بحران سوخت در سوریه و ونزوئلا؛ تحریم‌های آمریکا صادرات بنزین ایران را میلیارد دلاری کرد

21/10/1399 07:46:00 ب.ظ

ادامه بحران سوخت در سوریه و ونزوئلا تحت تاثیر شدت یافتن تحریم‌های آمریکا علیه این دو کشور به بازار صادرات بنزین ایران رونق بی‌سابقه‌ای بخشیده است.

ادامه بحران سوخت در سوریه و ونزوئلا تحت تاثیر شدت یافتن تحریم‌های آمریکا علیه این دو کشور به بازار صادرات بنزین ایران رونق بی‌سابقه‌ای بخشیده است. همزمان، احمد شمعات، رئیس شرکت ملی توزیع فرآورده‌های نفتی سوریه بدون اعلام تاریخ مشخصی به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفت که محموله‌های جدید وارداتی «به زودی» به این کشور رسید.

البته او بدون اشاره به مبدا واردات سوخت، خاطر نشان کرد که زمان دقیق آن به شرایط موجود و برخی عوامل بستگی دارد.

تانکر ترکرز، شرکت ردیابی نفتکش‌ها روز جمعه گزارش داد که یک نفتکش ایران با ظرفیت حمل دو میلیون بشکه نفت خام در حال عبور از کانال سوئز است و احتمالا روز دوشنبه به بندر بانیاس سوریه می‌رسد. پیشتر برخی منابع خبری از تصمیم دولت سوریه برای کاهش ۵۰ درصدی عرضه بنزین خبر داده بودند. کمبود سوخت در سوریه موجب شده تا قیمت بنزین در بازار سیاه به بیش از دو برابر نرخ دولتی آن برسد. در حالی که هر لیتر بنزین آزاد ۱۰۵۰ لیره فروخته می‌شود، نرخ یارانه‌ای آن ۴۵۰ لیره است.

سوریه از سال‌های دور یکی از وارد کنندگان نفت خام ایران برای تولید فرآورده‌های نفتی بوده چرا که تولید نفت این کشور در بالاترین میزان ۴۰۰ هزار بشکه در روز بوده که پس از وقوع جنگ داخلی در این کشور به شدت کاهش یافته است. headtopics.com

ایران به ارسال محموله‌های بنزین به ونزوئلا ادامه می‌دهد

ادامه مطلب:
euronews فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

بایدن در مراسم فارغ‌التحصیلی دانشجویان آکادمی نظامی زمین خورد

رئیس جمهور آمریکا در مراسم فارغ‌التحصیلی دانشجویان آکادمی نظامی نیروی هوایی در ایالت کلرادو زمین خورد. - Anadolu Ajansı ادامه مطلب >>

بحران سوخت در صنعاء: صف‎‌های طولانی و بازار سیاه حوثی‌هابر اساس گزارش‌های رسیده از یمن صنعاء پایتخت اشغال شده این کشور شاهد یکی از بحرانی‌ترین دوران‌های خود

شورای امنیت ملی ترکیه: طرفها در سوریه به وخامت بیشتر بحران انسانی پایان دهندشورای‌امنیت‌ملی‌ترکیه: طرفها در سوریه به وخامت بیشتر بحران انسانی پایان دهند

بحران واکسن در ایران، بحران اعتماد استمزدک دانشور گفت: توزیع واکسن یکی از مهم‌ترین چالش‌های پیش روست. این باور عمومی وجود دارد که توزیع کالاهای حساس در ایران بیش از آنکه تابع قانون و نظم باشد بنده پول و قدرت است؛ یعنی حسی ناخودآگاه که در بستر بی‌اعتمادی تاریخی به دولت شکل گرفته اجازه نمی‌دهد حرف دولتمردان و متولیان مورد قبول واقع شود.

هفت کشته در پی انفجار تانکرهای سوخت در شمال کابل | DW | 02.05.2021پایتخت افغانستان شامگاه شنبه شاهد انفجار و آتش‌سوزی مهیبی بود. در این حادثه که در شمال کابل روی داد، چندین تن کشته و زخمی شدند. شدت این انفجار به اندازه‌ای بود که ستون‌های دود در بیشتر قسمت‌های پایتخت دیده می‌شد.

موج جدید آتش‌سوزی‌ها‌ در شمال ایران؛ فقط در گیلان ۵۲ هکتار جنگل و مرتع‌ سوختدر پی بروز موج جدیدی از آتش‌سوزی جنگل‌ها در شمال ایران، امیر مرادی، مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان، از سوختن ۵۲ هکتار از مراتع و جنگل‌های ۱۳ شهرستان در این استان طی دو روز گذشته خبر داد.