بحران کشمیر؛ نخست وزیر هند وعده بازگشت 'شکوهمندی گذشته' را به کشمیر داد

  • 📰 bbcpersian
  • ⏱ Reading Time:
  • 15 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 9%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

نارندرا مودی، نخست وزیر هند، به شدت از تصمیمش در مورد لغو امتیازات ویژه منطقه مسلمان نشین کشمیر تحت کنترل این کشور دفاع کرد. آقای مودی که در روز استقلال هند سخن می‌گفت با اشاره به این که کشمیر 'نقشی مهم در توسعه هند دارد، افزود که این تصمیم او 'شکوهمندی گذشته' را به این منطقه بازمی‌گرداند.

نارندرا مودی، نخست وزیر هند، به شدت از تصمیمش در مورد لغو امتیازات ویژه منطقه مسلمان نشین کشمیر تحت کنترل این کشور دفاع کرد.

او تاکید کرد که اصل ۳۷۰ که براساس آن امتیازاتی ویژه به کشمیر اعطا شد، باعث فساد و تبعیض در این منطقه شده بود. از زمان لغو این امتیازات در هفته گذشته دولت هند با قطع تلفن و اینترنت، ارتباط کشمیر را با بیرون قطع کرده و ده‌ها هزار نظامی در خیابان‌ها گشت می‌زنند و سران محلی دستگیر شده‌اند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 15. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

عمران خان دولت هند را به برنامه‌ریزی برای اقدام نظامی در کشمیر متهم کردعمران خان دولت هند را به برنامه‌ریزی برای اقدام نظامی در کشمیر متهم کرد هند روز ۱۴ مردادماه اعلام کرد که خودمختاری ایالت کشمیر از این پس اعتبار نخواهد داشت. هند به دنبال آن است که این منطقه را به دو بخش تقسیم کند.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

قرار است این کشتی گرتا تونبرگ را به آمریکا برساند | DW | 14.08.2019'مالیزیای دوم' کشتی‌ای است که گرتا تونبرگ، فعال جنبش 'جمعه‌ها برای آینده' سفر دوهفتگی به آمریکا را با آن آغاز کرده است. این کشتی حتی توالت ندارد، و اما برای تونبرگ استفاده از وسیله‌ای مهم است که مواد آلاینده تولید نکند. گالری عکس
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

شیخ زکزاکی تصمیم به خروج از هند گرفتشیخ زکزاکی تصمیم به خروج از هند گرفت رهبر شیعیان نیجریه به دلیل محدودیت‌های امنیتی که بر وی در جریان سفر درمانی‌اش در هند اعمال شده است، تصمیم به خروج از هند گرفت.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

اگر به گربه حساسیت دارید این واکسن جدید شاید راه حل شما باشداگر به گربه حساسیت دارید این واکسن جدید شاید راه حل شما باشد البته این واکسن جدید موسوم به «هایپو کت» ویژه گربه ها است. حساسیت انسان به گربه معمولا به دلیل وجود پروتئینی است که در پوست، آب دهان، و ادرار گربه وجود دارد.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

اسرائیل مشغول بررسی ممنوعیت ورود دو عضو کنگره آمریکا به این کشور استیک مقام رسمی اسرائیل گفته است که دولت این کشور مشغول بررسی ممنوعیت ورود دو عضو کنگره آمریکا به این کشور است. \r\n به گزارش رویترز، رشیده طالب و ایلهان عمر، دو عضو دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا که چندین
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

شمار قربانیان سیل در هند به 282 نفر رسیدشمار جان باختگان سیلاب اخیر در هند به 282 نفر افزایش یافت. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »