برای آینده ۳ محصول اساسی نگران هستم

10/06/1398 04:14:00 ب.ظ

معاون وزیر جهاد کشاورزی: مداخله دولت در قیمت‌گذاری کالاهایی همچون شکر، گندم و دانه‌های روغنی، آینده تولید آنها را به خطر انداخته است

معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور زارعت گفت: در محصولاتی که دولت در قیمت‌گذاری آنها دخالت می‌کند همچون شکر، گندم و دانه‌های روغنی؛ عمیقا برای آینده (تولید) این سه محصول نگران هستم. وی با بیان اینکه سطح برداشت و تولید با کمک موسسه بین‌المللی سیمیت افزایش یافته است، گفت: پکیج علوفه کشور به طور معمول یونجه و ذرت است و ۸۵ درصد علوفه از یونجه تامین می‌شود که این بخش ۲۰ درصد آب کشاورزی را مصرف می‌کند.

این مقام مسئول با بیان اینکه افزایش نرخ ارز باعث رونق تولید پنبه در کشورمان شده است، تصریح کرد: در گذشته بذر پنبه نداشته‌ایم اما اکنون کشاورزانی هستند که در هر هکتار ۵.۵ تا ۶ تن پنبه تولید می‌کنند. وی در پایان با اظهار به اینکه آفت برای کلزا کاران کرمانشاه مشکلات جدی ایجاد کرده است که سازمان حفظ نباتات باید برای حل این موضوع ورود کند، افزود: آفت سفیدک هم مشکل دیگر برای کلزا است و همچنین آفت گل جالیز هم در این مزارع خسارت جدی وارد می‌کند که باید در این باره کمیته مقابله با این آفات تشکیل شود.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایسنا »
Loading news...
Failed to load news.

گروسی: پرونده سایت‌های اعلام نشده ایران باز است؛ دوربین‌ها نصب شدند اما فعلا به آنها دسترسی نداریم

رافائل گروسی، مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی می‌گوید آژانس فعلا سوالی در خصوص سه مرکز اعلام نشده در ایران که در آنجا غنی‌سازی اورانیوم مشاهده شده ندارد و این نهاد در حال بررسی توضیحاتی است که ایران ارائه کرده است. ادامه مطلب >>

احتمال توقف تولید پراید و ۴۰۵ در سال آیندهوزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: طبق یکی از بندهای بسته تولیدی این وزارتخانه برای صنعت خودرو، خودروهای جدید باید در چرخه تولید قرار بگیرند و خودروهای قدیمی که در سایپا پراید و در ایران خودرو پژو ۴۰۵ است، باید از چرخه تولید خارج شوند که این در سال آینده ممکن است اتفاق بیفتد.

نظام آینده افغانستان موضوع بحث در مذاکرات صلح امریکا با طالبان نیستصدیق صدیقی، سخنگوی رییس جمهوری افغانستان شنبه 31 اوت در نشست خبری در کابل گفت، نظام آینده این کشور

خرید ملک در زعفرانیه و بنز برای عمار صالحی/ آقازاده‌هایی که با پول مردم سهامدار می‌شوندسومین جلسه دادگاه گروه جهانبانی در پرونده بانک سرمایه صبح امروز (شنبه) ۹ شهریورماه در شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به جرائم اقتصادی به ریاست قاضی مسعودی مقام برگزار شد.

عراقچی: طرف آمریکایی برای صدور مجوز در خصوص نفت ایران انعطاف‌هایی نشان داده استعراقچی: *طرف آمریکایی برای صدور مجوز در خصوص نفت ایران انعطاف‌هایی نشان داده است *برای بازگشت ایران به اجرای کامل برجام باید فروش نفت ما تامین شود *آمریکا در سیاست خود علیه برجام و ایران منزوی شده است

رایزنی با مجامع هواداران برای حضور زنان در ورزشگاه‌ها و تماشای لیگ فوتبالمعاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده درباره حضور زنان جهت تماشای رقابت‌های باشگاهی فوتبال گفت: برخی معتقدند شاید در رقابت‌های داخلی و بازی‌های لیگ، فضا از نظر فرهنگی برای زنان مناسب نباشد که اگر بتوانیم با مجامع هواداران فعالیت مثبتی انجام دهیم و تضمین کنیم که فضاهای فرهنگی بهتر شود، زنان می‌توانند در رقابت‌های باشگاهی نیز حضور داشته باشند.

حاجی‌میرزایی: حاصل این همه تلاش برای کنکور در خدمت اهداف تعلیم‌وتربیت نیستمحسن حاجی‌میرزایی، گزینه پیشنهادی وزارت آموزش‌وپرورش، با اشاره به برگزاری کنکور گفت: «حاصل این همه تلاش در خدمت اهداف تعلیم‌وتربیت نیست. بنابراین ما باید تلاش کنیم این گردش مالی مفید و گسترده را به سمت تقویت اهداف آموزش‌وپرورش هدایت کنیم.»