هفت کشته در پی انفجار تانکرهای سوخت در شمال کابل | DW | 02.05.2021

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 27 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 14%
  • Publisher: 63%

پایتخت افغانستان شامگاه شنبه شاهد انفجار و آتش‌سوزی مهیبی بود. در این حادثه که در شمال کابل روی داد، چندین تن کشته و زخمی شدند. شدت این انفجار به اندازه‌ای بود که ستون‌های دود در بیشتر قسمت‌های پایتخت دیده می‌شد.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

به گفته طارق آرین، سخنگوی وزارت داخله افغانستان انفجار و آتش‌سوزی مهیب شنبه شب (۱۱ اردیبهشت / اول مه) حدود ساعت ۹ شب در ورودی شمال شهر کابل در منطقه کاریز میر در ولسوالی شکردره روی داده است.

در این ورودی معمولا کامیون‌های سوخت‌بر و تانکرها توقف می‌کنند، چرا که بعد از ساعت ۲۱ شب اجازه ورود به کابل را دارند.سخنگوی وزارت داخله افغانستان درباره علت این آتش‌سوزی گفت که نخست، یک تانکر سوخت آتش گرفت و سپس دامنه حریق گسترش یافت، به طوری که ده‌ها تانکر در آتش‌سوخته‌اند. البته علت آتش‌گرفتن نخستین تانکر هنوز مشخص نیست.این رویداد همچنین باعث قطع برق پایتخت افغانستان شد.

پایتخت افغانستان در گذشته نیز شاهد چنین رویدادهای بوده است. در سال ۲۰۱۴ نیز صد‌ها تانکر حامل مواد سوخت در غرب آتش طعمه آتش‌سوزی شده بود.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

انفجار بمب در نزدیکی یک مدرسه در کابل دست‌کم ۲۵ کشته و ۷۵ زخمی برجای گذاشتانفجار بمب در نزدیکی یک مدرسه در کابل دست‌کم ۲۵ کشته و ۷۵ زخمی برجای گذاشت جزئیات بیشتر🔽 درودها دوستان فردا یکشنبه 9.5.2021 درویش بر پاپ اعظم 26.9.1442 next one یا بعدی بر درویش 19.2.1400 خورشید بر پاپ بانو بسیار ناراحت و غمگینم ، مادرم هم بسیار ناراحته لحظاتی پیش خبر آمد تعداد پرکشیدگان که اکثرا دانش آموزان دختر هستن 53تن هست خدایاریشه ظلم طالبان و داعش رو خشک کن
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

انفجار در نزدیکی مدرسه‌ای دخترانه در کابل ده‌ها کشته بر جا گذاشت | DW | 08.05.2021منابع گوناگون شمار کشته‌شدگان انفجار در کابل را بین ۳۰ تا ۰ ۴ نفر عنوان کرده‌اند. گفته می‌شود که بیشتر قربانیان دانش‌آموزان یک مدرسه دخترانه هستند. تا کی جهان در قبال کشتارهای طالبان و هم عملانشان در سراسر جهان بی تفاوت باقی خواهند ماند؟ نتیجه حمایت رژیم_جاعشی از فرقه تروریستی طالبان کل منطقه آرامش نخواهد داشت. فرقه_تبهکار ماله_کش_اعظم نگفتی کار داعش بوده نگفتی هیلاری کلینتون و ترامپ اعتراف کردند داعش به دست آمریکا ساخته شده حقوق_بشر حقوق_زنان دموکراسی
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

ویدئو؛ انفجار تانکر‌های سوخت در شمال کابل ۷ کشته برجای گذاشتبه گزارش وزارت داخله افغانستان در این حادثه که سبب قطع برق پایتخت نیز شد همچنین ۱۴ نفر به شدت مجروح شدند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

انفجار مین و کشته شدن ۱۱ مسافر اتوبوس در افغانستان؛ طالبان آتش‌بس اعلام کردشمار جانباختگان حمله به مدرسه دخترانه سیدالشهدا در کابل نیز به ۶۳ نفر رسید و ۱۵۰ نفر دیگر در این انفجار زخمی شدند. اغلب قربانیان این حادثه دانش آموزانی بودند که بین ۱۱ تا ۱۵ سال سن داشتند. This gang of murders are full of hate, enemy of God, worst enemy of Islam, backwarded and inhuman.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

انفجار خودروی بمب‌گذاری شده در افغانستان؛ 25 کشته
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »