رباتی تا ارتفاع ۱۵۰ کیلومتری پرتاب می‌شود و بعد از ۵ پرتاب موفق وارد پروژه اعزام انسان خواهیم شد. از اینجا تا فضا پرانتز پفیوزها، اتومبیل ملی شما 'پِراید' نیست؟ میگن سمنده، اما فکر کنم سایپا پراید باشه. در فاز اول اون رو درست کنین. در بقیه فازها ۱۰ برابر قیمت تولید نفروشینش. 🤣🤣 پرچمِ آمریکا:))
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

جشن سالگرد ورود جیمز کوک بریتانیایی به نیوزیلندنخست وزیر نیوزیلند روز شنبه با چند قایق به منطقه گیزبورگ، جایی که جیمز کوک از آنجا با کشتی به نیوزیلند رسید سفر کرد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

درختکاری پاپ به مناسبت آغاز «هفته‌های آمازون»در مراسم کاشت این درخت، چند تن از بومیان منطقه آمازون در برزیل نیز حضور داشتند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

اگر به‌جای سفارت آمریکا در بغداد به سفارت ایران یورش ببرنددر پی بالا گرفتن ناآرامی‌ها در عراق، حسین شریعتمداری، مدیر‌مسئول روزنامه کیهان، با صریح‌ترین تعابیر، در یادداشتی به معترضان_عراقی پیشنهاد داده است که به سفارت آمریکا در بغداد یورش ببرند. ادامه در یادداشت حسین علیزاده تحلیلگر سیاسی 😂😂😂😂
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »