بحران اوکراین؛ سفر صدراعظم آلمان به کی‌یف و مسکو با هدف پیدا کردن راهی برای صلح

25/11/1400 02:04:00 ب.ظ

🔻اعتمادآنلاین گزارش می‌دهد: 🔸️بحران اوکراین؛ سفر صدراعظم آلمان به کی‌یف و مسکو با هدف پیدا کردن راهی برای صلح

اولاف شولتز، صدراعظم آلمان، روز دوشنبه به کی‌یف سفر می‌کند. رهبران غربی ابراز نگرانی کرده‌اند که حمله روسیه به اوکراین ممکن است هر لحظه اتفاق بیفتد و باعث سقوط بازارهای سهام و افزایش قیمت نفت شود. منیژه موذن- اولاف شولتز، صدراعظم آلمان، روز دوشنبه به کی‌یف سفر می‌کند. رهبران غربی ابراز نگرانی کرده‌اند که حمله روسیه به اوکراین ممکن است هر لحظه اتفاق بیفتد و باعث سقوط بازارهای سهام و افزایش قیمت نفت شود.

به گزارش اعتمادآنلاین ، شولتز پیش از خروج از آلمان، گفت که هر گونه حمله روسیه منجر به «تحریم‌های سختی می‌شود که با دقت آماده کرده‌ایم و می‌توانیم فوراً آنها را اجرا کنیم». او گفت: «(این سفرها) درباره این است که چگونه بتوانیم راهی برای تضمین صلح در اروپا پیدا کنیم.»

انتظار می‌رود شولتز و ولادیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین، درباره چگونگی کمک به ثبات اقتصادی اوکراین در پس ترس از یک جنگ قریب‌الوقوع و تاثیر آن بر پول این کشور صحبت کنند. یک منبع آلمانی به رویترز گفت که تعلیق واجد شرایط بودن اوکراین برای پیوستن به ناتو برای آلمان روی میز نیست. headtopics.com

با شروع هفته تجاری در آسیا در صبح دوشنبه دورنمای حمله روسیه به اوکراین باعث سقوط سهام شد. سهام Nikkei در ژاپن 2% سقوط کرد و بازار هنگ‌کنگ نیز 1.2% کاهش یافت. قیمت نفت خام برنت یک درصد افزایش یافت و به بالاترین حد در هفت سال گذشته یعنی 95.46 دلار رسید.

ادامه مطلب:
🌐 اعتمادآنلاين »
Loading news...
Failed to load news.

بحران اوکراین؛ صدراعظم آلمان برای کاستن از تنش به کی‌یف و مسکو می‌رودآلمان همچون ایالات متحده و دست کم پانزده کشور اروپایی و غیر اروپایی در پی بحرانی شدن اوضاع و هویدا شدن نشانه‌هایی دال بر وقوع جنگ دراوکراین خواستار خروج فوری اتباع خود از این کشور شده‌اند.

طی سفر اردوغان به امارات 12 توافقنامه همکاری به امضا می‌رسدطی سفر اردوغان به امارات 12 توافقنامه همکاری به امضا می‌رسد طی سفر رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه به امارات متحده عربی 12 توافقنامه میان مقامات دو کشور به امضای طرفین خواهد رسید.

کی‌یف: آسمان اوکراین را به روی پروازها نمی‌بندیمکی‌یف: آسمان اوکراین را به روی پروازها نمی‌بندیم اوکراین می‌گوید بستن حریم هوایی این کشور به روی پروازها را اقدامی اشتباه می‌داند و از آن حذر می‌کند بیچاره ها خودشون جنگ نمیخوان،ولی به زور میخوان باهاش بجنگن

خروج دیپلمات‌ها و شهروندان عادی کشورها از کی‌یف؛ روسیه آماده حمله به اوکراین می‌شودبه‌دنبال گمانه‌زنی‌های آمریکا و اروپا مبنی بر حمله احتمالی روسیه به اوکراین، مقامات آمریکایی اعلام کردند که واشینگتن در حال تهیه طرحی برای تخلیه سفارت خود الموت..الپوتین...

پوشش لحظه به لحظه بحران اوکراین؛ کی‌یف حریم هوایی کشور را نمی‌بنددغرب با هشدارهای مکرر روسیه را در صورت حمله با وضع تحریم‌های سنگین و پاسخ 'فوری و مناسب' تهدید می‌کند. مسکو در مقابل، «هیستری» آمریکا را محکوم کرده و می‌گوید واشنگتن و متحدانش با پروپاگاندا (تبلیغات سیاسی) و دستاویز قرار دادن «حمله قریب الوقوع روسیه به اوکراین» تنش‌زایی می‌کنند. آمریکا دنبال چیست؟چرا وقتی روسیه متجاوز کریمه را گرفت هیچ غلطی نکرد،حالا فقط طبل توخالی هست وضررشو فقط مردم اکراین میبینند،وپوتین متجاوز برنده هیاهوی پوچ آمریکا ست روسیه برای نگه داشتن اوکراین در کنارش راه دیگری بجز جنگ، ندارد مگر اینکه انگلستان از دشمنی با روسها و فتنه سازی تکرار گشتار بالکان در بین روسها دست بردارد. بنظرتون جنگ میشع؟؟؟

سفر رئیس‌جمهور اردوغان به امارات؛ فرصت‌های جدید تجاری و سرمایه‌گذاریانتظار می‌رود سفر رئیس جمهور ترکیه به امارات متحده عربی منجر به افزایش حجم تجارت دو کشور و ایجاد فرصت‌های جدید برای سرمایه گذاری شود. - خبرگزاری آناتولی منتظر نتایج مثبت این نشست هستیم..