بحران سنی و شیعه در «تکاب» بر سر مجسمه دف یا منافع امام‌جمعه؟

28/07/1398 02:25:00 ب.ظ

با خطبه اخیر امام‌جمعه تکاب، مجسمه_دف که قرار بود نمادی شود از وحدت میان شیعه و سنی، به محل نزاعی میان شهروندان پیرو این دو مذهب اسلامی تبدیل شده است. حاشیه‌هایی که البته شعله‌ور کردن آتش درگیری قومی نیز در آن به چشم می‌آید. آن_سوی_خبر miladpoureisa

مجسمه دف به ابتکار شهرداری تکاب شهری که در استان آذربایجان‌غربی قرار گرفته، وسط یکی از میدان‌های اصلی این شهرستان نصب شد تا به گفته مدیران شهرداری «جاذبه گردشگری» باشد برای شهروندان و مسافرانی که به تکاب می‌آیند.

حالا و با خطبه اخیر حجت‌الاسلام «عیسی برادری»، امام‌جمعه تکاب، مجسمه دف که قرار بود نمادی شود از وحدت میان شیعه و سنی، خود به محل نزاعی میان شهروندان پیرو این دو مذهب اسلامی تبدیل شده است. حاشیه‌های که البته شعله‌ور کردن آتش درگیری قومی نیز در آن پررنگ به چشم می‌آید.

امام‌جمعه تکاب در خطبه هفته گذشته خود که با زبان ترکی ایراد شد، خورشید کوچک نقش بسته بر میانه این مجسمه را نمادی از پرچم کردستان دانسته و مسوولان شهرداری را به تبلیغ قوم‌گرایی کُردی متهم کرده است. نکته این‌که شهردار تکاب از شهروندان کُرد و سنی مذهب به شمار می‌آید. headtopics.

ادامه مطلب:
ایران وایر »
Loading news...
Failed to load news.

وزیر امور خارجه بحرین: قطر مانع حل بحران در يمن استشیخ خالد بن احمد آل خلیفه، وزیر امور خارجه بحرین روز جمعه 18 اکتبر در مصاحبه‌ای مطبوعاتی از قطر به پس معلوم شد : اونی که هر روز بمب میریزه سر ملت مستضعف یمن قطر....😂 این بشکه ی نجاست باز ابراز عقیده کرد یه جا بتمرگ که بوی تعفنت شامه مردمت را مشمئز می کند منبع نجاست😷😷😷

تلاش‌ برای حل بحران سوریه؛ از سفر پلوسی به اردن تا گفتگوی مرکل و پوتیننانسی پلوسی و چاک شومر توافق واشنگتن و آنکارا در موضوع توقف جنگ به شرط خروج نیروهای کرد از شمال سوریه را «شرم‌آور» خوانده بودند. آنها اعلام کرده بودند که با این توافق «اردوغان هیچ چیزی را از دست نداده و در مقابل ترامپ به او همه چیز داده است.»

زن شیعه لبنانی خطاب به نصرالله و بری: کجائید شرم‌تان باد بیاید تظاهرکنندگان را ببينيدیک زن شیعه لبنانی از اهالی منطقه جنوب این کشور که در تظاهرات اعتراضی علیه فساد طبقه سیاسی حاکم بر نشنیدیم نصرالله با اره بیوفته به جان مردمش !!! اللهم اشتغل الظالمین بالظالمین! واحفظ السید نصرالله قائد حزب الله! عزیز نا وموجب عزتناوعزة العرب والمسلمین.

ترکیه به دنبال تقویت موضع در سوریه؛ ایجاد ۱۲ پست دیدبانی و گسترش منطقه امناردوغان اعلام کرد که وسعت «منطقۀ امن» مد نظر ترکیه، بسیار گسترده‌تر از منطقه‌ای است که پیش‌تر در چهارچوب توافق آتش‌بس، با آمریکایی‌ها بر سر آن توافق شده بود. ترکیه تروریست اردوغان: اگر کردها از شمال سوریه خارج نشوند سرشان را خرد می‌کنیم

درگیری‌های شدید در سانتیاگو؛ رئیس جمهوری شیلی وضعیت اضطراری اعلام کردجمعه شب علاوه بر غارت چند فروشگاه و حمله با کوکتل مولوتف به چند ایستگاه مترو، ساختمان شرکت برق ایتالیایی «انل» و یکی از شعبه‌های بانک شیلی نیز در آتش سوختند.

تاکید اسد بر توقف تجاوز ترکیه و لزوم خروج نیروهای آمریکایی و ترکیه‌ای از سوریهبشار اسد امروز، جمعه با «الکساندر لاورنتیف» فرستاده ویژه رئیس جمهوری روسیه در امور سوریه و «سرگئی ورشینین» معاون وزیر امور خارجه روسیه و هیئت همراه وی در دمشق دیدار و گفت‌وگو کرد. بشارجون چجوری منع رطب خوری میکنه با مستی از باده رطب اسد هیچ کس بیش از تو حرومزاده نیست منم مسیح منجی عالم خخخخ،بشار اختیار خشتکشم نداره سالهاست، یه دیکتاتور پلاستیکی