چرا بازارهای مالی نگران هستند؟

24/05/1398 01:57:00 ب.ظ

چرا بازارهای مالی نگران هستند؟ رکود در راه است؟

بازارهای مالی علایم هشدار دهنده‌ای در مورد چشم‌انداز اقتصادی بریتانیا و ایالات متحده به نمایش گذاشته‌اند. آیا رکود در راه است؟ مناقشه بر سر تجارت جهانی یک عامل نگرانی برای بسیاری ازکشورها است.

نگرانی بسیاری از کسب و کارها و سرمایه گذاران (البته نه همه آنها) در مورد احتمال دسترسی به توافقی بر سر خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا هم می‌تواند از عوامل این نگرانی باشد.

بریتانیا اخیرا شاهد کاهش فعالیت اقتصادی در یک دوره مالی بوده و برای همین دولت اصلاعلاقه‌ای به یک رکود قریب الوقوع ندارد. در آمریکا برای رکود باید کاهش چشمگیرتری در وضعیت اقتصادی بوجود آید. آلمان هم وضعیت مشابهی اخیرا تحربه کرده و طبق آمار جدید، رکود ممکن است به اقتصاد این کشور هم برسد.

منحنی بازدهی برای دولت آلمان هنوز وارونه نیست اما نکته دیگری درباره اوراق قرضه دولتی وجود دارد که به وضوح نشاندهنده چشم انداز ضعیف اقتصادی است و آن این است که نرخ بازدهی زیر صفر است. به این معنا است که دارندگان اوراق قرضه دولتی عملا به جای گرفتن بهره از دولت به دولت وام داده‌اند. headtopics.com

این منعکس کننده سیاست نرخ بسیار پایین نرخ بهره بانک مرکزی اروپا است، اما نشانه چشم انداز ضعیف اقتصادی هم هست.

ادامه مطلب:
BBC NEWS فارسی »

خانه‌ای برای معلولان و زنان مبتلا به اچ آی وی!

موسس انجمن احیا گفت: دریافت مجوز از اطلاعات سپاه برای تاسیس انجمن حمایت و یاری از آسیب‌دیدگان اجتماعی واشی بسیاری داشت. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

مذاکره‌ احزاب سیاسی کرد با جمهوری اسلامی: چرا آری؟ چرا نه؟ | DW | 15.08.2019در پی انتشار اخباری مبنی بر مذاکره چهار حزب کردستان ایران با مقامات جمهوری اسلامی، آسو حسن زاده جانشین دبیرکل و سخنگوی دفتر سیاسی حزب دمکرات کردستان، در یادداشتی اختصاصی برای دویچه‌وله فارسی به همین موضوع پرداخته است.

اگر می‌خواهید دایناسور بخرید، سری به دبی بزنیدهمزمان با توسعه چشم‌گیر دبی، بازارهای این شهر پرزرق و برق هر آنچه گردشگران و ساکنان محلی به آن نیاز اگه اخوند شیعه ایرانی میفروشن ، سری بزنم 😂 سخنگوی جنبش انصارالله_یمن و هیئت همراه دقایقی پیش با خامنه ای مگه اینها محاصره نیستن چه طوره؟!!! خودشون به این راحتی رفت و آمد می کنند به همین روش هم سلاح و پهپاد و موشک می فرستن برای این پاپتی ها

سیر صعودی ارزش سهام در بازارهای بورس اروپا

روند نزولی ارزش سهام در بازارهای بورس اروپا

سوپر جام اروپا: چرا بازی لیورپول-چلسی مهم است؟فاتح لیگ قهرمانان فوتبال اروپا و قهرمان لیگ اروپا امشب (چهارشنبه ۱۴ اوت) در ورزشگاه بشیکتاش پارک استانبول بازی می‌کنند. هر دو تیم فرصت دارند تا اولین جام این فصل خود را به دست آورند. اما چرا دیدار لیورپول و چلسی اهمیت ویژه‌ای دارد؟ در این مطلب پنج دلیل مهم بودن این بازی را می‌خوانید.