با گرانی مواجه هستیم نه گران‌فروشی!

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) با تاکید بر برخورد با گران‌فروشان، تصریح کرد که در حال حاضر کالا به وفور وجود دارد و تغییرات قیمت کالاها ناشی از افزایش هزینه‌های تولید است و نه گران‌فروشی.

29/07/2020 11:45:00 ق.ظ

سرپرست وزارت صمت: با گرانی مواجه هستیم نه گران‌فروشی! سرپرست وزارت صمت با تاکید بر برخورد با گران‌فروشان، تصریح کرد که در حال حاضر کالا به وفور وجود دارد و تغییرات قیمت کالاها ناشی از افزایش هزینه‌های تولید است و نه گران‌فروشی.

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) با تاکید بر برخورد با گران‌فروشان، تصریح کرد که در حال حاضر کالا به وفور وجود دارد و تغییرات قیمت کالاها ناشی از افزایش هزینه‌های تولید است و نه گران‌فروشی.

وی افزود: البته در این شرایط عده‌ای هم سوء استفاده می‌کنند، بنابراین اگر گران‌فروشی ناشی از احتکار و امتناع اتفاق افتاده باشد و نه تغییرات قیمت و گرانی،  به شدت برخورد می‌کنیم.به گزارش ایسنا، بررسی  وضعیت تورم در تیر ماه در آمار مرکز آمار ایران نشان می‌دهد که  هزینه خانوارها نسبت به خرداد امسال و تیر ماه سال گذشته افزایش داشته است؛ به طوری که تورم ماهانه رشد ۴.۴ درصدی داشت و تورم نقطه به نقطه (تیر ماه نسبت به ماه مشابه سال قبل) نیز با رشد ۴.۴ درصدی به ۲۶.۹ درصد رسیده بود که این تغییر  در قیمت کالاهای خوراکی ملموس است.

پرسپولیسی‌ها جام قهرمانی لیگ برتر را بالای سر بردند- اخبار فوتبال ایران - اخبار ورزشی تسنیم | Tasnim دختر هندی به خاطر پوشیدن شلوار جین کشته شد - BBC News فارسی هیچ شبکه و پیام رسان داخلی یا خارجی فیلتر نخواهد شد ادامه مطلب: خبرگزاری ایسنا »

euronews - اخبار بین المللی در مورد چین

چین | فهرست کلیه مقاله‌های منتشر شده نوسط یورونیوز در زمینه‌های بین‌االمللی، اقتصاد، سیاست، علم و شیوه زندگی

چرا راهکار سوئیس برای معامله با ایران عمل می‌کند، اما اینستکس نه؟ | DW | 29.07.2020نخستین محموله ارسالی از طریق راهکار سوئیس بدون دشواری به ایران رسیده است. محموله دوم به‌زودی ارسال می‌شود. این در حالی است که 'اینس‌تکس' راهکار اتحادیه اروپا برای انجام معامله با شرکت‌های ایرانی موفق نبوده است.

بذرپاش: در دیوان محاسبات با کسی شوخی ندارم | DW | 27.07.2020مهرداد بذرپاش، رئیس جدید دیوان محاسبات کشور، ماموریت اصلی این نهاد را نظارت سختگیرانه و'پاسداری از بیت‌المال' خواند و اعتراض‌ها به انتصاب خود را 'سیاسی' دانست. سازمان 'دیدبان شفافیت و عدالت' این گزینش را غیرقانونی می‌داند.

اولین تبادل تجاری با ایران از طریق 'کانال تجارت بشردوستانه سوییس' انجام شداولین تبادل تجاری با ایران از طریق 'کانال تجارت بشردوستانه سوییس' انجام شد دولت سوییس روز دوشنبه اعلام کرد که یک شرکت دارویی سوییسی اولین تبادلات تجاری را توسط 'کانال تجارت بشردوستانه' با ایران انجام داده است.

ابهام در موضوع واگذاری بخشی از کوه دماوند/ نامه نگاری محیط زیست با رییس دستگاه قضامعاون دفتر مدیریت زیستگاه‌ها و امور مناطق سازمان محیط زیست با بیان اینکه اصالت سند وقف بخشی از کوه دماوند باید توسط سازمان جنگل‌ها و دستگاه قضایی کشور مورد بررسی قرار گیرد، گفت: این موضوع هنوز ابهاماتی برای ما دارد و اکنون در حال تنظیم نامه‌ای برای رییس قوه قضاییه هستیم.

آمادگی مردم در مقابله با حوادث ۸ درصد استتهران - ایرنا - رئیس جمعیت هلال‌احمر با تاکید بر وضعیت انبارهای امدادی هلال‌احمر و پایگاه‌های اقماری این جمعیت گفت: با توجه به اینکه میزان وقوع حادثه در کشور ۸۰ از ۱۰۰ است و در مقابل میزان آمادگی مردم در مقابله با حوادث هشت از ۱۰۰ است.

سخنگوی وزارت خارجه: ظریف با خط تلفنی امن یک ساعت با پوتین رایزنی کرد | DW | 27.07.2020سخنگوی وزارت خارجه ایران گفت که ظریف در جریان سفر به مسکو با 'خط تلفنی امن' یک ساعت با پوتین رایزنی کرده است. او همچنین گفت: «ایران به وقت مقتضی پاسخ لازم به اقدام تروریستی آمریکا در مورد هواپیمای مسافربری ماهان را خواهد داد».