با گرانی مواجه هستیم نه گران‌فروشی!

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 25 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 13%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

سرپرست وزارت صمت: با گرانی مواجه هستیم نه گران‌فروشی! سرپرست وزارت صمت با تاکید بر برخورد با گران‌فروشان، تصریح کرد که در حال حاضر کالا به وفور وجود دارد و تغییرات قیمت کالاها ناشی از افزایش هزینه‌های تولید است و نه گران‌فروشی.

به گزارش ایسنا، حسین مدرس خیابانی با بیان اینکه بازار در حال حاضر با کمبود و گرانی مواجه نیست، تصریح کرد: بخش عمده‌ای از کالاها تحت تاثیر شاخص‌های کلان اقتصاد مثل نرخ ارز، نرخ تورم و دستمزد هستند، ضمن اینکه وفور و فراوانی کالا هم وجود دارد. بنابراین افزایش قیمتی که در حال حاضر در همه کالاها شاهد هستیم متاثر از شاخص‌های کلان اقتصادی است و اگر جلو تغییرات طبیعی قیمت متاثر از افزایش قیمت عوامل تولید را بگیریم و دستوری برخورد کنیم، یعنی در سال جهش تولید جلو تولید را می‌گیریم.

وی افزود: البته در این شرایط عده‌ای هم سوء استفاده می‌کنند، بنابراین اگر گران‌فروشی ناشی از احتکار و امتناع اتفاق افتاده باشد و نه تغییرات قیمت و گرانی، به شدت برخورد می‌کنیم. به گزارش ایسنا، بررسی وضعیت تورم در تیر ماه در آمار مرکز آمار ایران نشان می‌دهد که هزینه خانوارها نسبت به خرداد امسال و تیر ماه سال گذشته افزایش داشته است؛ به طوری که تورم ماهانه رشد ۴.۴ درصدی داشت و تورم نقطه به نقطه نیز با رشد ۴.۴ درصدی به ۲۶.۹ درصد رسیده بود که این تغییر در قیمت کالاهای خوراکی ملموس است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 2. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

چرا راهکار سوئیس برای معامله با ایران عمل می‌کند، اما اینستکس نه؟ | DW | 29.07.2020نخستین محموله ارسالی از طریق راهکار سوئیس بدون دشواری به ایران رسیده است. محموله دوم به‌زودی ارسال می‌شود. این در حالی است که 'اینس‌تکس' راهکار اتحادیه اروپا برای انجام معامله با شرکت‌های ایرانی موفق نبوده است.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

بذرپاش: در دیوان محاسبات با کسی شوخی ندارم | DW | 27.07.2020مهرداد بذرپاش، رئیس جدید دیوان محاسبات کشور، ماموریت اصلی این نهاد را نظارت سختگیرانه و'پاسداری از بیت‌المال' خواند و اعتراض‌ها به انتصاب خود را 'سیاسی' دانست. سازمان 'دیدبان شفافیت و عدالت' این گزینش را غیرقانونی می‌داند.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

اولین تبادل تجاری با ایران از طریق 'کانال تجارت بشردوستانه سوییس' انجام شداولین تبادل تجاری با ایران از طریق 'کانال تجارت بشردوستانه سوییس' انجام شد دولت سوییس روز دوشنبه اعلام کرد که یک شرکت دارویی سوییسی اولین تبادلات تجاری را توسط 'کانال تجارت بشردوستانه' با ایران انجام داده است.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

ابهام در موضوع واگذاری بخشی از کوه دماوند/ نامه نگاری محیط زیست با رییس دستگاه قضامعاون دفتر مدیریت زیستگاه‌ها و امور مناطق سازمان محیط زیست با بیان اینکه اصالت سند وقف بخشی از کوه دماوند باید توسط سازمان جنگل‌ها و دستگاه قضایی کشور مورد بررسی قرار گیرد، گفت: این موضوع هنوز ابهاماتی برای ما دارد و اکنون در حال تنظیم نامه‌ای برای رییس قوه قضاییه هستیم.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

آمادگی مردم در مقابله با حوادث ۸ درصد استتهران - ایرنا - رئیس جمعیت هلال‌احمر با تاکید بر وضعیت انبارهای امدادی هلال‌احمر و پایگاه‌های اقماری این جمعیت گفت: با توجه به اینکه میزان وقوع حادثه در کشور ۸۰ از ۱۰۰ است و در مقابل میزان آمادگی مردم در مقابله با حوادث هشت از ۱۰۰ است.
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

سخنگوی وزارت خارجه: ظریف با خط تلفنی امن یک ساعت با پوتین رایزنی کرد | DW | 27.07.2020سخنگوی وزارت خارجه ایران گفت که ظریف در جریان سفر به مسکو با 'خط تلفنی امن' یک ساعت با پوتین رایزنی کرده است. او همچنین گفت: «ایران به وقت مقتضی پاسخ لازم به اقدام تروریستی آمریکا در مورد هواپیمای مسافربری ماهان را خواهد داد».
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »