بذرپاش: در دیوان محاسبات با کسی شوخی ندارم | DW | 27.07.2020

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 45 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 21%
  • Publisher: 63%

مهرداد بذرپاش، رئیس جدید دیوان محاسبات کشور، ماموریت اصلی این نهاد را نظارت سختگیرانه و'پاسداری از بیت‌المال' خواند و اعتراض‌ها به انتصاب خود را 'سیاسی' دانست. سازمان 'دیدبان شفافیت و عدالت' این گزینش را غیرقانونی می‌داند.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

رئیس جدید دیوان محاسبات کشور، ماموریت اصلی این نهاد را نظارت سختگیرانه و"پاسداری از بیت‌المال" خواند و اعتراض‌ها به انتصاب خود را"سیاسی" دانست. سازمان"دیدبان شفافیت و عدالت" این گزینش را غیرقانونی می‌داند.

بذرپاش ابراز امیدواری کرد که عملکردش در دیوان محاسبات باعث افتخار مجلس شود: «... تا نمایندگانی که به من رای دادند پشیمان نشوند و کسانی هم که رای ندادند بگویند کاش رای می‌دادیم.» محمدرضا میرتاج‌الدینی، نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه، سوالات مطرح‌شده در این زمینه را کنشگری‌ با"انگیزه‌های تخریب" خوانده و"سازمان دیدبان شفافیت و عدالت" را به"القای شبهه" متهم کرده است.

توکلی با انتقاد از"سابقه‌‌تراشی" بذرپاش و حامیان او، پرسیده بود که چرا سنوات اعلام‌شده او از اشتغال‌های پاره‌وقت و غیررسمی، هیچ برگه و سندی از سهم بیمه یا کسور بازنشستگی ندارند.احمد توکلی در تازه‌ترین توییت خود نوشت که روز یکشنبه در جلسه‌ای با حضور رئیس مجلس، رئیس کمیسیون بودجه، دو نماینده دیگر و مدیرعامل دید‌بان، استدلال‌‌ها در اعتراض به انتخاب بذرپاش شرح داده شده است: «... گفتند فرایند آن انتخاب قانونی بوده، شما هم اعتراض‌تان را از مسیر قانون دنبال کنید.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

پاسداری از بیت‌المال ماموریت اصلی دیوان محاسبات است/ باید قیمت کالا و خدمات را کنترل کنیمبذرپاش در مراسم تودیع و معارفه رئیس کل و دادستان دیوان محاسبات: *با ما کار سیاسی کردند، ولی من در اینجا کار سیاسی نخواهم کرد *من از همه آنها گذشتم *از حقوق مردم و بیت‌المال کوتاه نمی‌آیم *پای بیت‌المال در میان است و شوخی ندارم
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

توضیحات میرتاج‌الدینی درباره ابهامات ایجاد شده راجع به رییس جدید دیوان محاسباتنائب‌رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی ضمن تشریح روند انتخاب دو گزینه این کمیسیون برای ریاست دیوان محاسبات، تاکید کرد که «مهرداد بذرپاش بیش از ۲۰ سال سابقه کاری دارد و مسئولیت بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی شریف را به عنوان سوابق ۲۰ ساله احتساب نکرده‌ است.»
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

مراسم معارفه رئیس جدید دیوان محاسبات برگزار شد- اخبار سیاسی - اخبار تسنیم - Tasnimمراسم معارفه رئیس جدید دیوان محاسبات برگزار شد هفته گذشته با رأی نمایندگان بذرپاش و کامیار به عنوان رئیس و دادستان جدید دیوان محاسبات انتخاب شدند
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

قالیباف: فرآیند انتخاب رئیس دیوان محاسبات براساس قانون پیش رفت- اخبار سیاسی - اخبار تسنیم - Tasnimقالیباف: انتخاب رئیس دیوان_محاسبات براساس قانون پیش رفت مردم توقع دارند که مشکلات را به هم پاس ندهیم، مردم حاکمیت را یکپارچه می‌دانند در مجلس یازدهم اولویت بر نظارت داریم و کشور نیز امروز بیش از گذشته بر نظارت نیاز دارد
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

بذرپاش: کسی حق ندارد خدشه‌ای به دیوان محاسبات وارد کند- اخبار سیاسی - اخبار تسنیم - Tasnimبذرپاش: کسی حق ندارد خدشه‌ای به دیوان محاسبات وارد کند دیوان محاسبات اصلی‌ترین نهاد نظارت مالی کشور است حسابرسی عملکرد اصلی‌ترین کاری است که باید دنبال کنیم متأسفانه طی سال‌های گذشته دولت بودجه‌ریزی مبتنی بر عملکرد را مورد توجه قرار نداده است 🎥 بذرپاش: در دیوان محاسبات سیاسی کاری نمی‌کنم
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

هانا جنوب تگزاس را درنوردید؛ شیوع کرونا امدادرسانی را دشوار کردنخستین طوفان فصلی آتلانتیک ۲۰۲۰ (هانا) به مناطق جنوبی ایالت تگزاس رسید و مطابق اعلام فرماندار این ایالت، حداقل ۳۲ این ایالت را با سرعت ۱۴۵ کیلومتر در ساعت درنوردیده و خساراتی به آنها وارد کرده است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »