برخورد پلیس ترکیه با معترضان در دیاربکر در پی برکناری شهرداران

  • 📰 bbcpersian
  • ⏱ Reading Time:
  • 34 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 17%
  • Publisher: 51%

پلیس ترکیه در دیاربکر برای متفرق کردن معترضان به برکناری شهردار سه شهر کردنشین از خودروی آب پاش استفاده کرده است. تظاهرکنندگان برای اعتراض به برکناری شهرداران شهرهای دیاربکر، مردین و وان تجمع کرده بودند. اعتراض های مشابهی هم در استانبول و آنکارا برگزار شده که در آنجا هم پلیس بعضی از تظاهرکنندگان را بازداشت کرده است.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

هر سه از اعضای حزب دموکراتیک خلق ها هستند که هوادار کردهاست.

رجب طیب اردوغان، رییس جمهوری ترکیه پیش تر این حزب را به طرفداری از حزب کارگران کردستان، پ ک ک متهم کرده بود.دولت ترکیه پیش از این نیز در پی کودتای نافرجام تابستان ۲۰۱۶ بعضی از شهرداران منتخب شهرهای کردنشین را برکنار کرده بود. وزارت کشور ترکیه برکناری این سه شهردار را موقتی دانسته و گفته به محض پایان تحقیقات درباره آنها، به سر کارهایشان بر می گردند.حزب جمهوری خواه خلق، بزرگ ترین حزب مخالف دولت هم این اقدام را معادل با فاشیسم و ضربه ای به دموکراسی دانسته است.

عبدلله گل، رییس جمهوری سابق و احمد داوداوغلو، نخست وزیر اسبق ترکیه هم که از متحدان سابق آقای اردوغان در حزب حاکم عدالت و توسعه هستند، از این اقدام انتقاد کرده اند و آن را خلاف دموکراسی دانسته اند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

تجمع در مقابل شهرداری / فیلم‌های سگ کشی جدید نیست/ برکناری پیمانکار خاطیتجمع اعتراضی در مقابل شهرداری تهران به خاطر سگ کشی جمعی از مردم و حامیان حیوانات با تجمع مقابل ساختمان شهرداری تهران ضمن اعتراض به فیلم‌های منتشر شده درباره سگ کشی توسط پیمانکار شهرداری، خواستار تصویب قانون حمایت از حیوانات شدند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

شهرداری تهران از برکناری پیمانکار در پی انتشار ویدیوی آزار و اذیت سگ‌ها خبر داد
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

کشف آثار باستانی در «شهر گلادیاتور‌ها» در ترکیهبا ادامه حفاری‌های باستان‌شناسی در «شهر گلادیاتور‌ها» در استان بوردور ترکیه آثار تاریخی فراوانی به دست آمده است. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

راهکار جلوگیری از رشوه‏‎‎‎‎‎‎‎خواری و اختلاس در کشور / پول در کشور گم می‎‎‎‎شودنایب رئیس مجلس گفت: همیشه از زمین‌خواری، قاچاق، رشوه، اختلاس و رانت شکایت می‌کنیم ولی تا به امروز هیچ کاری نتوانسته‌ایم بکنیم در حالی که این مشکلات فقط یک راه‌حل دارد و آن سیستم داده است.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

تماس تلفن ثابت به ثابت در سراسر کشور در عید غدیر رایگان استتماس تلفن ثابت به ثابت در سراسر کشور در عید غدیر رایگان است شرکت مخابرات ایران تماس تلفن ثابت به ثابت در سراسر کشور در عید غدیر خم را رایگان اعلام کرد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

'در جستجوی فریده' نماینده سینمای ایران در اسکار ۲۰۲۰نماینده سینمای ایران برای شرکت در نودودومین دوره مراسم اسکار معرفی شد.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »